• Witamy w naszej parafii ks. dr. Jarosława Kozaka, pracownika Katedry Katolickiej Nauki Społecznej i Socjologii Moralności na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

• Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca i sympatyków modlitwy różańcowej na zmianę Tajemnic.

• Zapraszamy dzisiaj o godz. 14.00 na cmentarz polskich lotników na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR). W uroczystości wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandary naszej Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.

• Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tym tygodniu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Będzie możliwość przyjęcia Komunii św.

• Ze względu na pogrzeb śp. Piotra Sawickiego w kościele św. Michała Archanioła w Birmingham o godz. 11.30, w poniedziałek nie będzie porannej Mszy św. o godz. 10.30.

• Msze św. wypominkowe w tym tygodniu we wtorek i czwartek.

• Ze względu na wyjazd Proboszcza na jubileusz 80-lecia jego Mamy, w piątek nie będzie Mszy św. porannej o godz. 10.30.

• W kolejny weekend Proboszcza zastępować będzie ks. dr Artur Strzępka, Kanclerz Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

• Poradnia Rodzinna zaprasza na warsztaty w oparciu o Porozumienie bez Przemocy „Wybieram Miłość - jak nauczyć się języka wspierającego życie" w dniach 11, 12 i 18 listopada. Będzie to pogłębienie treści z rekolekcji z o. Mieczysławem o komunikacji, która wybiera miłość do siebie samego i drugiego człowieka po ty by urzeczywistniło się miłowanie Boga. Więcej szczegółów na plakacie i Facebooku.

• Kolejny Day Centre odbędzie się w czwartek, 16 listopada. Zapisy u Proboszcza.

• Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza wszystkich naszych parafian, rodziców i dzieci na Akademię z okazji Odzyskania Niepodległości. Odbędzie się ona w niedzielę, 19 listopada, po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele. Akademię przygotowują uczniowie klas: IIIa i IIIb, VIII oraz GCSE. Jak zawsze występ dzieci i młodzieży poprzedzi możliwość skosztowania pysznych, domowych ciast. Gorąco zapraszamy.

• Najbliższe spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w piątek, 17 listopada, po adoracji Najświętszego Sakramentu.

• W zakrystii wciąż można nabyć książki: o „Historii Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” oraz o długoletnim proboszczu parafii i budowniczym kościoła, ks. prał. Celestynie Sowińskim „Posłany do Coventry”. Obie książki w cenie £20 za sztukę.

• PODZIĘKOWANIA: Dziękujemy za życzliwe przyjęcie o. Mieczysława Łusiaka SJ, który tydzień temu głosił rekolekcje w naszej parafii. Na ewangelizacyjną działalność Ojca zebraliśmy £ 810 i 70 PLZ.

• POGRZEB: W piątek, 20 października, odeszła do Pana nasza długoletnia parafianka śp. Aniela Filak, l. 96. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek, 23 listopada, o godz. 10.00 w kościele Our Lady of Angels w Nuneaton. Niech miłosierny Bóg obdarzy Ją życiem wiecznym...

Ofiara na Kościół: z pogrzebu śp. Jana Kibilskiego £ 50.00; F. Szafaryn £ 40.00; H. Jankowski £ 15.00; K. Malinowska & Z. Demidowicz £ 40.00;

Niedziela, 5 XI 2023 - XXXI Niedziela Zwykła

09.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

11.00 o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Dawida Sokalskiego z okazji 27-ych urodzin - int. Rodzice, Siostra i Brat

18.00 śp. Wiesław Mysiak - int. Dzieci i Wnuki