Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
Biuletyn - 5 stycznia 2020

· Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na zmianę tajemnic Żywego Różańca.

· O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do wspólnego amatorskiego kolędowania Małemu Jezusowi w naszym klubie.

· W poniedziałek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Zapraszamy na Msze św. o godz. 11.00 i 19.00.

· Zapraszamy w piątek o godz. 19.00 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy s. Małgorzatę Krzymkowską, klaweriankę, która przybędzie do nas z kazaniami misyjnymi.

· Najbliższy świąteczny Day Centre odbędzie się w czwartek, 16 stycznia. Zapisy u ks. proboszcza do następnej niedzieli.

· Trwa czas wizyt duszpasterskich. Spis najbliższych kolęd dostępny jest w biuletynie i na naszej www. Zapisów można dokonać poprzez stronę internetową, smsem na 07926.736.849 lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Podczas wizyt kolędowych zbieramy ofiary na dokończenie naszych projektów związanych z chodnikiem wokół naszego kościoła.

· W zakrystii można wciąż nabyć jubileuszowy kalendarz na 2020, album z życia naszej parafii i jubileuszowy biuletyn - jedniodniówkę, 3-tomową pozycję książkową księdza proboszcza pt. „Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii” oraz pilota do bramy.

· Na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie £2 za sztukę. Polecamy w tym numerze artykuły o przesłaniu kard. Stefana Wyszyńskiego, o zbliżającym się Brexicie, o karnawałowych balach itp.

· PIELGRZYMKI 2020: Przyjmujemy zgłoszenia na niezwykle atrakcyjną pielgrzymkę do Jordanii w dniach 29 września - 6 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Zapisy do końca stycznia 2020.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii. Można to uczynić również drogą elektroniczną.

· W najbliższy wtorek o godz. 18.25 na TVP Polonia w ramach programu Magazyn z Wysp nadawany będzie reportaż z Coventry: z pobytu u pp. Franciszki i Jana Burtnych oraz z jubileuszu 70-lecia naszej wspólnoty parafialnej.

· GIFT AID: Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 p od Urzędu Podatkowego.

· POMOC DLA SZYMONKA: Ofiary dla Szymonka można składać drogą elektroniczną poprzez GoFundMe. Należy wejść na www.gofundme.com i poszukać Help Simon Get Better. Albo przynieść ofiarę w kopercie do zakrystii. Pamiętajmy o nim również w naszych modlitwach.

· Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie do proboszcza okrągłych jubileuszy małżeństwa: 25-lecia, 50-lecia lub 60-lecia, które przypadają w tym roku kalendarzowym.

· OGŁOSZENIE: Poszukujemy opiekunki dla starszej Pani, l. 90 - kilka godzin dziennie, szczególnie wieczorami. Tel. do Krysi (po godz. 18.00): 07990.957.308.

· WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ: Wszystkim naszym małym i większym artystom dziękujemy za tak piękne i radosne przyozdobienie naszych choinek. W tym roku w konkursie na najpiękniejsze ozdoby choinkowe wzięło udział rekordowo dużo, bo ponad 120 dzieci. Wszystkie dzieci otrzymają upominki, ale chcielibyśmy ogłosić, że najbardziej wyróżniające się pracochłonnością i estetyką prace to dzieła: Hanny Zalewskiej, Jaśminy i Tobiasza Łysik, Faustynki i Natalki Musiał, Alicji Bogackiej, Malwinki Maj, Nikolki i Alana Spalony, Olgierda Papierz, Oleny Rosty, Oleńki Kostyszak, Michaela Holton, Tymoteusza i Nikolki Kosma. Nasz konkurs ma już kilka lat i zauważyliśmy, że wśród wielu rodzin ma wielkich i wiernych fanów. Postanowiliśmy w tym roku wręczyć nagrody specjalne dzieciom i rodzinom, które każdego roku dokładają ogromnych starań artystycznych i ilościowych w dekorowaniu naszych choinek. Podziękowania i nagrody specjalne wędrują do rodzin: Zalewskich, Auguściak, Musiał, Dziedzic, Suchockich, Łukomskich, Novak, Cybulskich, Łakomiec i Ołówek.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna:          £  560.79;

Taca - Pasterka           £  407.20;

Taca - Boże Narodzenie:       £  787.34;

Taca - św. Szczepana:           £  368.93;

Gift Aid:             £1361.50;

Biuletyny:         £    45.51;

Ofiara na Kościół: bezimiennie £ 40.00; K. Lewandowska £ 20.00;

 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 5 I 2020 - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

9.00       o błogosławieństwo Boże dla Anety i Adama Mizera z okazji 23-ej rocznicy małżeństwa

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00       śp. Jan Rutkowski (1 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną

18.00       śp. Janusz Iwanowski (6 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną

 

Poniedziałek, 6 I 2020 - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli

11.00 śp. Janina i Stanisław Wolscy, Bratanica Marta

19.00 śp. Romualda Dziamecka - int. Córka z Rodziną

 

Wtorek, 7 I 2020

10.30 śp. Władysław, Grzegorz i Krystyna Paproccy - int. Rodzina Koczurków z Polski

19.00 o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Victorii z okazji 12-tych urodzin - int. Mama z Siostrą i Babcią

 

Środa, 8 I 2020

10.30 śp. ks. prał. Narcyz Turulski (55 roczn. śmierci)

 

Czwartek, 9 I 2020

10.30 o zdrowie dla Cioci Reginy - int. Rodziny Bromberg i Beech

19.00 w intencji Parafian

 

Piątek, 10 I 2020

10.30 śp. Wacław Ignatowicz (7 roczn. śmierci), Rodzice Olga i Mieczysław, Brat Roman i Siostra Leokadia - int. A. Ignatowicz

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 11 I 2020

18.00 1) śp. Teresa Skurska - int. Córki z Rodziną

2) śp. Mama Joanna, Ciocie Apolonia, Irena i Klara - int. M. Wańczycka z Rodziną

 

Niedziela, 12 I 2020 - Niedziela Chrztu Pańskiego

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Nikoli Spalony z okazji 9-tych urodzin - int. Rodzice

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00 o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Najświętszej dla Dawida Stężyckiego z okazji 10-tych urodzin - int. Rodzice

18.00 śp. Marcin Dąborowski (1 roczn. śmierci) - int. Koledzy i Koleżanki z pracy

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 787574