• PCM Coventry
  • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
  • Siostry i Bracia, znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Wiele aspektów naszego życia uległo zmianom. Dotyczy to również sposobów wyrażania naszej wiary. Dziękuję wszystkim za zrozumienie, że ze względu na oficjalne stanowisko władz Kościoła w Anglii i Walii, ale przede wszystkim ze względu na wzajemne bezpieczeństwo, ochronę życia i wsparcie narodowej służby zdrowia, w obecnym czasie nie wolno nam gromadzić się w kościołach, aby publicznie wyrażać nasz kult religijny. Msza św. w naszym kościele jest sprawowana tylko bez udziału wiernych. Zakaz ten obowiązuje od soboty, 21 marca, aż do odwołania. Zawieszone są wszystkie spotkania grup parafialnych. Biskupi Anglii i Walii udzielili dyspensy od obowiązku fizycznego uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, zalecając jednak, aby w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. poprzez media społecznościowe i przyjęcie Komunii świętej na sposób duchowy. W miarę naszych możliwości technicznych uruchomiliśmy transmisję on-live z naszego kościoła na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry. Zapraszamy przed ekrany monitorów na Msze św. według harmonogramu, który znajduje się w biuletynie.
  • Spróbujmy nieco inaczej przeżyć najbliższy czas. Będziemy razem - duchowo. Msze św. będą dalej sprawowane w naszym kościele. Z tym że będzie to tylko jedna Msza św. każdego dnia. Wszystkie zamówione intencje będą na bieżąco odprawiane. Proszę sprawdzać biuletyn.  
  • Przepraszamy za wszelkie zakłócenia w transmisji nabożeństw online. Staramy się ze wszystkich sił usunąć pojawiające się usterki.
  • Trwa miesiąc maj dla nas, Polaków, szczególny ze względu na jego Maryjny charakter. Zachęcamy, aby codziennie wieczorem w naszych rodzinach wspólnie odmawiać Litanię Loretańską do Matki Bożej. My będziemy modlić się tą modlitwą 15 minut przed niedzielną Mszą św. 
  • W poniedziałek i piątek zapraszamy online o godz. 19.00 - na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji będziemy składać nasze prośby, przeproszenia i podziękowania Miłosiernemu Chrystusowi. Zachęcam do wysyłania naszych osobistych słów intencji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą sms-a na nr 07366.240.512, które będą wyczytane podczas adoracji. Prosimy o przesyłanie ich do godz. 15.00 każdego dnia adoracji.  
  • DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH: Zdaję sobie sprawę, że wszyscy bez wyjątku martwicie się o uroczystość I-Komunii świętej Waszych dzieci. Jest to również i moja troska jako Waszego duszpasterza oraz Pani Hanny Marzańskiej, dyrektor naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Termin 17 maja jest wciąż odległy, a zarazem, patrząc na wydarzenie dookoła nas, tak bardzo bliski. Nie wiemy, czy uda nam się w tej sytuacji dotrzymać terminu. Obiecuję, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zorganizujemy, jeśli nie w wyznaczonym terminie, to w najszybciej dostępnym i odpowiednim dla każdego z nas. Dołączymy do tego wszystkie dzieci, które planowały Komunię świętą zorganizować w Polsce. Nikogo nie pozostawimy bez opieki. Dzieci na lekcjach religii przerobiły już niemal cały materiał. Pozostały trzy lekcje nr 18-20 (str. 72-83). Bardzo proszę, aby rodzice popracowali z dziećmi nad tymi lekcjami w domu. Proszę też pomóc dzieciom z przygotowaniem do pierwszej spowiedzi świętej. Niech dobry Bóg da nam dużo sił, abyśmy przetrwali ten trudny czas. Troszczcie się o siebie. Pozostańcie w domach.
  • DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA: Wszyscy jesteśmy świadomi, że czas Uroczystości Bierzmowania w naszej parafii przewidziany na tę niedzielę nie jest możliwy do realizacji. Obiecuję, że uroczystość zorganizujemy w pierwszym możliwym terminie. Póki co, powtarzajmy przerobiony materiał. Pozostały nam jeszcze dwie katechezy do przeprowadzenia. Przerobimy go w najbliższym  czasie.
  • Dziękujemy także wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Kilka osób pytało w jaki sposób wesprzeć parafię. W chwili obecnej tylko dokonując przelew na konto parafii. Dziękujemy za Waszą odpowiedzialną postawę wobec utrzymania naszego kościoła, opłacenia rachunków, podatków, etc. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57).
  • W ostatnim czasie zmarła w naszej parafii śp. Zofia Turecka, l. 87. Jej pogrzeb odbędzie się na cmentarzu przy Lenton’s Lane w najbliższy wtorek, 26 maja, o godz. 11.00. A w Ilford Park zmarła nasza długoletnia parafianka druhna śp. Krystyna Bryniarska, l. 99, założycielka harcerstwa w naszej wspólnocie. 7 sierpnia tego roku miałaby sto lat. Zostanie pochowana na cmentarzu w Londynie. Niech dobry Bóg obdarzy nasze Zmarłe radością szczęścia wiecznego...

Pan Jezus jest obecny wśród swoich, choć już nie w sposób namacalny. Czasami zupełnie znika nam z oczu. Niełatwo nam wówczas odczuć Jego obecność, a jeszcze trudniej uwierzyć w Jego panowanie nad światem. Potrzebujemy owych "światłych oczu serca", byśmy nie ustępowali wobec przeciwności oraz byśmy odkrywając ponad pozorami zła Boże panowanie, stawali się świadkami stałej obecności Zmartwychwstałego pośród nas. Wniebowstąpienie jest dla nas wezwaniem do modlitwy o Ducha Świętego: tylko On może przezwyciężyć nasze poczucie osamotnienia i smutku.


Niedziela, 24 V 2020 - Wniebowstąpienie Pańskie

10.45    LITANIA LORETAŃSKA DO MATKI BOŻEJ

11.00    o Boże błogosławieństwo  i opiekę Matki Najświętszej oraz prowadzenie Ducha Świętego dla Anieli Green w czasie jej egzaminów - int. kochająca Mama

Poniedziałek, 25 V 2020

10.30    śp. ks. Krzysztof Chaim, proboszcz polskiej parafii w londyńskim Enfield

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 26 V 2020

11.00 LENTON’S LANE CEMETERY: Pogrzeb śp. Zofii Tureckiej

19.00 śp. James Giltrop - int. Przyjaciele

Środa, 27 V 2020

10.30 śp. Janina i Rudolf Mindak, pan Pokój - int. Z. Kamińska z Rodziną

Czwartek, 28 V 2020

19.00 śp. Bronisława (roczn. śmierci), ojciec Jan, mama Józefa, siostra Bogumiła - int. A. Ignatowicz

Piątek, 29 V 2020

10.30 śp. Janina i Adolf Grablis - int. D. Maciejewska

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 30 V 2020

18.00 śp. Romualda Dziamecka (1 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

Niedziela, 31 V 2020 - Zesłanie Ducha Świętego

10.45 LITANIA LORETAŃSKA DO MATKI BOŻEJ

11.00 dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o potrzebne przez ręce Maryi i św. Józefa dla Anety i Dariusza

Malinowskich z okazji 24-tej rocznicy Sakramentu Małżeństwa