Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 
Biuletyn - 8 Stycznia 2012
 • Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego. Kończy ona okres Narodzenia Pańskiego. Polską tradycją jest jednak zachowanie śpiewania kolęd do 2 lutego, do Uroczystości Ofiarowania Pańskiego.
 • Koncert kolęd w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.00 i dwa tygodnie później, 29 stycznia, po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkie grupy muzyczne z naszej parafii. Zgłoszenia należy kierować do pani Katarzyny Stankiewicz: 07835.144.673.
 • Za tydzień podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 dzieci i młodzież naszej Polskiej Szkoły Sobotniej zapraszają na pięknie przygotowane jasełka Bożonarodzeniowe. 
 • Słowo Boże w przyszłą niedzielę wygłosi do nas ks. dr Krzysztof Tyliszczak SChr., kanclerz Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.
 • Spotkanie opłatkowe naszej parafii odbędzie się za dwa tygodnie, w sobotę, 21 stycznia. Bilety w cenie £ 10,- dorośli i £ 5,- dzieci można jeszcze przez dwie niedziele nabyć w zakrystii. Będziemy wspólnie dzielić się opłatkiem, śpiewać kolędy, a po wspólnym posiłku razem bawić się przy dobrej muzyce. W trakcie spotkania przeprowadzona zostanie atrakcyjna loteria. Serdecznie zapraszamy.
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę o historii naszej parafii autorstwa pana Bartka Nowaka, który obronił ją jako pracę magisterską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Cena książki £ 10,- (promocyjnie za dwie £ 15,-).
 • Spotkanie rodziców z małymi dziećmi odbędzie się w najbliższy poniedziałek od godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Spotkania biblijne wznowione zostaną w środę, 18 stycznia, po Mszy św. o godz. 10.15.
 • Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, 19 stycznia, po Mszy św. o godz. 10.15.
 • Spotkanie dla dzieci I-komunijnych - za tydzień, w niedzielę, 15 stycznia, po Mszy św. o godz. 9.00.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - za tydzień, w niedzielę, 15 stycznia, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
 • Spotkania grupy modlitewnej odbywają się w każdą sobotę o godzinie 19.00. W każdą ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na Eucharystię w ramach spotkania grupy.  
 • Spotkania w intencjach polecanych grupie modlitewnej zostają wznowione w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. Intencje można wysyłać przez formularz na stronie internetowej grupy (www.odnowa-coventry.org) lub zapisywać na kartkach wyłożonych przed ołtarzem.
 • Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Polecamy w nim ciekawe artykuły z życia naszej ojczyzny i Kościoła. Jest też aktualny program telewizyjny. Dla najmłodszych polecamy „Promyczek Dobra”. Obie gazety w cenie £ 1.50.
 • Trwają kolędy, czyli wizyty duszpasterskie. Kto chciałby przyjąć księdza z wizytą, proszony jest o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na kolędę i dostarczenie go do zakrystii. Zgłoszenia można również dokonać e-mailowo na adres, umieszczony w stopce biuletynu. Spis najbliższych kolęd umieszczony jest na bieżąco w biuletynie.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 28 stycznia, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00. Potrwa trzy kolejne soboty. Koszt udziału w kursie: £ 20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
 • Poszukujemy specjalistów, którzy wymieniliby naszą bramę parkingową i troszczyli się o jej serwisowanie. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
 • Restauracja Polonia zaprasza na kawę, herbatę, ciasto i pyszny obiad. Jest otwarta  każdego dnia oprócz poniedziałków. Od wtorku do piątku restauracja otwarta jest od godz. 15.00, w soboty od godz. 13.00, a w niedziele od godz. 10.00. Więcej informacji u szefowej, pani Anity Relis: 07930.504.054.
 • PODZIĘKOWANIA: Państwo Anna i Zygmunt Haraburda składają serdecznie podziękowania wszystkim, którzy brali udział w uroczystościach pogrzebowych ich Mamy, śp. Jadwigi Haraburda. W sposób szczególny wyrażają swą wdzięczność chórowi św. Cecylii, pani Kasi Auguściak, organistce, panu Marianowi Jagielskiemu, pani Anicie Relis i paniom w kuchni, wszystkim, którzy w tym szczególnym dniu okazali znak pamięci w modlitwie. The Myton Hospice składa podziękowania za dotację w wysokości £ 226.70, która została w tym dniu zebrana. Bóg zapłać!
 • POGRZEB: W środę, 28 grudnia, zmarł pan dr Ignacy Świestowski, lat 82. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 17 stycznia, o godz. 10.30. Niech dobry Bóg obdarzy go radością życia wiecznego…

OFIARY  SKŁADANE  PRZEZ  PARAFIAN
 
Taca niedzielna:            £ 534.32;
Taca - Świętej Rodziny:  £ 46.81;
Gift Aid:                       £ 94.00;
Świece:                       £ 100.83;
Ofiara na kościół:           H. Jankowski £ 50.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne  podziękowania za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 8 I 2012 - Uroczystość Chrztu Pańskiego
 9.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Anety i Adama Mizera w 15-tą rocznicę ich małżeństwa
 10.15 LEAMINGTON SPA: - (intencja wolna)
 10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
 11.00  śp. Halina Musielok (roczn. śmierci) - int.: Rodzina Czyżewskich
 12.30 RUGBY: śp. Władysław Sobul (3 roczn. śmierci)
 15.00 BANBURY: śp. Jan Kazimierz Wutke (7 roczn. śmierci) - int.: Syn z Małżonką
 18.00 śp. Aneta Wiśniewska (2 roczn. śmierci) - int.: Mąż z Dziećmi i Rodziną

Poniedziałek, 9 I 2012
 10.15 1) za zmarłych kolegów i znajomych - int.: W., A. Aksentowicz
  2) - (intencja wolna)

Wtorek, 10 I 2012
 10.15 1) śp. brat Wacław (roczn. śmierci), rodzice Olga i Mieczysław - int.: A., R. Ignatowicz
  2) śp. Maria i Jerzy Aksentowicz, Anna i Ludwik Żuryk - int.: W., A. Aksentowicz

Środa, 11 I 2012
 10.15 1) śp. Waleria i Józef Sztejka, Władysława i Franciszek Januszczak - int.: Siostra
  2) śp. Helena i Stanisław Pyra, Anna i Jan Haduch - int.: J., E. Pyra

Czwartek, 12 I 2012
 10.15 1) o błogosławieństwo Boże dla siostrzeńca Jana w dniu urodzin oraz opiekę Matki Bożej dla jego małżonki Kathleen i dzieci Maxa, Conol i Analys int.: J. Sieńkowska
  2) - (intencja wolna)

Piątek, 13 I 2012
 10.15 1) śp. Benia Czaja - int.: Matka z Synem
  2) - (intencja wolna)

Sobota, 14 I 2012
 17.00 śp. Kazimierz Konarzewicz - int.: Małżonka
  CHRZEST: Harishan Vejayan

Niedziela, 15 I 2012 - II Niedziela Zwykła
 9.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla męża Tomasza Ołówka - int.: Małżonka z Córeczką
 10.15 LEAMINGTON SPA: - (intencja wolna)
 10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
 11.00  1) śp. Stefania i Stefan Przyrodzcy - int.: syn A. Przyrodzki
  2) o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Alana w dniu jego 21-szych urodzin - int.: Matka z Rodziną
 12.30 RUGBY: śp. Lidia i Czesław Mosdorf - int.: U., Z. Mosdorf-Srzeczkowscy
 18.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Małgorzaty i Mieczysława Musiał w 15-tą rocznicę ich małżeństwa

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 787575