• Witamy w naszej wspólnocie ks. kan. dr. Krzysztofa Drewsa, dyrektora Instytutu Teologicznego Archidiecezji Gdańskiej i wykładowcę Gdańskiego Seminarium Diecezjalnego.
  • Dzisiaj w Laxton Hall (Laxton Hall, NN17 3AU) mają miejsce centralne obchody Bożego Ciała. Rozpoczęcie grillem o godz. 12.00, potem czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi, a o godz. 15.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy.
  • W poniedziałek Msza św. poranna odprawiona zostanie już o godz. 8.00.
  • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy będzie miała miejsce w tym tygodniu jedynie w poniedziałek o godz. 19.00.
  • Spotkanie Rady Administracyjnej - w najbliższy czwartek o godz. 19.30.
  • Kolejny Day Centre - w najbliższy czwartek. Zgłoszenia w zakrystii.
  • W piątek, 16 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy ks. prał. Stefana Wylężka, który z dniem 1 lipca 2023 roku przechodzi na zasłużoną emeryturę. Będzie to dobra okazja do tego, aby wyrazić mu wdzięczność za jego 13-letnią posługę jako Rektor PMK.
  • Piątkowa uroczystość to również Światowy Dzień o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy modlić się o nowe liczne powołania kapłańskie. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczną modlitwę tekstem Aktu wynagrodzenia „O Jezu najsłodszy…”.
  • „Taki mądry, taki bliski, taki dobry, lepszy od wszystkich” - tak widzą swojego Tatę dzieci i takim portretem Taty chcą się podzielić uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej. Zapraszamy na Akademię z okazji Dnia Taty, która odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 w naszym kościele. Jak zawsze będą domowe, pyszne wypieki i napoje. Serdecznie zapraszamy!
  • Instytut Polski Akcji Katolickiej w Anglii i Walii (IPAK) zaprasza na tegoroczny zjazd członków i sympatyków w sobotę, 24 czerwca, do Slough. Tematem obrad będzie „Babcia i Dziadek w UK czyli cienie i blaski emerytury na emigracji”. Rozpoczęcie zjazdu o godz. 14.50, a zakończenie Mszą św. o godz. 18.00. Chętni proszeni są o zgłoszenie do proboszcza.
  • W dniach 7-9 lipca odbędą się Dni Młodych w Slough. Spotkanie ma charakter zjazdu weekendowego i dotyczy młodzieży od 14 roku życia. Rozpoczyna się w piątkowe popołudnie od rozbijania namiotów, trwa całą sobotę i kończy się niedzielnym obiadem. Posiłki są zapewnione. Trzeba zabrać ze sobą namiot, karimatę, śpiwór, Biblię i dobry humor. Zapisy do 27 czerwca. Koordynatorem wyjazdu młodzieży z naszej parafii jest pan Darek Malinowski: tel. 07517.587.244.
  • W sobotę, 1 lipca, ks. kan. Jerzy Januszkiewicz, wikariusz w naszej parafii w latach 1973-77, obchodzić będzie w kościele św. Andrzeja Boboli w Londynie 50-lecie swego kapłaństwa.
  • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza w dniach 15-17 września do Gdańska na VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W programie codzienna Eucharystia, znakomici prelegenci, goście specjalni z Afryki, teoria i praktyka, rozmowy, wspólne posiłki, opieka nad dziećmi, koncerty, krótka pielgrzymka do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie, radosny piknik na Polanie. A po Kongresie jest możliwość na 4-dniowy urlop pełen atrakcji, m.in. wycieczka autokarowa w regionie Pomorza. Więcej informacji w zakrystii.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę oraz książkę naszego rekolekcjonisty wielkopostnego, o. Krzysztofa Górskiego OCD „Dotyk Słowa” w cenie £10 za sztukę.
  • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowani byli w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała: za wygłoszone Słowo Boże - ks. kan. dr. Krzysztofowi Drewsowi, za pięknie przygotowane ołtarze - Żywemu Różańcowi, Polskiej Szkole Sobotniej, Domowemu Kościołowi oraz Kadetom i Wolontariuszom Maltańskim, za udział w uroczystości - dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom do sypania kwiatów, całej służbie liturgicznej i muzycznej.

Taca: £ 371.31;

Gift Aid: £ 306.00;

Świece: £ 43.11;

Ofiara na Kościół: K. Malinowska & Z. Demidowicz £ 40.00;

Niedziela, 11 VI 2023 - X Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Krzysia Mizery z okazji urodzin - int. Rodzice z Bratem

11.00 śp. Józef Rinz, Rodzice Józefa i Leon Rinz, Czesława i Józef Grzybowscy - int. Małżonka z Dziećmi

18.00 śp. Bolesław, Tadeusz, Stanisława, Stefania i Emilia Irzyńscy - int. Siostra