• PCM Coventry
  • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
  • Siostry i Bracia, znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Wiele aspektów naszego życia uległo zmianom. Dotyczy to również sposobów wyrażania naszej wiary. Dziękuję wszystkim za zrozumienie, że ze względu na oficjalne stanowisko władz Kościoła w Anglii i Walii, ale przede wszystkim ze względu na wzajemne bezpieczeństwo, ochronę życia i wsparcie narodowej służby zdrowia, w obecnym czasie nie wolno nam gromadzić się w kościołach, aby publicznie wyrażać nasz kult religijny. Msza św. w naszym kościele jest sprawowana tylko bez udziału wiernych. Zakaz ten obowiązuje od soboty, 21 marca, aż do odwołania. Zawieszone są wszystkie spotkania grup parafialnych. Biskupi Anglii i Walii udzielili dyspensy od obowiązku fizycznego uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, zalecając jednak, aby w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. poprzez media społecznościowe i przyjęcie Komunii świętej na sposób duchowy. W miarę naszych możliwości technicznych uruchomiliśmy transmisję on-live z naszego kościoła na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry. Zapraszamy przed ekrany monitorów na Msze św. według harmonogramu, który znajduje się w biuletynie.

  • Spróbujmy nieco inaczej przeżyć najbliższy czas. Będziemy razem - duchowo. Msze św. będą dalej sprawowane w naszym kościele. Z tym że będzie to tylko jedna Msza św. każdego dnia. Wszystkie zamówione intencje będą na bieżąco odprawiane. Proszę sprawdzać biuletyn. W niektórych przypadkach będą przesunięte o kilka dni, w innych odprawiać je będzie w tym samym czasie ks. kan. Krzysztof Tyliszczak, kanclerz Polskiej Misji Katolickiej. Dziękuję za wyrozumiałość.

  • Trwa miesiąc maj dla nas, Polaków, szczególny ze względu na jego Maryjny charakter. Zachęcamy, aby codziennie wieczorem w naszych rodzinach wspólnie odmówić Litanię Loretańską do Matki Bożej. My będziemy modlić się tą modlitwą 15 minut przed niedzielną Mszą św. 

  • W najbliższą środę obchodzić będziemy w naszej parafii Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Msza św. będzie celebrowana w naszym kościele o godz. 10.30.

  • W najbliższy czwartek na cmentarzu przy London Road odbędzie się pogrzeb naszej parafianki, sp. Ireny Sosny, l. 87. W pogrzebach może uczestniczyć tylko najbliższa rodzina. Niech dobry Bóg obdarzy naszą Zmarłą radością szczęścia wiecznego...

  • W poniedziałek i piątek zapraszamy na naszej stronie Facebookowej o godz. 19.00 - na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji będziemy składać nasze prośby, przeproszenia i podziękowania Miłosiernemu Chrystusowi. Zachęcam do wysyłania naszych osobistych słów intencji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą sms-a na nr 07366.240.512, które będą wyczytane podczas adoracji.  

  • DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH: Zdaję sobie sprawę, że wszyscy bez wyjątku martwicie się o uroczystość I-Komunii świętej Waszych dzieci. Jest to również i moja troska jako Waszego duszpasterza oraz Pani Hanny Marzańskiej, dyrektor naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Termin 17 maja jest wciąż odległy, a zarazem, patrząc na wydarzenie dookoła nas, tak bardzo bliski. Nie wiemy, czy uda nam się w tej sytuacji dotrzymać terminu. Obiecuję, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zorganizujemy, jeśli nie w wyznaczonym terminie, to w najszybciej dostępnym i odpowiednim dla każdego z nas. Dołączymy do tego wszystkie dzieci, które planowały Komunię świętą zorganizować w Polsce. Nikogo nie pozostawimy bez opieki. Dzieci na lekcjach religii przerobiły już niemal cały materiał. Pozostały trzy lekcje nr 18-20 (str. 72-83). Bardzo proszę, aby rodzice popracowali z dziećmi nad tymi lekcjami w domu. Proszę też pomóc dzieciom z przygotowaniem do pierwszej spowiedzi świętej. Niech dobry Bóg da nam dużo sił, abyśmy przetrwali ten trudny czas. Troszczcie się o siebie. Pozostańcie w domach.

  • DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA: Wszyscy jesteśmy świadomi, że czas Uroczystości Bierzmowania w naszej parafii przewidziany na tę niedzielę nie jest możliwy do realizacji. Obiecuję, że uroczystość zorganizujemy w pierwszym możliwym terminie. Póki co, powtarzajmy przerobiony materiał. Pozostały nam jeszcze dwie katechezy do przeprowadzenia. Przerobimy go w najbliższym  czasie.

  • Dziękujemy także wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Kilka osób pytało w jaki sposób wesprzeć parafię. W chwili obecnej tylko dokonując przelew na konto parafii. Dziękujemy za Waszą odpowiedzialną postawę wobec utrzymania naszego kościoła, opłacenia rachunków, podatków, etc. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). 

Niedziela, 10 V 2020 - V Niedziela Wielkanocna

11.00   dziękczynno-błagalna za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla całej Rodziny Strumidło - int. J. Strumidło z Rodziną

Poniedziałek, 11 V 2020

10.30   o Boże błogosławieństwo dla Tei z okazji Jej urodzin oraz dla Jej Męża i Dzieci - int. kochający Rodzice

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 12 V 2020

19.00 o opiekę Bożą dla Bibiany, Amadeusza, Darii i Cezarii, Którzy pracują w NHS blisko chorych - int. kochający Rodzice

Środa, 13 V 2020 - Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej

10.30 śp. Julianna i Michał Dębosz - int. T. Rutkowska z Rodziną

Czwartek, 14 V 2020 - Święto św. Macieja

12.00 LONDON ROAD CEMETERY: Pogrzeb sp. Ireny Sosny

19.00 śp. Aleksander i Helena Kózaka, Elżbieta Kuśmierz - int. Córka i Wnuczka

Piątek, 15 V 2020

10.30 śp. Mąż Roman Ignatowicz (1 roczn. śmierci), jego Rodzice Olga i Mieczysław, Brat Wacław i Siostra Leokadia - int. A. Ignatowicz

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 16 V 2020 - Święto św. Andrzeja Boboli

18.00 o wszelkie potrzebne łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej dla Magdy, Mai i Mikołaja z okazji 18-tych urodzin - int. kochający Rodzice

Niedziela, 17 V 2020 - VI Niedziela Wielkanocna

11.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Marco i Adrianki z okazji 10-tych i 12-tych urodzin - int. kochający Rodzice