Biuletyn - 1 grudnia 2019

· Rozpoczynamy dzisiaj czas adwentu. Zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorki i czwartki na Mszy św. o 19.00. Będziemy zapoznawać się z postacią kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Prosimy o przygotowanie lampionów.

· Spowiedź adwentowa będzie miała miejsce we wtorek, 17 grudnia, od godz. 17.30 do 19.30. Będą kapłani z pobliskich parafii.

· Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. prof. dr hab. Wojciecha Cichosza, kierownika Katedry Nauk Społecznych i Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz mgr Rafała Klamanna, kierownika administracyjnego Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni.

· Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 zapraszamy na zmianę tajemnic Żywego Różańca.

· Rozpoczęliśmy czas wizyt duszpasterskich. Spis najbliższych kolęd dostępny jest w biuletynie i na naszej www. Zapisów można dokonać poprzez stronę internetową, smsem na 07926.736.849 lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Podczas wizyt kolędowych zbieramy ofiary na dokończenie naszych projektów związanych z chodnikiem wokół naszego kościoła.

· Wizyty kolędowe u naszych chorych odbędą się w przyszłym tygodniu.

· W zakrystii można nabyć opłatek i świece wigilijne Caritasu w cenie £ 2 za małą i £ 4 za dużą.

· Tradycyjnie, jak co roku, w dniach 1-15 grudnia urządzamy zbiórkę żywności dla rodzin w potrzebie. Prosimy o przynoszenie jej na plebanię lub do zakrystii.

· KONKURS: Drogie dzieci! Już zbliżają się najpiękniejsze w roku święta - Boże Narodzenie. Znowu malutki Pan Jezus narodzi się w stajence i przyniesie nam radość i wszystko to, co najlepsze.  Zróbmy i my Panu Jezusowi niespodziankę! Udekorujmy kościół naszymi świątecznymi pracami. Kolejny raz ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Wszystkie wasze prace ozdobią nasze choinki w kościele i otrzymają nagrody, a dzieci, których prace będą najwyżej ocenione dostaną nagrody specjalne. Bardzo prosimy, aby wasze prace były bardzo czytelnie podpisane imieniem i nazwiskiem. Napiszcie obok, ile macie lat. Czekamy na wasze dzieła do 20 grudnia. Przynoście je do zakrystii.

· Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek o 19.15 w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego.

· W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o 10.30 i 19.00. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o 17.30.

· Za tydzień na Mszy św. o 9.00 obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych oraz dla ich rodziców.

· Kolejne spotkanie dla bierzmowanych odbędzie się w niedzielę wieczorem, 15 grudnia.

· W dniach 13 grudnia-27 stycznia w naszej parafii gościć będzie o. Izaak Adam Kusion OFM.

· W dniach 14-15 grudnia nasza parafia obchodzić będzie jubileusz 70-lecia istnienia. Uroczystościom przewodniczyć będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji polskiej. Program jubileuszu: sobota, 14 grudnia: 16.30 modlitwa dziękczynna w kościele, potem akademia w klubie i posiłek dla zaproszonych w restauracji; niedziela, 15 grudnia: 10.30 wizyta na cmentarzu przy grobie ks. prał. Celestyna Sowińskiego, 11.30 uroczysta Msza św. w kościele, 13.00 otwarcie wystawy jubileuszowej i poczęstunek dla parafian w klubie.

· Już dzisiaj można nabyć nasz jubileuszowy kalendarz na 2020 w cenie £5 za sztukę ze zdjęciami z życia naszej wspólnoty parafialnej.

· PIELGRZYMKI 2020: Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Zapisy do końca listopada.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £2 za sztukę. Polecamy w nim wywiad z abpem Wiktorem Skworcem o tajemnicy Eucharystii, niedzielnej Mszy św. i roli nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, artykuł o cudzie bpa Fultona Sheena, o rozbiorze Polski w czasie II wojny światowej, o górniczych orkiestrach i wiele innych.

· W zakrystii do nabycia 3-tomowa pozycja książkowa księdza proboszcza pt. „Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii” w cenie £ 30 za komplet oraz pilot do bramy w cenie £10 za sztukę.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii. Można to uczynić również drogą elektroniczną na naszej www.

Taca niedzielna: £ 494.48;

Taca - IPAK:    £  188.60;

Gift Aid:             £  399.00;

Świece:             £    71.90;

Ofiary na Kościół: A., T. Jelec £ 120.00;

Niedziela, 1 XII 2019 - I Niedziela Adwentu

9.00        o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Ignacego i Anastazji z okazji ich urodzin - int. Rodzice z Siostrą

10.30        NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00        śp. Stanisław Strumidło, Stanisława, Władysław i Czesław Dmochowscy, zmarli z rodzin Strumidło, Dmochowskich, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło z Rodziną