Biuletyn - 22 grudnia 2019

· O. Izaak obchodzi dzisiaj swoje 40-te urodziny. Życzymy mu błogosławieństwa od Boga na każdy dzień jego franciszkańskiej drogi.

· Proszę zapoznać się z programem na czas świąt. Zapraszamy na pasterkę tradycyjnie o godz. 24.00. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę. W pierwszy dzień świąt na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci naszej Polskiej Szkoły Sobotniej przedstawią jasełka Bożonarodzeniowe.

· W piątek z racji oktawy Bożego Narodzenia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

· W tym tygodniu nieczynne będzie biuro parafialne.

· Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek o 19.15 w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego i w piątek o 19.00 w ciszy.

· W przyszłą niedzielę, w którą przypada Święto Świętej Rodziny, odnawiać będziemy przyrzeczenia małżeńskie.

· Trwa czas wizyt duszpasterskich. Spis najbliższych kolęd dostępny jest w biuletynie i na naszej www. Zapisów można dokonać poprzez stronę internetową, smsem na 07926.736.849 lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Podczas wizyt kolędowych zbieramy ofiary na dokończenie naszych projektów związanych z chodnikiem wokół naszego kościoła.

· W zakrystii można jeszcze nabyć opłatek i świece wigilijne Caritasu, a na balaskach - jubileuszowy kalendarz na 2020 ze zdjęciami z życia naszej wspólnoty parafialnej oraz album z życia naszej parafii i jubileuszowy biuletyn.

· Zapraszamy na zabawę sylwestrową w polskim klubie. O północy Nowy Rok przywitamy Mszą św. W programie konkursy z zabawami i nagrody. Zapisy do 28 grudnia pod nr telefonu podanym na plakatach przy wejściu do kościoła.

· W niedzielę, 5 stycznia o 15.00 zapraszamy wszystkich do wspólnego amatorskiego kolędowania Małemu Jezusowi w naszym klubie. Jak zawsze będzie wesoło, gwarno i radośnie. Niech śpiew i radość z Narodzenia Pańskiego będzie okazją do wspólnotowego spędzenia czasu z kolędą. Wszelkie instrumenty muzyczne mile widziane. Zapraszamy dzieci w ich ulubionych strojach królów i księżniczek. Prosimy o dobre humory, duże chęci do śpiewu oraz przysmaki  i ciasta na wspólny stół.

· PIELGRZYMKI 2020: Przyjmujemy zgłoszenia na niezwykle atrakcyjną pielgrzymkę do Jordanii w dniach 29 września - 6 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Zapisy do końca stycznia 2020.

· Zachęcamy do zakupu świątecznego podwójnego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £2 za sztukę.

· W zakrystii do nabycia 3-tomowa pozycja książkowa księdza proboszcza pt. „Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii” w cenie £ 30 za komplet oraz pilot do bramy w cenie £10 za sztukę.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii. Można to uczynić również drogą elektroniczną na naszej www.

· GIFT AID: Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 p od Urzędu Podatkowego.

· POMOC DLA SZYMONKA: Ofiary dla Szymonka można składać drogą elektroniczną poprzez GoFundMe. Należy wejść na www.gofundme.com i poszukać Help Simon Get Better. Albo przynieść ofiarę w kopercie do zakrystii. Pamiętajmy o nim również w naszych modlitwach.

· PODZIĘKOWANIA: Był to intensywny czas Jubileuszu naszej Parafii. Na ręce przewodniczącej Komitetu Jubileuszowego, pani Hanki Marzańskiej, składamy serdeczne podziękowania wszystkim (lista jest ogromnie długa) za trud i poświęcenie. Bóg zapłać!

· PODZIĘKOWANIA: Dziękujemy wszystkim za dary dla rodzin w potrzebie. Na ręce pani Małgosi Musiał składamy wszystkim, którzy przygotowywali paczki i rozwieźli je do rodzin. Wsparliśmy przed świętami osiemnaście rodzin. Bóg zapłać!

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego wszystkim Parafianom i przebywającym w naszej parafii Gościom składamy najlepsze życzenia. Życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, głębokiej świątecznej radości, prawdziwego pokoju serca, dobrego zdrowia oraz wiele ludzkiej życzliwości. Niech Matka Boża pełna łaski, wstawia się za nami przez wszystkie dni Roku Pańskiego 2020.

Rada Administracyjna, Rada Duszpasterska, Ojciec Izaak i Ksiądz Proboszcz

Taca niedzielna: £ 562.01;

Taca - Fundacja kard. Glempa:              £    98.03;

Gift Aid:             £  511.00;

Biuletyny:         £    29.39;

Ofiary na choinki: R. Przesmycka £ 20.00; T. Jaszczyk £ 10.00; J. Strumidło £ 10.00; T. Wronkowska £ 20.00;

Niedziela, 22 XII 2019 - IV Niedziela Adwentu

9.00 śp. Józef Marek (3 roczn. śmierci) - int. Córki z Rodzinami

11.00 śp. Leszek (1 roczn. śmierci) i Janina Pietruszkiewicz - int. F. Vincent

18.00 śp. Zenon Stężycki - int. Syn z Rodziną