Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
Biuletyn - 18 Grudnia 2011
 • Gościmy dzisiaj w naszej parafii proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Londynie, ks. Marka Reczka. Przyjechał do nas z kopią obrazu Matki Bożej Kozielskiej, o której mówi nam w Słowie Bożym. Zbiera też ofiary na renowację Sanktuarium.
 • Za tydzień święta Bożego Narodzenia. Pasterka w Coventry i Leamington Spa odprawiona będzie o północy, w Rugby o godz. 21.00. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. jak w każdą niedzielę.
 • W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci naszej Polskiej Szkoły Sobotniej zaprezentują jasełka. Po Mszy św. zapraszamy na kawę, herbatę, ciasto przygotowane przez rodziców naszych dzieci. Po każdej Mszy św. dzieci zbierać będą ofiary na fundusz szkolny.
 • W drugi dzień świat, w Boxing Day, Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę.
 • W zakrystii można nabyć książkę o historii naszej parafii autorstwa Bartka Nowaka, który obronił ją jako pracę magisterską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Cena książki £ 10,- (promocyjnie za dwie £ 15,-).
 • Day Centre, spotkania biblijne i spotkania rodziców z dziećmi wznowione będą dopiero po świętach Bożego Narodzenia.
 • Nauka przed chrztem dla obojga rodziców - w czwartek, o godz. 19.00.
 • Spotkanie dla dzieci I-komunijnych - 15 stycznia, po Mszy św. o godz. 9.00.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - 15 stycznia, po wieczornej Mszy św.
 • Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkania formacyjne w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 w naszym ośrodku parafialnym. 
 • Wszystkich chętnych zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdą sobotę o godz. 20.00. 
 • Spotkanie modlitewne w intencjach naszej parafii polecanych modlitwie grupy charyzmatycznej w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Intencje można wysyłać przez formularz na stronie internetowej grupy (www.odnowa-coventry.org) lub zapisywać na kartkach wyłożonych przed ołtarzem.
 • Koło SPK w Coventry przekazało dar £ 200,- na potrzeby Polskiej Szkoły Sobotniej. Na ręce Pana Jana Jankowskiego szkoła składa serdeczne podziękowania. Bóg zapłać!
 • Otrzymaliśmy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Polecamy w nim ciekawe artykuły z życia naszej ojczyzny i Kościoła. Jest też aktualny program telewizyjny. 
 • Po świętach Bożego Narodzenia rozpoczynamy kolędy, czyli wizyty duszpasterskie. Kto chciałby przyjąć księdza z wizytą, proszony jest o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na kolędę i dostarczenie go do zakrystii. Zgłoszenia można również dokonać e-mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Spis najbliższych kolęd - w biuletynie.
 • W zakrystii można nabyć świece wigilijne polskiego Caritasu w cenie £ 4,-. Pieniądze przeznaczone są na pomoc biednym polskim dzieciom. W zakrystii można zaopatrzyć się również w wigilijny opłatek.
 • Spotkanie opłatkowe naszej parafii odbędzie się w sobotę, 21 stycznia. Bilety w cenie £ 10,- dorośli i £ 5,- dzieci będzie można nabyć od świąt Bożego Narodzenia.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 28 stycznia, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00. Potrwa trzy kolejne soboty. Koszt udziału w kursie: £ 20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
 • Restauracja Polonia zaprasza na kawę, herbatę, ciasto i pyszny obiad. Jest otwarta  każdego dnia oprócz poniedziałków. Od wtorku do piątku restauracja otwarta jest od godz. 15.00, w soboty od godz. 13.00, a w niedziele od godz. 10.00. Restauracja przyjmuje zgłoszenia na zabawę sylwestrową. Więcej informacji u szefowej, pani Anity Relis: 07930.504.054.
 • W ubiegłą niedzielę w nocy zmarła pani Jadwiga Haraburda, lat 91. Niech dobry Bóg obdarzy ją radością życia wiecznego...

NAJBLIŻSZE KOLĘDY - COVENTRY:

WTOREK, 27 XII
: REEVES GREEN: R. Skrzeczkowska; WHITEMORE PARK: D., E. Pacut, J. Waglewska, J. Forysiak, J., J. Aniskowicz, A. Pomietlarz, J. Kijewska, L. Burzyńska; WHOBERLEY:  E. Mielniczuk; NEW ARLEY: J., M. Kunda.
ŚRODA, 28 XII: kolęda u chorych: B. Januszczak, H. Woźmirska, J. Hardy, E. Friebe,
P., H. Płaczek, H. Dereń, J. Szwostak, H., S. Praciak, T., F. Wronkowscy, A. Gradkowska,
S. Kantor, H. McKee; STRATTFORD: M., A. Ciepałowicz.
CZWARTEK, 29 XII: kolęda u chorych:  H. Starzyńska, I. Kuźnik, I. Sosna, F., J. Burtni, A. Jabłońska, T. Ostrowska, Z. Sawczyc, S. Rożek, A. Szyszka, Cz. Zalewski, S. Jarosińska;  BELL GREEN: A., G. Wasielewscy.
PIĄTEK, 30 XII: BULKINGTON: B. Kitt, BEDWORTH: J., J. Szymanis, K., J. Hancox,
M. Tełowska; FOLESHILL: R. Burek, A. Telus, E. Schulha, J., E. Pyra.
SOBOTA, 31 XII: WARWICK: A., D. Malinowscy, M., J. Wilgosz.
NIEDZIELA, 1 I: WESTWOOD HEATH: T. Kantor, V., J. Paryło.


W okresie Adwentu zwracamy szczególną uwagę na Maryję, która przeżyła swój jedyny w swoim rodzaju Adwent. Była Ona pierwszą wśród “ubogich Pana”, oczekujących z wiarą przyjścia Zbawiciela, a przede wszystkim doświadczyła szczególnego, dziewięciomiesięcznego Adwentu, nosząc w łonie Jezusa. Maryja, jako pierwsza chrześcijanka, jest dla nas wzorem wiary. Również my jesteśmy zaproszeni do przyjęcia z wiarą słowa Bożego, przez które może się w nas duchowo począć i narodzić Jezus Chrystus. Obyśmy mieli w sobie wielkoduszność Maryi i gotowość wejścia w pełnienie woli Boga.
ks. Maciej Zachara MIC, „Oremus” Adwent – oktawa Narodzenia Pańskiego 2005, s. 90


OFIARY  SKŁADANE  PRZEZ  PARAFIAN
 
Taca niedzielna:     £ 474.29;
Gift Aid:                  £ 123.00;
Fundacja Kardynała Glempa:    £ 119.00;
Taca - 8 grudnia:    £ 48.90;
Biuletyn - Coventry:  £ 35.54;
Biuletyn - Rugby:       £ 10.50;
Ofiara na kwiaty/choinki:  bezimiennie £ 10.00; H.S. £ 10.00; bezimiennie £ 20.00; D. Maciejewska £ 10.00; Żywy Różaniec £ 20.00;  B., L. Kolmas £ 10.00;
Ofiara na kościół:      Z. Ruciński £ 20.00; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne  podziękowania za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 18 XII 2011 - IV Niedziela Adwentu
 9.00 śp. Roman Mielniczuk - int.: Małżonka z Synami
 10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
 10.15 LEAMINGTON SPA: śp. Barbara Przeniczka - int.: J. Kukla
 11.00  śp. Ewa Jankowska - int.: Mąż z Rodziną
 12.30 RUGBY: śp. Maria i Józef Pytiak - int.: B. Reid
 18.00 o błogosławieństwo Boże dla Paulinki Karaś w dniu jej 8-mych urodzin - int.: kochający Rodzice

Poniedziałek, 19 XII 2011
 10.15  o błogosławieństwo Boże, mądrość i zdrowie dla Pawła, Anity, Arka i Nikoli - int.: Mama

Wtorek, 20 XII 2011
 10.15 śp. Piotr Sieńkowski (48 roczn. śmierci), jego siostra Weronika i bracia Władysław i Mieczysław - int.: córka Jadwiga

Środa, 21 XII 2011
 10.15 śp. Benia Czaja - int.: Matka z Synem

Czwartek, 22 XII 2011
 10.15 - (intencja wolna)

Piątek, 23 XII 2011
 10.15 śp. Jadwiga Banfield - int.: M., E. Hołowenko

Sobota, 24 XII 2011 - Wigilia Bożego Narodzenia
 21.00 RUGBY: o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Maxa z okazji 3-cich urodzin - int.: kochająca Babcia
 24.00 LEAMINGTON SPA: - (intencja wolna)
 24.00 COVENTRY: śp. Małgorzata Jankowska - int.: Depozyt

Niedziela, 25 XII 2011 - Uroczystość Narodzenia Pańskiego
 9.00 o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Grażyny i Eugeniusza Strychalskich w dniu 35-tej rocznicy ich małżeństwa
  CHRZEST: Lily Zofia Malisz, Nadia Sara, Roxana Kuczera
 10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
 10.15 LEAMINGTON SPA: o Boże błogosławieństwo i opiekę w cierpieniu dla Matyldy Librowskiej - int.: Syn
 11.00  śp. Anastazja Sieńkowska, jej rodzice Teodozja i Ignacy - int.: córka Jadwiga
 12.30 RUGBY: o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny Gałężewskich
 18.00 śp. Lucyna Kwarciak - int.: Syn z Rodziną

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 787569