Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
Biuletyn - 24 listopada 2019

· Kolekta specjalna przeznaczona jest dzisiaj na Instytut Polski Akcji Katolickiej (IPAK). Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy na muzyczno-modlitewne uwielbienie. Chcemy tak, jak Dawid głośno i radośnie oddać Bogu cześć, niech wszyscy usłyszą kto jest naszym Panem i Królem.

· W tym tygodniu zapraszamy na wieczorne godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu: w poniedziałek o 19.15 w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego i w piątek o 19.00 adoracja w ciszy. 

· W następny weekend wizytę w naszej parafii złożą: ks. prof. dr hab. Wojciech Cichosz, kierownik Katedry Nauk Społecznych i Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz mgr Rafał Klamann, kierownik administracyjny Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni.

· Serdecznie zapraszamy na taneczną Zabawę Andrzejkową do naszego klubu w sobotę, 30 listopada, od 19.15. DJ, muzyka na żywo oraz wiele atrakcji.

· Już za tydzień rozpoczynamy czas adwentu, a tym samym czas wizyt duszpasterskich. Rozpoczynamy już w pierwszym tygodniu adwentu od wizyt poza Coventry. Spis pierwszych kolęd już w biuletynie. Zapisów można dokonać poprzez stronę internetową, smsem na 07926.736.849 lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Podczas wizyt kolędowych będziemy zbierali ofiary na dokończenie naszych projektów związanych z chodnikiem wokół naszego kościoła.

· Za tydzień, po Mszy św. o 11.00, zapraszamy na zmianę tajemnic Żywego Różańca.

· Już dzisiaj można nabyć opłatek i świece wigilijne Caritasu w cenie £ 2 za małą i £ 4 za dużą.

· W czasie adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorki i czwartki na Mszy św. o 19.00. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów.

· Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie miała miejsce we wtorek, 17 grudnia, od godz. 17.30 do 19.30. Będą kapłani z pobliskich parafii.

· Tradycyjnie, jak co roku, w dniach 1-15 grudnia urządzamy zbiórkę żywności dla rodzin w potrzebie. Prosimy o przynoszenie jej na plebanię lub do zakrystii.

· KONKURS: Drogie dzieci! Już zbliżają się najpiękniejsze w roku święta - Boże Narodzenie. Znowu malutki Pan Jezus narodzi się w stajence i przyniesie nam radość i wszystko to, co najlepsze.  Zróbmy i my Panu Jezusowi niespodziankę! Udekorujmy kościół naszymi świątecznymi pracami. Kolejny raz ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Wszystkie wasze prace ozdobią nasze choinki w kościele i otrzymają nagrody, a dzieci, których prace będą najwyżej ocenione dostaną nagrody specjalne. Bardzo prosimy, aby wasze prace były bardzo czytelnie podpisane imieniem i nazwiskiem. Napiszcie obok, ile macie lat. Czekamy na wasze dzieła do 20 grudnia. Przynoście je do zakrystii.

· W dniach 13 grudnia-27 stycznia w naszej parafii gościć będzie o. Izaak Adam Kusion OFM.

· W dniach 14-15 grudnia nasza parafia obchodzić będzie jubileusz 70-lecia istnienia. Uroczystościom przewodniczyć będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji polskiej. Program jubileuszu: sobota, 14 grudnia: 16.30 modlitwa dziękczynna w kościele, potem akademia w klubie i posiłek dla zaproszonych w restauracji; niedziela, 15 grudnia: 10.30 wizyta na cmentarzu przy grobie ks. prał. Celestyna Sowińskiego, 11.30 uroczysta Msza św. w kościele, 13.00 otwarcie wystawy jubileuszowej i poczęstunek dla parafian w klubie.

· PIELGRZYMKI 2020: Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Zapisy do końca listopada. Ze względu na brak chętnych nie odbędzie się pielgrzymka do Medjugorje.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £2 za sztukę. Polecamy w nim artykuł o atakach na wierzących w Polsce, o katolikach w Japonii, o drodze synodalnej w Niemczech, o wyborach parlamentarnych w Polsce, o niepokojach w krajach Ameryki Łacińskiej, o siostrze Gabrieli ze wspólnoty Matki Bożej z Walsingham, o koncercie Arethy Franklin i wiele innych. Jako dadatek w tym numerze - kalendarz na 2020 z św. Janem Pawłem II.

· W zakrystii do nabycia 3-tomowa pozycja książkowa księdza proboszcza pt. „Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii” w cenie £ 30 za komplet oraz pilot do bramy w cenie £10 za sztukę.

· Już za tydzień będzie można nabyć nasz jubileuszowy kalendarz na 2020 w cenie £5 za sztukę ze zdjęciami z życia naszej wspólnoty parafialnej.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £ 437.37;

Gift Aid:             £  394.93;

Biuletyny:         £    27.10;

Ofiary na Kościół: T. Wronkowska £ 100.00; M. Trudzik £ 100.00; W. Kaźmierczyk £ 20.00; Jałmużna (skrzynka) £ 58.57;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!Niedziela, 24 XI 2019 - Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

9.00        o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Renaty Kurowskiej z okazji jej urodzin

10.30        NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00        śp. Wacław Wagner, Henryk i Janina Przesmyccy - int. R. Przesmycka

18.00        o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Mateusza i Izy Trudzik - int. Znajomi

 

Poniedziałek, 25 XI 2019

10.30        śp. Kinga Nowak (9 roczn. śmierci)

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 26 XI 2019

10.30 o błogosławieństwo Boże i łaskę wiary dla Marcinka z okazji 4-tych urodzin i Lenki z okazji 6-tych urodzin - int. Rodzice, Rodzeństwo i Rodzice Chrzestni

19.00 śp. Lila Gawrońska - int. Przyjaciele

 

Środa, 27 XI 2019

19.00 śp. ks. Adam Łach (1 roczn. śmierci)

 

Czwartek, 28 XI 2019

10.30 dziękczynno-błagalna za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o dalsze dla Łukasza Łakomca - int. Małżonka z Dziećmi

19.00 śp. Maria Ostrowska (roczn. śmierci) - int. Córka Magda z Rodziną

 

Piątek, 29 XI 2019

10.30 śp. rodzice Stanisława i Kazimierz oraz zmarli z rodziny Januszko, Stanisław Roth i zmarli z rodziny Jankowskich - int. R. Roth

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 30 XI 2019 - Święto św. Andrzeja, Apostoła

18.00 1) śp. Zofia i Michał Drahuń - int. Syn

2) za zmarłych z rodzin Wańczyckich i Jabłońskich - int. A. Jabłońska

 

Niedziela, 1 XII 2019 - I Niedziela Adwentu

9.00 o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Ignacego i Anastazji z okazji ich urodzin - int. Rodzice z Siostrą

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Stanisław Strumidło, Stanisława, Władysław i Czesław Dmochowscy, zmarli z rodzin Strumidło, Dmochowskich, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo i mądrość Bożą dla Oli Mszycy w dniu 18-tych urodzin - int. Babcia

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 787573