Biuletyn - 8 grudnia 2019

· Dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, a zarazem II Niedziela Adwentu. We wszystkich kościołach w Polsce zbierana jest dodatkowa taca na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Na Mszy św. o 9.00 obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych oraz dla ich rodziców.

· Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek o 19.15 w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego i w piatek o 19.00 w ciszy.

· Zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorki i czwartki na Mszy św. o 19.00.

· Spowiedź adwentowa będzie miała miejsce we wtorek, 17 grudnia, od godz. 17.30 do 19.30. Będą kapłani z pobliskich parafii.

· Trwa czas wizyt duszpasterskich. Spis najbliższych kolęd dostępny jest w biuletynie i na naszej www. Zapisów można dokonać poprzez stronę internetową, smsem na 07926.736.849 lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Podczas wizyt kolędowych zbieramy ofiary na dokończenie naszych projektów związanych z chodnikiem wokół naszego kościoła.

· Wizyty kolędowe u naszych chorych odbędą się w tym tygodniu:

poniedziałek, 9 grudnia: (od 11.30) Keresley: Jawdoszak, Holbrooks: Ruła, Pacut, Stoke Aldermoor: Plewa; Binley: Kunze, Dubiel; Earlsdon: Romanowska, Hołowenko, Kenilworth: Kolmas.

wtorek, 10 grudnia: (od 13.30) Coundon: Roberts, Ostrowska, Zajkowska, Allesley: Merdzio, Cheylesmore: Cetkowska, Whitley: Głowacz, Rugby: Niezgorska.

środa, 11 grudnia: (od 11.30) Finham: Jabłońska, Canley: Kobylak, Reeves Green: Skrzeczkowska, Tile Hill: Burtni, Pasik, Wyken: Musiolik, Stoke: Piórkowska.

· W zakrystii można nabyć opłatek i świece wigilijne Caritasu.

· Do 15 grudnia trwać będzie zbiórka żywności dla rodzin w potrzebie. Prosimy o przynoszenie jej na plebanię lub do zakrystii.

· KONKURS: Drogie dzieci! Już zbliżają się najpiękniejsze w roku święta - Boże Narodzenie. Znowu malutki Pan Jezus narodzi się w stajence i przyniesie nam radość i wszystko to, co najlepsze.  Zróbmy i my Panu Jezusowi niespodziankę! Udekorujmy kościół naszymi świątecznymi pracami. Kolejny raz ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Wszystkie wasze prace ozdobią nasze choinki w kościele i otrzymają nagrody, a dzieci, których prace będą najwyżej ocenione dostaną nagrody specjalne. Bardzo prosimy, aby wasze prace były bardzo czytelnie podpisane imieniem i nazwiskiem. Napiszcie obok, ile macie lat. Czekamy na wasze dzieła do 20 grudnia. Przynoście je do zakrystii.

· W dniach 13 grudnia-27 stycznia w naszej parafii gościć będzie o. Izaak Adam Kusion OFM.

· Już za tydzień, w dniach 14-15 grudnia, nasza parafia obchodzić będzie jubileusz 70-lecia istnienia. Uroczystościom przewodniczyć będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji polskiej. Program jubileuszu: sobota, 14 grudnia: 16.30 modlitwa dziękczynna w kościele, potem akademia w klubie i posiłek dla zaproszonych w restauracji; niedziela, 15 grudnia: 10.30 wizyta na cmentarzu przy grobie ks. prał. Celestyna Sowińskiego, 11.30 uroczysta Msza św. w kościele, 13.00 otwarcie wystawy jubileuszowej i poczęstunek dla parafian w klubie.

· Kolejne spotkanie dla bierzmowanych odbędzie się w niedzielę wieczorem, 15 grudnia.

· Już dzisiaj można nabyć nasz jubileuszowy kalendarz na 2020 w cenie £5 za sztukę ze zdjęciami z życia naszej wspólnoty parafialnej.

· PIELGRZYMKI 2020: Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Zapisy do końca listopada.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £ 2 za sztukę. Polecamy w nim wywiad z abpem Grzegorzem Rysiem o pokorze w codziennym życiu, artykuł o Europejskich Spotkaniach Młodych we Wrocławiu organizowanych przez wspólnotę z Taizé, o Domu Maryi w Loreto, o drugiej części „Krainy lodu”, o klubokawiarni Café Równik we Wrocławiu i wiele innych.

· W zakrystii do nabycia 3-tomowa pozycja książkowa księdza proboszcza pt. „Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii” w cenie £ 30 za komplet oraz pilot do bramy w cenie £10 za sztukę.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii. Można to uczynić również drogą elektroniczną na naszej www.

Gift Aid:             £  493.00;

Biuletyny:         £    32.90;

Ofiary na Kościół: Jałmużna £ 20.00; H.,S. Schiedel £ 20.00;

Niedziela, 8 XII 2019 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia

9.00        śp. rodzice Olga (roczn. śmierci) i Mieczysław, brat Wacław - int. A. Ignatowicz

CHRZEST: Emilia Podwika

10.30        NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE