Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
Biuletyn - 19 stycznia 2020

· Spotkanie dla dzieci komunijnych - dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00.

· Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - dzisiaj po wieczornej Mszy św.

· Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu: w poniedziałek o godz. 19.15 w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego i w piątek o godz. 19.00 w ciszy.

· W przyszłą niedzielę będziemy żegnać o. Izaaka, który powraca do swojej franciszkańskiej wspólnoty w Polsce. Na wszystkich Mszach św. będziemy zbierać ofiary w podziękowaniu za jego półtoramiesięczna posługę w naszej wspólnocie.

· W niedzielę, 26 stycznia, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu chóru Senza Nome, scholi dziecięcej Boże DoReMiFaSolki i zaproszonych gości. Będzie też możliwość wspólnego kolędowania. Serdecznie zapraszamy.

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, 6 lutego. Zapisy u proboszcza.

· Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w sobotę, 15 lutego, po Mszy św. wieczornej. Kurs potrwa trzy kolejne soboty. Koszt uczestnictwa w kursie £ 25 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· Kończy się czas wizyt duszpasterskich. Spis ostatnich kolęd dostępny jest w biuletynie i na naszej www. Podczas wizyt kolędowych zbieramy ofiary na dokończenie naszych projektów związanych z chodnikiem wokół naszego kościoła.

· W zakrystii można wciąż nabyć jubileuszowy kalendarz na 2020, album z życia naszej parafii i jubileuszowy biuletyn - jedniodniówkę, 3-tomową pozycję książkową księdza proboszcza pt. „Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii” oraz pilota do bramy.

· Na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie £2 za sztukę. Polecamy w tym numerze artykuł Marcina Jakimowicza o odnalezieniu pokoju serca, o chrześcijańskim podejściu do ekologii, o Bachledówce i kard. Stefanie Wyszyńskim, o aktualności lektur George Orwella, o człowieku w świecie „Wiedźmina”, o geniuszu św. Bernarda z Clairvaux, o wypieku chleba i wiele innych.

· PIELGRZYMKI 2020: Wszystkich uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 2 lutego, po Mszy św. o godz. 11.00 i po spotkaniu Koła Żywego Różańca. Przyjmujemy zgłoszenia na niezwykle atrakcyjną pielgrzymkę do Jordanii w dniach 29 września - 6 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Zapisy do końca stycznia 2020.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii. Można to uczynić również drogą elektroniczną.

· GIFT AID: Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 p od Urzędu Podatkowego.

· POMOC DLA SZYMONKA: Ofiary dla Szymonka można składać drogą elektroniczną poprzez GoFundMe. Należy wejść na www.gofundme.com i poszukać Help Simon Get Better. Albo przynieść ofiarę w kopercie do zakrystii. Pamiętajmy o nim również w naszych modlitwach.

· KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ: Nagród nie odebrali jeszcze: Olenka Rosty, Faustynka Haratyk i Zosia Zalewska.

· ZABAWA KARNAWAŁOWA: W sobotę, 22 lutego, w naszym klubie będzie organizowana zabawa karnawałowa. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji i zapisy podane na plakatach.

· PODZIĘKOWANIA: S. Małgorzata Krzymkowska dziękuje wszystkim za modlitwę i ofiary w intencji misji. Zebrała w naszej wspólnocie £ 1649 funty plus 12 i 91PLZ.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Jerzego Bunara, l. 66 - w kaplicy na Canley we wtorek, 21 stycznia, o godz. 9.00. Pogrzeb śp. Stanisława Robertsa, l. 96 - w poniedziałek, 27 stycznia, o godz. 13.00. Pogrzeb śp. Jana Burtnego, lat 101 - w czwartek, 30 stycznia, o godz. 12.30. Pogrzeb śp. Reginy Skrzeczkowskiej, l. 89 - w poniedziałek, 3 lutego, o godz. 13.00 Niech dobry Bóg da naszym bliskim zmarłym radość życia wiecznego...OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna:          £  500.08;

Taca - Trzech Króli:    £  124.95;

Gift Aid:             £  612.50;

Biuletyny:         £    35.88;

Ofiara na Kościół: Żłóbek £ 112.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


 

Niedziela, 19 I 2020 - II Niedziela Zwykła

9.00      śp. Dariusz Tatarski - int. A., M. Uchańscy

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00      o Boże błogosławieństwo dla Mamy Renaty z okazji 50-tych urodzin i Syna Patryka z okazji 21-szych urodzin

18.00      o Boże błogosławieństwo dla Małgorzaty i Mieczysława Musiałów z okazji 20-tej rocznicy ich małżeństwa

 

Poniedziałek, 20 I 2020

10.30      za dusze w czyśćcu cierpiące

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 21 I 2020 - Wspomnienie św. Agnieszki

10.30 w intencji Parafian

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Hani Gronka z okazji 3-cich urodzin oraz dla Babć Marii i Zofii z okazji Dnia Babci - int. Rodzice i Braciszek

 

Środa, 22 I 2020

10.30 śp. Jerzy Bunar

 

Czwartek, 23 I 2020

10.30 śp. Stefania (1 roczn. śmierci) i Tadeusz Jarosińscy - int. Depozyt

19.00 śp. Michał Książek (1 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną

 

Piątek, 24 I 2020 - Wspomnienie św. Franciszka Salezego

10.30 śp. Brat Józef (w dniu urodzin), Rodzice Maksymilian i Gertruda Menzel - int. M. Sztucka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 25 I 2020 - Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła

14.00 ŚLUB: Katarzyna Mogilan - Bhopinder Bajwa

18.00 śp. Jan Lasota (2 roczn. śmierci) - int. Małżonka i Córki z Rodzinami

 

Niedziela, 26 I 2020 - III Niedziela Zwykła

9.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Najświętszej Panienki dla Oskarka z okazji 8-mych urodzin - int. Siostra Nadia z Rodzicami

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00 śp. Józef Rinz, rodzice Józefa i Leon Rinz, Czesława i Józef Grzybowscy - int. G. Rinz

18.00 śp. Włodzimierz Gwiazdowski (1 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Rodziną

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 787533