• PCM Coventry
  • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A

· Siostry i Bracia, znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Wiele aspektów naszego życia uległo zmianom. Dotyczy to również sposobów wyrażania naszej wiary. Dziękuję wszystkim za zrozumienie, że ze względu na oficjalne stanowisko władz Kościoła w Anglii i Walii, ale przede wszystkim ze względu na wzajemne bezpieczeństwo, ochronę życia i wsparcie narodowej służby zdrowia, w obecnym czasie nie wolno nam gromadzić się w kościołach, aby publicznie wyrażać nasz kult religijny. Msza św. w naszym kościele jest sprawowana tylko bez udziału wiernych. Zakaz ten obowiązuje od soboty, 21 marca, aż do odwołania. Zawieszone są wszystkie spotkania grup parafialnych.

· Biskupi Anglii i Walii udzielili dyspensy od obowiązku fizycznego uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, zalecając jednak, aby w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. poprzez media społecznościowe i przyjęcie Komunii świętej na sposób duchowy. 

· Spróbujmy nieco inaczej przeżyć najbliższy czas. Będziemy razem - duchowo. Msze św. będą dalej sprawowane w naszym kościele. Z tym że będzie to tylko jedna Msza św. każdego dnia. Wszystkie zamówione intencje będą na bieżąco odprawiane. W niektórych przypadkach będą przesunięte o kilka dni, w innych odprawiać je będzie w tym samym czasie ks. kan. Krzysztof Tyliszczak, kanclerz Polskiej Misji Katolickiej. Dziękuję za wyrozumiałość.

· W miarę naszych możliwości technicznych uruchomiliśmy transmisję on-live z naszego kościoła na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry. Zapraszamy przed ekrany monitorów na Msze św. według harmonogramu, który znajduje się w biuletynie.

· W poniedziałek i piątek zapraszamy na naszej stronie Facebookowej o godz. 19.00 - na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji będziemy składać nasze prośby i podziękowania Zmartwychwstałemu Chrystusowi. Zachęcam do wysyłania naszych osobistych słów intencji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą sms-a na nr 07366.240.512, które będą wyczytane podczas adoracji.  

· DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH: Zdaję sobie sprawę, że wszyscy bez wyjątku martwicie się o uroczystość I-Komunii świętej Waszych dzieci. Jest to również i moja troska jako Waszego duszpasterza oraz Pani Hanny Marzańskiej, dyrektor naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Termin 17 maja jest wciąż odległy, a zarazem, patrząc na wydarzenie dookoła nas, tak bardzo bliski. Nie wiemy, czy uda nam się w tej sytuacji dotrzymać terminu. Obiecuję, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zorganizujemy, jeśli nie w wyznaczonym terminie, to w najszybciej dostępnym i odpowiednim dla każdego z nas. Dołączymy do tego wszystkie dzieci, które planowały Komunię świętą zorganizować w Polsce. Nikogo nie pozostawimy bez opieki. Dzieci na lekcjach religii przerobiły już niemal cały materiał. Pozostały trzy lekcje nr 18-20 (str. 72-83). Bardzo proszę, aby rodzice popracowali z dziećmi nad tymi lekcjami w domu. Proszę też pomóc dzieciom z przygotowaniem do pierwszej spowiedzi świętej. Niech dobry Bóg da nam dużo sił, abyśmy przetrwali ten trudny czas. Troszczcie się o siebie. Pozostańcie w domach.

· DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA: Wszyscy jesteśmy świadomi, że czas Uroczystości Bierzmowania w naszej parafii przewidziany na tę niedzielę nie jest możliwy do realizacji. Obiecuję, że uroczystość zorganizujemy w pierwszym możliwym terminie. Póki co, powtarzajmy przerobiony materiał. Pozostały nam jeszcze dwie katechezy do przeprowadzenia. Przerobimy go w najbliższym  czasie.

· Dziękujemy także wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Kilka osób pytało w jaki sposób wesprzeć parafię. W chwili obecnej tylko dokonując przelew na konto parafii. Dziękujemy za Waszą odpowiedzialną postawę wobec utrzymania naszego kościoła, opłacenia rachunków, podatków, etc. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57).

· Kościoły nasze są w tym czasie zamknięte dla naszej indywidualnej modlitwy. Nie udzielamy Komunii świętej, ani sakramentu pokuty i pojednania. Proszę o wyrozumiałość. Ze względu na kwarantannę, którą przeżywam, bardzo proszę o nieskładanie wizyt na plebanii. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas. ZOSTAŃCIE W DOMACH.

· POGRZEBY: Pogrzeb śp. Sławomira Sikorowskiego, l. 61 odbędzie się w Canley Crematorium w piątek, 24 kwietnia o godz. 13.30. Pogrzeb śp. Basila Pawliwa, l. 95, odbędzie się na St. Paul’s Cemetery we wtorek, 28 kwietnia o godz. 12.00. Czekamy na informacje o pogrzebie śp. Ireny Sosny, l. 87. W pogrzebach może uczestniczyć tylko najbliższa rodzina. Niech dobry Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością szczęścia wiecznego...

Duch Święty został zesłany Apostołom na odpuszczenie grzechów! Szczęśliwi ci, którzy Go doświadczyli. Nie widzieli, a uwierzyli i doznali miłosierdzia. Szczęśliwi ci, którzy zmagając się ze swoją słabością, niewiarą, nieufnością wobec Boga, zdecydowali się bardziej zaufać Jego słowu niż własnym wątpliwościom. Szczęśliwi ci, którzy nie zadowolili się opowiadaniem innych i zapragnęli spotkać Go osobiście. Panie, spraw, by słowo Twojego miłosierdzia było mocniejsze niż nasze ciemności, niż nasza obojętność.


 Niedziela, 19 IV 2020 - Niedziela Miłosierdzia Bożego

    11.00    śp. Rodzice Maria i Piotr Pietruszkiewicz - int. Córka F. Vincent

 

Poniedziałek, 20 IV 2020

    10.30    o błogosławieństwo Boże, zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla  małżonki Agnieszki - int. kochający Mąż

    19.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 21 IV 2020

19.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dniu 30-tych urodzin dla Magdy - int. Rodzice i Przyjaciele

Środa, 22 IV 2020

10.30 o Miłosierdzie Boże i łaskę dostąpienia Królestwa Niebieskiego dla wujka Ryszarda w 1-szą rocznicę śmierci - int. Ewa i Darek Kotarscy

Czwartek, 23 IV 2020 - Uroczystość św. Wojciecha

19.00 o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski z okazji 37-mych urodzin dla męża i taty Łukasza Suchockiego - int. kochająca Małżonka z Dziećmi

Piątek, 24 IV 2020

10.30 o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny English z okazji 7-mej rocznicy ich małżeństwa

13.30 CANLEY: Pogrzeb śp. Sławomira Sikorowskiego

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 25 IV 2020 - Święto św. Marka, Ewangelisty

18.00 śp. Kazimierz Konarzewicz i jego Rodzice - int. Małżonka

 

Niedziela, 26 IV 2020 - III Niedziela Wielkanocna

11.00 o błogosławieństwo Boże dla Natalii i Michała Puczyńskich z okazji 9-tej rocznicy ich małżeństwa i wszelkie potrzebne łaski dla ich dzieci