• Wciąż obowiązują nas przepisy sanitarne: maseczki, dezynfekcja, dystans. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
  • Po Mszy św. o 11.00 zapraszamy na zmianę tajemnic Żywego Różańca.
  • Rodziny Domowego Kościoła zapraszamy o godz. 13.00 na Mszę św. kończącą kolejny rok formacji.
  • Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Można w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
  • Grupa Modlitewna „Dobrego Pasterza", razem z opiekunem, o. Izaakiem, zaprasza na spotkania modlitewne w każdą sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele o godz.19.15. Serdecznie zapraszamy.
  • Rodziny Domowego Kościoła zapraszamy na ostatnie spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
  • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Powstał piękny projekt, przygotowany przez rodziny naszej parafii (plan w gablotce). Koszt będzie opiewał na £7.000-8.000. Proponujemy ofiary rodzinne w wysokości £20 od każdej rodziny. Można je składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
  • Zespół „Senza Nome” zaprasza w swoje szeregi osoby, które lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Muzykowanie w grupie ma wiele zalet i wpływa dobroczynnie na nasze ciało i ducha. Gwarantowane niezapomniane wrażenia muzyczne, koncerty w ciekawych miejscach, rozwijanie wiedzy i umiejętności muzycznych a także dobra zabawa na próbach. Zapraszamy też młodzież, najmłodszy członek zespołu ma 10 lat. Próby odbywają się w naszym ośrodku parafialnym w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  • POLSKA SZKOŁA: Jury I edycji konkursu „Śpiewowisko”, które odbyło się w ramach Polish Heritage Days pod patronatem Ambasady RP w Londynie, Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku, TVP Polonia oraz Przystanek Historia przesłało nam radosną wiadomość, że uczniowie naszej szkoły, wspierani przez scholę dziecięcą naszej parafii  otrzymali wyróżnienie za wykonanie piosenki „Jezus kocha mnie". Gratulujemy wykonawcom, ich rodzicom oraz Państwu Anecie i Piotrowi Rusieckim. Ich praca nad montażem i aranżacją  piosenki  na pewno również przyczyniły się do tego, że została ona wyróżniona. Wielkie brawa dla całej grupy!
  • POLSKA SZKOŁA: Polska Szkoła Sobotnia informuje, że zakończenie roku odbędzie się w sobotę, 10 lipca. Szczegółowy plan przebiegu zakończenia zajęć zostanie przesłany rodzicom i  uczniom drogą mailową.
  • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
  • Z Laxton Hall otrzymaliśmy ofertę pracy dla pań przy opiece nad starszymi ludźmi w polskim Domu Opieki Społecznej. Zagwarantowane zamieszkanie. Nie wymagana jest znajomość języka angielskiego. Jest możliwość uczestniczenia w codziennej Mszy św. Więcej informacji u proboszcza.
  • PODZIĘKOWANIA: Siostra Małgorzata, klawerianka, serdecznie dziękuje za nasze modlitwy i ofiary na rzecz misji świętych. Będąc w naszej wspólnocie, zebrała na dzieło misyjne £1.353. Składa też serdeczne podziękowania państwu Eligii i Bogdanowi Kuncewiczom za udzielenie gościny w ich domu.
  • PIELGRZYMKI: W przyszłym roku organizować będziemy dwie pielgrzymki parafialne. W lutym, w czasie half term, odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej, natomiast w październiku, również w czasie half term, będzie miała miejsce pielgrzymka do Jordanii. Oczekujemy na wycenę biura pielgrzymkowego. Chętni proszeni są o zgłaszanie bezpośrednio do proboszcza.

Taca - Świętopietrze: £289.49;

Ofiara na Kościół: N., D. Wiatrowscy £ 50.00;

Ofiara na Grotę Matki Bożej: E., K. Porosło £ 20.00; J. Skrzypek £ 20.00; N., D. Wiatrowscy £ 50.00; T. Koszela £ 100.00; A., P. Rusieccy £ 60.00; A., W. Bogaccy £ 40.00;

Niedziela, 4 VII 2021 - XIV Niedziela Zwykła

9.00     śp. ks. Jacek Trochim SDB (19 roczn. śmierci)

10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00     (online) śp. Jadwiga, Feliks i Stanisława Strumidło, zmarli z rodzin Dmochowskich, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło