Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Biuletyn - 4 Grudnia 2011
 • Dzisiaj obchodzimy złoty jubileusz konsekracji kościoła. Głównym celebransem uroczystości jest ks. prałat Stefan Wylężek, rektor PMK w Anglii i Walii, który o godz. 11.00 odprawi uroczystą Mszę św. Podczas ceremonii odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica, która uwieczni 63-letnią działalność Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w naszym mieście.
 • Na wieczornej Mszy św. ks. prałat Stefan Wylężek, jako długoletni prezes Fundacji Jana Pawła II w Rzymie, podzieli się z nami swymi spotkaniami z błogosławionym Janem Pawłem II. Serdecznie zapraszamy.
 • Dzisiaj również nabyć można książkę o historii naszej parafii autorstwa Bartka Nowaka, który obronił ją jako pracę magisterską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Cena książki £ 10,- (promocyjnie za dwie £ 15,-).
 • Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali w Coventry i Rugby ze spowiedzi adwentowej. Spowiedź w Leamington Spa będzie miała miejsce w piątek, 9 grudnia, od 18.00 do 19.00, a w Banbury w piątek, 16 grudnia, od 18.00 do 19.00. Zapraszamy.
 • Paniom Stanisławie Czaja i Wandzie Choroszucha składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie posiłku dla  spowiedników. Bóg zapłać!
 • II Niedziela Adwentu we wszystkich polskich parafiach w kraju i za granicą obchodzona jest jako Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Stąd dzisiaj składka na ten cel. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Dzisiaj nie będzie spotkania członków Żywego Różańca, a zmiany tajemnic należy dokonać indywidualnie.
 • Wizyty u chorych odbędą się w tym tygodniu:
  czwartek: Januszczak, Woźmirska, Hardy, Friebe, Płaczek, Pakłos, Dereń, Szwostak, Praciak, Wronkowski, Kantor, McKee, Gradkowska, Pomietlarz;
  piątek: Starzyńska, Kuźnik, Sosna, Burtny, Jabłońska, Ostrowska, Sawczyc, Szyszka, Zalewski, Rożek, Jarosińska, Merdzio.
 • W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. odprawione będą o godz. 10.15 i 19.00. Zapraszamy.
 • W przyszłym tygodniu przeprowadzona będzie składka na Fundację Kardynała Glempa. Celem Fundacji jest pomoc polskim instytucjom kościelnym poza granicami kraju (np. Papieski Polski Instytut Kościelny w Rzymie, Papieskie Polskie Kolegium w Rzymie, Kościół i Hospicjum im. św. Stanisława w Rzymie, Polskie Seminarium Duchowne w Paryżu), a także pomoc stypendialna księżom studentom poprzez kursy języka angielskiego.
 • W czwartą niedzielę adwentu, 18 grudnia, gościć będziemy proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Londynie, ks. Marka Reczka, który jest zarazem kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Kozielskiej. Przyjedzie do nas z kopią obrazu Matki Bożej Kozielskiej. Zbierać będzie ofiary na renowację naszego Sanktuarium.
 • Świąteczne Day Centre - za dwa tygodnie. Zapisy u p. Mariana Jagielskiego.
 • Spotkanie biblijne - w środę, po Mszy św. o godz. 10.15.
 • Spotkanie rodziców z dziećmi - w poniedziałek, o godz. 10.00.
 • Nauka przed chrztem dla obojga rodziców - w czwartek, o godz. 19.00.
 • Obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych - w przyszłą niedzielę, 11 grudnia, po Mszy św. o godz. 9.00.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - za dwa tygodnie.
 • Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkania formacyjne w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 w naszym ośrodku parafialnym.
 • Wszystkich chętnych zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdą sobotę o godz. 20.00.
 • Spotkanie modlitewne w intencjach naszej parafii polecanych modlitwie grupy charyzmatycznej w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Intencje można wysyłać przez formularz na stronie internetowej grupy (www.odnowa-coventry.org) lub zapisywać na kartkach wyłożonych przed ołtarzem.
 • Na stole pod chórem do nabycia kartki świąteczne.
 • Otrzymaliśmy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Polecamy w nim ciekawe artykuły z życia naszej ojczyzny i Kościoła. Jest też aktualny program telewizyjny. Jako dodatek znajduje się w nim płyta CD z Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 • Po świętach Bożego Narodzenia rozpoczynamy kolędy, czyli wizyty duszpasterskie. Kto chciałby przyjąć księdza z wizytą, proszony jest o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na kolędę i dostarczenie go do zakrystii. Zgłoszenia można również dokonać e-mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 • W zakrystii można nabyć świece wigilijne polskiego Caritasu. Cena małej świecy - £ 2, dużej - £ 4. Pieniądze przeznaczone są na pomoc biednym polskim dzieciom.  W zakrystii można zaopatrzyć się również w wigilijny opłatek.
 • Spotkanie opłatkowe naszej parafii odbędzie się w sobotę, 21 stycznia. Bilety w cenie £ 10 dorośli i £ 5 dzieci będzie  nabyć od świat Bożego Narodzenia.
 • Restauracja Polonia zaprasza na kawę, herbatę, ciasto i pyszny obiad. Jest otwarta  każdego dnia oprócz poniedziałków. Od wtorku do piątku restauracja otwarta jest od godz. 15.00, w soboty od godz. 13.00, a w niedziele od godz. 10.00. Restauracja przyjmuje  zamówienia na wspólną Wieczerzę Wigilijną. Będą na niej obecni nasi kapłani. Zapraszamy wszystkich, w tym całe rodziny i osoby samotne. Będzie możliwość poczekania w naszym ośrodku do Mszy św. o północy. Zgłoszenia należy dokonać do 9 grudnia. Restauracja przyjmuje również zgłoszenia na zabawę sylwestrową. Więcej informacji u szefowej, pani Anity Relis: 07930.504.054.
 • Po długiej chorobie zmarł pan Jan Napierski, lat 83. Pogrzeb odbędzie się w Canley Crematorium we wtorek, 13 grudnia. Niech dobry Bóg przyjmie go do wiecznej chwały…

 

OFIARY  SKŁADANE  PRZEZ  PARAFIAN

Taca niedzielna:    £ 423.00;

Gift Aid:              £ 117.50;

Biuletyn - Coventry: £ 33.74;

Biuletyn - Rugby:     £ 30.34;

Ofiara na choinki:     L. Kuncewicz £ 20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne  podziękowania za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


 

Niedziela, 4 XII 2011 - II Niedziela Adwentu

9.00 śp. Zygmunt Dziewulski (4 roczn. śmierci)- int.: Córka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

10.15 LEAMINGTON SPA: śp. Józef Królik (1 roczn. śmierci) - int.: Małżonka, Dzieci  i Wnuki

11.00 1) o błogosławieństwo Boże dla wszystkich Parafian

2) za zmarłych z rodzin Koseła, Choroszucha i Szumak - int.: W. Choroszucha

3) o błogosławieństwo Boże dla Barbary Rygiel - int.: J. Sieńkowska

12.30 RUGBY: śp. Stanisław Kossowski - int.: H., J. Rudniccy

18.00 1) śp. Alina Brożek (1 roczn. śmierci) - int.: Syn z Rodziną

2) śp. Marianna Krupska (5 roczn. śmierci) - int.: Rodzina


Poniedziałek, 5 XII 2011

10.15 śp. Ryszarda Dworczyńska - int.: Przyjaciele


Wtorek, 6 XII 2011

10.15 śp. Mieczysław Kiedal - int.: Małżonka z Dziećmi


Środa, 7 XII 2011 - Wspomnienie św. Ambrożego

10.15 śp. rodzice Olga i Mieczysław Ignatowicz, brat Wacław (roczn. śmierci) - int.: A., R. Ignatowicz


Czwartek, 8 XII 2011 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

10.15 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla siostrzenic Lucy, Doroty i Kasi z okazji zbliżających się urodzin - int.: ciocia Jadwiga

19.00 - (intencja wolna)


Piątek, 9 XII 2011

10.15 śp. Alojzy i Maria Sztuccy oraz zmarli z rodzin Menzel i Sztuckich - int.: M., M. Sztuccy


Sobota, 10 XII 2011

17.00 - (intencja wolna)

CHRZEST: Aleksander Gleń


Niedziela, 11 XII 2011 - III Niedziela Adwentu

9.00 śp. Irena Łukaszewicz (roczn. śmierci) - int.: Córka z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

10.15 LEAMINGTON SPA: - (intencja wolna)

11.00 śp. Stanisława i Władysław Dmochowscy, Stanisław, Jadwiga i Feliks Strumidło, zmarli z rodzin Grabke i Krajewskich - int.: J. Strumidło z Rodziną

12.30 RUGBY: śp. Maria Piotrowska, jej rodzice i zmarli z rodziny - int.: Depozyt

18.00 śp. Alina Mączka (5 m-cy po śmierci) - int.: Córka

 

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 787531