Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Biuletyn - 26 stycznia 2020

 

· Żegnamy dzisiaj o. Izaaka, który powraca do swojej franciszkańskiej wspólnoty w Polsce. Na wszystkich Mszach św. zbieramy ofiary w podziękowaniu za jego 6-tygodniową posługę w naszej wspólnocie.

· Dzisiaj, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu chóru Senza Nome, scholi dziecięcej Boże DoReMiFaSolki i zaproszonych gości. Będzie też możliwość wspólnego kolędowania.

· Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu: w poniedziałek o godz. 19.15 w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego i w piątek o godz. 19.00 w ciszy.

· Proszę zwrócić uwagę na zmianę programu Mszy św. w tym tygodniu. We wtorek i środę Msze św. odprawione będą jedynie o godz. 9.30.

 

· W dniach od 31 stycznia do 5 lutego w naszej wspólnocie przebywać będzie ks. dr Łukasz Polkowski, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego im. Papieża Jana Pawła II w Łomży. W najbliższą niedzielę wygłosi do nas Słowo Boże.

· W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.

· Wizyty u chorych odbędą się w przyszłym tygodniu.

· Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 5 lutego, o godz. 19.30.

· Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę, 12 lutego, o godz. 19.00.

· Najbliższy Day Centre - w czwartek, 6 lutego. Zapisy u proboszcza.

· Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w sobotę, 15 lutego, po Mszy św. wieczornej. Kurs potrwa trzy kolejne soboty. Koszt uczestnictwa w kursie £ 25 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· Kończy się czas wizyt duszpasterskich. Spis ostatnich kolęd dostępny jest w biuletynie i na naszej www. Podczas wizyt kolędowych zbieramy ofiary na dokończenie naszych projektów związanych z chodnikiem wokół naszego kościoła.

· W zakrystii można wciąż nabyć jubileuszowy kalendarz na 2020, album z życia naszej parafii i jubileuszowy biuletyn - jedniodniówkę, 3-tomową pozycję książkową księdza proboszcza pt. „Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii” oraz pilota do bramy.

· Na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie £2 za sztukę. Polecamy w tym numerze artykuł Bogumiła Łozińskiego „Bóg w Auschwitz”, ks. Adama Pawlaszczyka „Z głębi serca” o relacji między Papieżami, Franciszka Kucharczaka „Szczęśliwy zwrot” o nawróceniach do Boga, Jakuba Jałowiczora „Bez znajomości ani rusz” o Niedzieli Słowa Bożego, ustanowionej przez papieża Franciszka i wiele innych.

· PIELGRZYMKI 2020: Wszystkich uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 2 lutego, po Mszy św. o godz. 11.00 i po spotkaniu Koła Żywego Różańca. Przyjmujemy zgłoszenia na niezwykle atrakcyjną pielgrzymkę do Jordanii w dniach 29 września - 6 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Zapisy do końca marca 2020.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii. Można to uczynić również drogą elektroniczną.

· GIFT AID: Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 p od Urzędu Podatkowego.

· ZABAWA KARNAWAŁOWA: W sobotę, 22 lutego, w naszym klubie będzie organizowana zabawa karnawałowa. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji i zapisy podane na plakatach.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Stanisława Robertsa, l. 96 - w poniedziałek, 27 stycznia, o godz. 13.00. Pogrzeb śp. Jana Burtnego, lat 101 - w czwartek, 30 stycznia, o godz. 12.30. Pogrzeb śp. Reginy Skrzeczkowskiej, l. 89 - w poniedziałek, 3 lutego, o godz. 13.00 Niech dobry Bóg da naszym bliskim zmarłym radość życia wiecznego...


 

 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

 

 

Taca niedzielna: £ 519.11;

Gift Aid:             £  537.00;

Świece              £    73.19;

Ofiara na Kościół: Kwiaty skrzynki £ 64.75;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


 

Niedziela, 26 I 2020 - III Niedziela Zwykła

9.00      o Boże błogosławieństwo i opiekę Najświętszej Panienki dla Oskarka z okazji 8-mych urodzin - int. Siostra Nadia z Rodzicami

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00      śp. Józef Rinz, rodzice Józefa i Leon Rinz, Czesława i Józef Grzybowscy - int. G. Rinz z Rodziną

18.00      śp. Włodzimierz Gwiazdowski (1 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Rodziną

 

Poniedziałek, 27 I 2020

10.30 śp. Teresa Skurska - int. najbliższa Rodzina

13.00 POGRZEB śp. Stanisława Robertsa

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 28 I 2020 - Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

9.30 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla brata Damiana

 

Środa, 29 I 2020

9.30 w intencji Parafian

 

Czwartek, 30 I 2020

12.30 POGRZEB śp. Jana Burtnego

19.00 śp. Zdzisław i Helena Auguściak

 

Piątek, 31 I 2020 - Wspomnienie św. Jana Bosko

10.30 śp. Ludwik Kolmas i o zdrowie dla Mamy Basi Kolmas - int. Córka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 1 II 2020

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 1) śp. Antoni Kowalski i zmarli z Rodziny - int. Małżonka z Rodziną

2) śp. Tadeusz i Irena Łukaszewicz i zmarli z Rodziny - int. Córka z Rodziną

 

Niedziela, 2 II 2020 - Niedziela Ofiarowania Pańskiego

9.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Jeremiego z okazji 11-tych urodzin - int. Mama i Dziadek

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00 o Boże błogosławieństwo dla Rafaela z okazji 14-tych urodzin i opiekę Matki Najświętszej dla wszystkich Wnuków - int. Babcia

18.00 śp. Franciszka i Wacław Komar i zmarli z Rodziny - int. Wnuczka z Rodziną

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 787526