Biuletyn - 12 stycznia 2020

· Witamy w naszej parafii s. Małgorzatę Krzymkowską, klaweriankę, która przybyła do nas z kazaniami misyjnymi. Po każdej Mszy św. zbiera ofiary na potrzeby misji.

· Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu: w poniedziałek o godz. 19.15 w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego i w piątek o godz. 19.00 w ciszy.

· Świąteczny Day Centre odbędzie się w czwartek, 16 stycznia. Zapisy u proboszcza.

· W niedzielę, 26 stycznia, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu chóru Senza Nome, scholi dziecięcej Boże DoReMiFaSolki i zaproszonych gości. Będzie też możliwość wspólnego kolędowania. Serdecznie zapraszamy.

· Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w sobotę, 15 lutego, po Mszy św. wieczornej. Kurs potrwa trzy kolejne soboty. Koszt uczestnictwa w kursie £25 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· Trwa czas wizyt duszpasterskich. Spis najbliższych kolęd dostępny jest w biuletynie i na naszej www. Zapisów można dokonać poprzez stronę internetową, smsem na 07926.736.849 lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Podczas wizyt kolędowych zbieramy ofiary na dokończenie naszych projektów związanych z chodnikiem wokół naszego kościoła.

· W zakrystii można wciąż nabyć jubileuszowy kalendarz na 2020, album z życia naszej parafii i jubileuszowy biuletyn - jedniodniówkę, 3-tomową pozycję książkową księdza proboszcza pt. „Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii” oraz pilota do bramy.

· Na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie £2 za sztukę. Polecamy w tym numerze artykuły o przenaczeniu, o ideologii ekologizmu, o zabójstwie gen. Sulejmaniego, o imperium rosyjskim, o dialogu chrześcijańsko-żydowskim, o Roku Leopolda Tyrmanda, o pożarach w Australii, o protestach w Hong Kongu, itp. Ks. Szymik natomiast poleca czytanie Belloca.

· PIELGRZYMKI 2020: Wszystkich uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 2 lutego, po Mszy św. o godz. 11.00 i po spotkaniu Koła Żywego Różańca. Przyjmujemy zgłoszenia na niezwykle atrakcyjną pielgrzymkę do Jordanii w dniach 29 września - 6 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Zapisy do końca stycznia 2020.

· W najbliższy wtorek o godz. 18.25 na TVP Polonia w ramach programu Magazyn z Wysp nadawany będzie reportaż z naszej Polskiej Szkoły Sobotniej.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii. Można to uczynić również drogą elektroniczną.

· GIFT AID: Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 p od Urzędu Podatkowego.

· POMOC DLA SZYMONKA: Ofiary dla Szymonka można składać drogą elektroniczną poprzez GoFundMe. Należy wejść na www.gofundme.com i poszukać Help Simon Get Better. Albo przynieść ofiarę w kopercie do zakrystii. Pamiętajmy o nim również w naszych modlitwach.

· Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie do proboszcza okrągłych jubileuszy małżeństwa: 25-lecia, 50-lecia lub 60-lecia, które przypadają w tym roku kalendarzowym.

· KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ: Nagród nie odebrali jeszcze: Olenka Rosty, Olgierd i Gabrysia Papierz, Michael i Ella Holton, Hubert, Cezary, Konrad i Aldonka Cybulscy, Adam i Amelka Bailey, Natalka Ryzner, Faustynka Haratyk i Zosia Zalewska.

· POGRZEB: W sobotę, 4 stycznia zmarł śp. Stanisław Roberts, l. 96. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 27 stycznia, o godz. 13.00. Pogrzeb śp. Jerzego Bunara, l. 66 odbędzie w kaplicy na Canley we wtorek, 21 stycznia, o godz. 9.00. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona w naszym kościele w środę, 22 stycznia, o godz. 10.30. W środę, 8 stycznia, zmarł śp. Jan Burtny, lat 103. Tego samego dnia zmarła śp. Regina Skrzeczkowska, l. 89. Niech dobry Bóg da naszym zmarłym radość życia wiecznego...

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £ 541.61;

Taca - Nowy Rok: £ 311.20;

Gift Aid: £ 643.00;

Świece: £ 84.63;

Ofiara na Kościół: A.U. £ 10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania !!!

Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!

Niedziela, 12 I 2020 - Niedziela Chrztu Pańskiego

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Nikoli Spalony z okazji 9-tych urodzin - int. Rodzice

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00 o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Najświętszej dla Dawida Stężyckiego z okazji 10-tych urodzin - int. Rodzice