Biuletyn - 15 grudnia 2019

· Dzisiaj nasza parafia obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia. Uroczystościom przewodniczy bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji polskiej. Program jubileuszu: sobota: 16.30 modlitwa dziękczynna w kościele, potem akademia w klubie i posiłek dla zaproszonych w restauracji; niedziela: 10.30 wizyta na cmentarzu przy grobie ks. prał. Celestyna Sowińskiego, 11.30 uroczysta Msza św. w kościele, 13.00 otwarcie wystawy jubileuszowej i poczęstunek dla wszystkich parafian w klubie.

· Witamy w naszej wspólnocie o. Izaaka Adama Kusiona OFM.

· Dzisiaj po wieczornej Mszy św. - kolejne spotkanie dla bierzmowanych.

· Do dzisiaj trwa zbiórka żywności dla rodzin w potrzebie. Prosimy o przynoszenie jej na plebanię lub do zakrystii.

· Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek o 19.15 w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego i w piątek o 19.00 w ciszy.

· Zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorki i czwartki na Mszy św. o 19.00.

· W najbliższy wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Nieczynne będzie w tym dniu biuro parafialne. Kapłani wezmą udział w spotkaniu opłatkowym dekanatu środkowego w Wolverhampton.

· Spowiedź adwentowa będzie miała miejsce w najbliższy wtorek od godz. 17.30 do 19.30. Będą kapłani z pobliskich parafii.

· Trwa czas wizyt duszpasterskich. Spis najbliższych kolęd dostępny jest w biuletynie i na naszej www. Zapisów można dokonać poprzez stronę internetową, smsem na 07926.736.849 lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Podczas wizyt kolędowych zbieramy ofiary na dokończenie naszych projektów związanych z chodnikiem wokół naszego kościoła.

· W zakrystii można nabyć opłatek i świece wigilijne Caritasu, a na balaskach - jubileuszowy kalendarz na 2020 ze zdjęciami z życia naszej wspólnoty parafialnej w cenie £5 za sztukę .

· Pod chórem możemy nabyć piękne kartki świąteczne wykonane przez uczniów naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc w leczeniu naszego parafianina Szymonka.

· KONKURS: Drogie dzieci! Już zbliżają się najpiękniejsze w roku święta - Boże Narodzenie. Znowu malutki Pan Jezus narodzi się w stajence i przyniesie nam radość i wszystko to, co najlepsze.  Zróbmy i my Panu Jezusowi niespodziankę! Udekorujmy kościół naszymi świątecznymi pracami. Kolejny raz ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Wszystkie wasze prace ozdobią nasze choinki w kościele i otrzymają nagrody, a dzieci, których prace będą najwyżej ocenione dostaną nagrody specjalne. Bardzo prosimy, aby wasze prace były bardzo czytelnie podpisane imieniem i nazwiskiem. Napiszcie obok, ile macie lat. Czekamy na wasze dzieła tylko do 20 grudnia. Przynoście je do zakrystii.

· PIELGRZYMKI 2020: Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 29 września - 6 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Zapisy do końca stycznia 2020.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £2 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o bezgranicznym zaufaniu Panu Bogu kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, o złotym jubileuszu kapłaństwa papieża Franciszka, o piosenkach Jacka Cygana, o kulcie zespołu Kult, o niezwykłej historii odnalezienia siostry po 15 latach i wiele innych.

· W zakrystii do nabycia 3-tomowa pozycja książkowa księdza proboszcza pt. „Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii” w cenie £ 30 za komplet oraz pilot do bramy w cenie £10 za sztukę.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii. Można to uczynić również drogą elektroniczną na naszej www.

· GIFT AID: Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 p od Urzędu Podatkowego.

· POMOC DLA SZYMONKA: Ofiary dla Szymonka można składać drogą elektroniczną poprzez GoFundMe. Należy wejść na www.gofundme.com i poszukać Help Simon Get Better. Albo przynieść ofiarę w kopercie do zakrystii. Pamiętajmy o nim również w naszych modlitwach.

Taca niedzielna: £ 516.62;

Taca - Pomoc Kościołowi na Wschodzie:      £  379.50;

Gift Aid:             £  400,20;

Świece:             £    53.77;

Ofiary na Kościół: L. Kubajko £ 30.00; B. Kolmas £ 10.00; M. Wańczycka £ 30.00;

Niedziela, 15 XII 2019 - III Niedziela Adwentu - Jubileusz Parafii

9.00      śp. Janina Stankiewicz (3 roczn. śmierci) - int. Dzieci

11.30      1) w intencji Parafii

2) śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną