• PCM Coventry
  • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
  • Siostry i Bracia, znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Wiele aspektów naszego życia uległo zmianom. Dotyczy to również sposobów wyrażania naszej wiary. Dziękuję wszystkim za zrozumienie, że ze względu na oficjalne stanowisko władz Kościoła w Anglii i Walii, ale przede wszystkim ze względu na wzajemne bezpieczeństwo, ochronę życia i wsparcie narodowej służby zdrowia, w obecnym czasie nie wolno nam gromadzić się w kościołach, aby publicznie wyrażać nasz kult religijny. Msza św. w naszym kościele jest sprawowana tylko bez udziału wiernych. Zakaz ten obowiązuje od soboty, 21 marca, aż do odwołania. Zawieszone są wszystkie spotkania grup parafialnych. Biskupi Anglii i Walii udzielili dyspensy od obowiązku fizycznego uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, zalecając jednak, aby w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. poprzez media społecznościowe i przyjęcie Komunii świętej na sposób duchowy. W miarę naszych możliwości technicznych uruchomiliśmy transmisję on-live z naszego kościoła na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry. Zapraszamy przed ekrany monitorów na Msze św. według harmonogramu, który znajduje się w biuletynie.
  • Spróbujmy nieco inaczej przeżyć najbliższy czas. Będziemy razem - duchowo. Msze św. będą dalej sprawowane w naszym kościele. Z tym że będzie to tylko jedna Msza św. każdego dnia. Wszystkie zamówione intencje będą na bieżąco odprawiane. Proszę sprawdzać biuletyn.
  • Trwa miesiąc maj dla nas, Polaków, szczególny ze względu na jego Maryjny charakter. Zachęcamy, aby codziennie wieczorem w naszych rodzinach wspólnie odmawiać Litanię Loretańską do Matki Bożej. My będziemy modlić się tą modlitwą 15 minut przed niedzielną Mszą św. 
  • W najbliższy poniedziałek przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy online o godz. 19.00 na szczególną godzinną adorację Najświętszego Sakramentu z naszym Świętym Papieżem.
  • W piątek zapraszamy online o godz. 19.00 - na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji będziemy składać nasze prośby, przeproszenia i podziękowania Miłosiernemu Chrystusowi. Zachęcam do wysyłania naszych osobistych słów intencji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą sms-a na nr 07366.240.512, które będą wyczytane podczas adoracji.  
  • DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH: Zdaję sobie sprawę, że wszyscy bez wyjątku martwicie się o uroczystość I-Komunii świętej Waszych dzieci. Jest to również i moja troska jako Waszego duszpasterza oraz Pani Hanny Marzańskiej, dyrektor naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Termin 17 maja jest wciąż odległy, a zarazem, patrząc na wydarzenie dookoła nas, tak bardzo bliski. Nie wiemy, czy uda nam się w tej sytuacji dotrzymać terminu. Obiecuję, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zorganizujemy, jeśli nie w wyznaczonym terminie, to w najszybciej dostępnym i odpowiednim dla każdego z nas. Dołączymy do tego wszystkie dzieci, które planowały Komunię świętą zorganizować w Polsce. Nikogo nie pozostawimy bez opieki. Dzieci na lekcjach religii przerobiły już niemal cały materiał. Pozostały trzy lekcje nr 18-20 (str. 72-83). Bardzo proszę, aby rodzice popracowali z dziećmi nad tymi lekcjami w domu. Proszę też pomóc dzieciom z przygotowaniem do pierwszej spowiedzi świętej. Niech dobry Bóg da nam dużo sił, abyśmy przetrwali ten trudny czas. Troszczcie się o siebie. Pozostańcie w domach.
  • DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA: Wszyscy jesteśmy świadomi, że czas Uroczystości Bierzmowania w naszej parafii przewidziany na tę niedzielę nie jest możliwy do realizacji. Obiecuję, że uroczystość zorganizujemy w pierwszym możliwym terminie. Póki co, powtarzajmy przerobiony materiał. Pozostały nam jeszcze dwie katechezy do przeprowadzenia. Przerobimy go w najbliższym  czasie.
  • Dziękujemy także wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Kilka osób pytało w jaki sposób wesprzeć parafię. W chwili obecnej tylko dokonując przelew na konto parafii. Dziękujemy za Waszą odpowiedzialną postawę wobec utrzymania naszego kościoła, opłacenia rachunków, podatków, etc. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57).
  • W ostatnim czasie zmarła w naszej parafii śp. Zofia Turecka, l. 87. Jej pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu przy Lenton’s Lane. A w Ilford Park zmarła nasza długoletnia parafianka druhna śp. Krystyna Bryniarska, l. 99, założycielka harcerstwa w naszej wspólnocie. 7 sierpnia tego roku miałaby sto lat. Zostanie pochowana na cmentarzu w Londynie. Niech dobry Bóg obdarzy nasze Zmarłe radością szczęścia wiecznego...


Niedziela, 17 V 2020 - VI Niedziela Wielkanocna

11.00    o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Marco i Adrianki z okazji 10-tych i 12-tych urodzin - int. kochający Rodzice 

Poniedziałek, 18 V 2020 - Setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II

10.30    śp. Henryk i Janina Przesmyccy i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 19 V 2020

19.00 śp. Barbara Mróz (4 roczn. śmierci) - int. Córka Karolina z Rodziną

Środa, 20 V 2020

10.30 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Marty Krumholc z okazji jej 39-tych urodzin - int. kochający Rodzice z Polski

Czwartek, 21 V 2020

19.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla całej rodziny Kniwel i Ostrowskich - int. Magda i Marcin

Piątek, 22 V 2020 - Wspomnienie św. Rity z Cascii

10.30 śp. Benia Czaja (9 roczn. śmierci) - int. Matka S. Czaja

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 23 V 2020

18.00 śp. Jan Kamiński, Agnieszka i Stanisław Dorczak,  Władysław Kołodziejski - int. T. Rutkowska z Rodziną

 

Niedziela, 24 V 2020 - Wniebowstąpienie Pańskie

11.00 o Boże błogosławieństwo  i opiekę Matki Najświętszej oraz prowadzenie Ducha Świętego dla Anieli Green w czasie jej egzaminów - int. kochająca Mama