Biuletyn - 2 lutego 2020

· W naszej wspólnocie gości dzisiaj ks. dr Łukasz Polkowski, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego im. Papieża Jana Pawła II w Łomży. Dzisiaj dzieli się z nami Słowem Bożym.

· Dzisiaj ostatni dzień, kiedy możemy oddać pokłon Dzieciątku Jezus w stajence betlejemskiej. Dzisiaj też ostatni dzień śpiewania kolęd.

· Zmiana tajemnic Różańca św. dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.

· Wszystkich uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o godz. 11.00 i po spotkaniu Koła Żywego Różańca.

· W poniedziałek wspomnienie dowolne św. Błażeja. Zapraszamy na Mszę św. o 10.30 ze specjalnym błogosławieństwem w chorobach gardła.

· Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek o godz. 19.15 w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego.

· Wizyty u chorych w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:

środa, 5 II: szafarz Jacek (11.30): Głowacz, Nezgorska.

piątek, 7 II: szafarz Łukasz (15.00): Jawdoszak, Ruła, Pacut; szafarz Andrzej A. (16.00): Cetkowska, Kunze, Dubiel.

sobota, 8 II: xProboszcz (11.00): Burtna; szafarz Andrzej Z. (11.00): Merdzio, Ostrowska, Zajkowska; szafarz Andrzej P. (11.00): Jabłońska, Kobylak, Pasik; szafarz Mariusz (13.00): Musiolik, Piórkowska.

niedziela, 9 II: szafarz Bogusław (12.30): Kler, Filak; szafarz Marcin (12.30): Romanowska, Plewa, Hołowenko; szafarz Dariusz (12.30): Kolmas.

· Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 5 lutego, o godz. 19.30.

· Najbliższy Day Centre - w czwartek, 6 lutego. Zapisy u proboszcza.

· W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego i Grupy Młodzieżowej.

· Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę, 12 lutego, o godz. 19.00.

· Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w sobotę, 15 lutego, po Mszy św. wieczornej. Kurs potrwa trzy kolejne soboty. Koszt uczestnictwa w kursie £ 25 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· Kończy się czas wizyt duszpasterskich. Spis ostatnich kolęd dostępny jest w biuletynie i na naszej www. Podczas wizyt kolędowych zbieramy ofiary na dokończenie naszych projektów związanych z chodnikiem wokół naszego kościoła.

· W zakrystii można wciąż nabyć jubileuszowy kalendarz na 2020, album z życia naszej parafii i jubileuszowy biuletyn - jedniodniówkę, 3-tomową pozycję książkową księdza proboszcza pt. „Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii” oraz pilota do bramy.

· Na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie £2 za sztukę. Polecamy w tym numerze artykuły o powołaniu, konsekracji, stygmatach i wiele innych.

· PIELGRZYMKI 2020: Przyjmujemy zgłoszenia na niezwykle atrakcyjną pielgrzymkę do Jordanii w dniach 29 września - 6 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Zapisy do końca marca 2020.

· ZABAWA KARNAWAŁOWA: W sobotę, 22 lutego, w naszym klubie będzie organizowana zabawa karnawałowa. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji i zapisy podane na plakatach.

· PODZIĘKOWANIA od ojca Izaaka OFM: W księdze przysłów są takie słowa „Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku, myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna”. Uczę się tego już 40 lat. Dziękuje, że po raz kolejny miałem szansę być w Coventry w Polskiej Parafii i te treści zaufania Bogu zgłębiać. Dziękuje za każdego z Was i za to czego w tym miejscu doświadczam. Wiele można by wspomnieć. Dziękuje. Niech Bóg będzie uwielbiony. Niech Jego Miłość dotyka naszych zranionych serc. Pozdrawiam i błogosławię z pamięcią w modlitwie.

· PODZIĘKOWANIA: Pani Franciszka Burtny z Rodziną składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych jej męża, Jana Burtnego. Ks. Romualdowi dziękują za posługę sakramentalną w czasie choroby oraz w czasie Mszy św. pogrzebowej w kościele i w kaplicy na Canley. Bóg zapłać!

· Jednocześnie informujemy, że krótka transmisja z pogrzebu śp. Jana Burtnego będzie w najbliższy wtorek o 18.25 na kanale TVP Polonia.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Reginy Skrzeczkowskiej, l. 89 - w poniedziałek, 3 lutego, o godz. 13.00 Niech dobry Bóg da naszej Zmarłej radość życia wiecznego...

OSTATNIE WIZYTY DUSZPASTERSKIE:

niedziela, 2 lutego: (od 14.30): Tile Hill: Olszewscy, Hinzmann; Canley: Guszpit; Stoke: Gałan; Wood End (20.00): Okuniewski.

wtorek, 4 lutego: (20.00) Bedworth: Leśniewska.

czwartek, 6 lutego: (20.00) Courthouse Green: Czapliccy.

sobota, 8 lutego: (11.00) Eastern Green: Bradly; Keresley: Pacyga; Little Heath: Gniłka; Exhall: O’Callaghan.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £ 522.98;

Gift Aid: £ 407.00;

Biuletyny £ 27.72;

Ofiara na Kościół: Bezimiennie £ 100.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!!

Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!

Niedziela, 2 II 2020 - Niedziela Ofiarowania Pańskiego

9.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Jeremiego z okazji 11-tych urodzin - int. Mama i Dziadek

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00 o Boże błogosławieństwo dla Rafaela z okazji 14-tych urodzin i opiekę Matki Najświętszej dla wszystkich Wnuków - int. Babcia