Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Biuletyn - 1 Stycznia 2012

 • U progu Nowego Roku chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczyniają się do ożywiania naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy przede wszystkim członkom Rady Administracyjnej i Duszpasterskiej, służbie liturgicznej, nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii, paniom organistkom, chórowi św. Cecylii i naszym młodzieżowym grupom muzycznym, naszym katechetom, gronu pedagogicznemu i Komitetowi Rodzicielskiemu naszej Polskiej Szkoły Sobotniej, pani Kasi Miara za troskę o kościół, paniom Stanisławie Czaja i Jadwidze Sieńkowskiej za bezinteresowną troskę o nasze cotygodniowe kolekty, za ich liczenie i składanie w banku, pani Wandzie Choroszucha za odwiedziny chorych, wszystkim grupom parafialnym za aktywny udział w życiu naszej wspólnoty. Niech dobry Bóg udziela Wam wszelkich potrzebnych łask. 
 • W roku 2011 w naszej wspólnocie parafialnej (Coventry/Rugby/Leamington/Banbury) udzielono 115-cie chrztów. Do I Komunii świętej przystąpiło 40-cioro dzieci w Coventry, jedno w Leamington i 9-cioro w Rugby. 15 maja abp Szczepan Wesoły udzielił sakramentu bierzmowania 35-ciu młodym z naszej wspólnoty. W roku ubiegłym zawarto trzy śluby i uczestniczyliśmy w ostatnim pożegnaniu 28-śmiu naszych parafian. Szczegółowe informacje dostępne będą w przyszłą niedzielę.
 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca nastąpi dzisiaj indywidualnie. Prosimy wszystkich członków Żywego Różańca, by przeszli do kolejnej tajemnicy. Spotkanie odbędzie się w pierwszą niedzielę lutego.
 • W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Msze św. sprawowane będą o godz. 11.00 i 19.00. Podczas Mszy św. nastąpi poświęcenie kadzidła i kredy.
 • W następną niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Zakończy ona okres Narodzenia Pańskiego. Polską tradycją jednak jest zachować śpiewanie kolęd do 2 lutego, Uroczystości Ofiarowania Pańskiego.
 • Koncert kolęd w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.00 i dwa tygodnie później, 29 stycznia, po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkie grupy muzyczne z naszej parafii. Zgłoszenia należy kierować do pani Katarzyny Stankiewicz: 07835.144.673.
 • W niedzielę Narodzenia Pańskiego po Mszach św. o 9-tej i 11-tej dzieci z Polskie Szkoły Sobotniej zbierały datki. Z wielką radością informujemy, że udało się zebrać na potrzeby szkoły £ 330.82 i 2 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać!
 • Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować dzieciom naszej Szkoły, wychowawcom i rodzicom za pięknie przygotowane jasełka. Pięknie jest przeżywać tajemnicę Narodzenia Pańskiego widzianą oczyma dzieci. Jasełka cieszyły się takim powodzeniem, że wpłynęły kolejne zaproszenia. Powtórzone zostaną w Rugby w niedzielę, 8 stycznia podczas Mszy św. o godz. 12.30 oraz w Coventry w niedzielę, 15 stycznia, na Mszy św. o godz. 18.00.
 • W zakrystii można nabyć książkę o historii naszej parafii autorstwa Bartka Nowaka, który obronił ją jako pracę magisterską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Cena książki £ 10,- (promocyjnie za dwie £ 15,-).
 • Day Centre, spotkania biblijne i spotkania rodziców z dziećmi wznowione za dwa tygodnie.
 • Spotkanie dla dzieci I-komunijnych - 15 stycznia, po Mszy św. o godz. 9.00.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - 15 stycznia, po wieczornej Mszy św.
 • Spotkania grupy modlitewnej odbywają się w każdą sobotę o godzinie 19.00. W każdą ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na Eucharystię w ramach spotkania grupy.
 • Spotkania w intencjach polecanych grupie modlitewnej zostają wznowione w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. Intencje można wysyłać przez formularz na stronie internetowej grupy (www.odnowa-coventry.org) lub zapisywać na kartkach wyłożonych przed ołtarzem.
 • Jest jeszcze kilka egzemplarzy świątecznego wydania „Gościa Niedzielnego”. Polecamy w nim ciekawe artykuły z życia naszej ojczyzny i Kościoła. Jest też aktualny program telewizyjny. Nowy numer dostępny będzie w następną niedzielę.
 • Rozpoczęliśmy kolędy, czyli wizyty duszpasterskie. Kto chciałby przyjąć księdza z wizytą, proszony jest o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na kolędę i dostarczenie go do zakrystii. Zgłoszenia można również dokonać e-mailowo na adres, umieszczony w stopce biuletynu. Spis najbliższych kolęd umieszczony jest na bieżąco w biuletynie.
 • Spotkanie opłatkowe naszej parafii odbędzie się w sobotę, 21 stycznia. Bilety w cenie £ 10,- dorośli i £ 5,- dzieci można już nabyć w zakrystii.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 28 stycznia, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00. Potrwa trzy kolejne soboty. Koszt udziału w kursie: £ 20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
 • Restauracja Polonia zaprasza na kawę, herbatę, ciasto i pyszny obiad. Jest otwarta  każdego dnia oprócz poniedziałków. Od wtorku do piątku restauracja otwarta jest od godz. 15.00, w soboty od godz. 13.00, a w niedziele od godz. 10.00. Więcej informacji u szefowej, pani Anity Relis: 07930.504.054.
 • W środę, 28 grudnia zmarł pan dr Ignacy Świestowski, lat 82. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 17 stycznia, o godz. 10.30. Niech dobry Bóg obdarzy go radością życia wiecznego...


OFIARY  SKŁADANE  PRZEZ  PARAFIAN

Taca - Pasterka:       £ 545.99;
Taca - I dzień Świąt: £ 864.43;
Taca - II dzień Świąt:£ 322.71;
Gift Aid:                  £ 194.00;
Biuletyn - Rugby:      £ 19.38;
Biuletyn - Coventry:  £ 40.06;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne  podziękowania za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 1 I 2012 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

9.00 śp. Jan i Maria Szal - int.: Córka z Rodziną
10.15 LEAMINGTON SPA: - (intencja wolna)
10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00 śp. Józef Zielski, Roman Bugiera i zmarli z rodziny - int.: Małżonka
12.30 RUGBY: śp. Leszek Kolkiewicz oraz o błogosławieństwo dla Łucji w dzień 50-tych urodzin
18.00 śp. Krzysztof Macugowski, Henryk Romański, Grzegorz Bednarski, Ryszard Macugowski, Anna i Czesław Macugowscy, Czesław Podkówka, Helena Podkówka

Poniedziałek, 2 I 2012 - Wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu

10.15 1) śp. Klara i Franciszek Kaszubowscy - int.: Córka S. Czaja z Rodziną
2) śp. Maria Rakowska-Biskup (30 dni po śmierci) - int.: Matka i Siostra

Wtorek, 3 I 2012

10.15 - (intencja wolna)

Środa, 4 I 2012

10.15 - (intencja wolna)

Czwartek, 5 I 2012

10.15 1) o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do Żywego Różańca - int.: J. Sieńkowska 
2) - (intencja wolna)

Piątek, 6 I 2012 - Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)

11.00 śp. Eugeniusz i Bogumiła Koseła - int.: W. Choroszucha
19.00 - (intencja wolna)

Sobota, 7 I 2012

17.00 1) śp. Bernard Lange (2 roczn. śmierci) - int.: Syn z Małżonką
2) śp. Tomasz Zimmermann, ojciec Józef Zimermann i kuzyn Arkadiusz Łukomski - int.: Rodzina

Niedziela, 8 I 2012 - Uroczystość Chrztu Pańskiego

9.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Anety i Adama Mizera w 15-tą rocznicę ich małżeństwa
10.15 LEAMINGTON SPA: - (intencja wolna)
10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00 śp. Halina Musielok (roczn. śmierci) - int.: Rodzina Czyżewskich
12.30 RUGBY: śp. Władysław Sobul (3 roczn. śmierci)
15.00 BANBURY: śp. Jan Kazimierz Wutke (7 roczn. śmierci) - int.: Syn z Małżonką 
18.00 śp. Aneta Wiśniewska (2 roczn. śmierci) - int.: Mąż z Dziećmi i Rodziną

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 787542