Biuletyn - 24 listopada 2019

· Kolekta specjalna przeznaczona jest dzisiaj na Instytut Polski Akcji Katolickiej (IPAK). Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy na muzyczno-modlitewne uwielbienie. Chcemy tak, jak Dawid głośno i radośnie oddać Bogu cześć, niech wszyscy usłyszą kto jest naszym Panem i Królem.

· W tym tygodniu zapraszamy na wieczorne godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu: w poniedziałek o 19.15 w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego i w piątek o 19.00 adoracja w ciszy.

· W następny weekend wizytę w naszej parafii złożą: ks. prof. dr hab. Wojciech Cichosz, kierownik Katedry Nauk Społecznych i Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz mgr Rafał Klamann, kierownik administracyjny Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni.

· Serdecznie zapraszamy na taneczną Zabawę Andrzejkową do naszego klubu w sobotę, 30 listopada, od 19.15. DJ, muzyka na żywo oraz wiele atrakcji.

· Już za tydzień rozpoczynamy czas adwentu, a tym samym czas wizyt duszpasterskich. Rozpoczynamy już w pierwszym tygodniu adwentu od wizyt poza Coventry. Spis pierwszych kolęd już w biuletynie. Zapisów można dokonać poprzez stronę internetową, smsem na 07926.736.849 lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Podczas wizyt kolędowych będziemy zbierali ofiary na dokończenie naszych projektów związanych z chodnikiem wokół naszego kościoła.

· Za tydzień, po Mszy św. o 11.00, zapraszamy na zmianę tajemnic Żywego Różańca.

· Już dzisiaj można nabyć opłatek i świece wigilijne Caritasu w cenie £ 2 za małą i £ 4 za dużą.

· W czasie adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorki i czwartki na Mszy św. o 19.00. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów.

· Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie miała miejsce we wtorek, 17 grudnia, od godz. 17.30 do 19.30. Będą kapłani z pobliskich parafii.

· Tradycyjnie, jak co roku, w dniach 1-15 grudnia urządzamy zbiórkę żywności dla rodzin w potrzebie. Prosimy o przynoszenie jej na plebanię lub do zakrystii.

· KONKURS: Drogie dzieci! Już zbliżają się najpiękniejsze w roku święta - Boże Narodzenie. Znowu malutki Pan Jezus narodzi się w stajence i przyniesie nam radość i wszystko to, co najlepsze.  Zróbmy i my Panu Jezusowi niespodziankę! Udekorujmy kościół naszymi świątecznymi pracami. Kolejny raz ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Wszystkie wasze prace ozdobią nasze choinki w kościele i otrzymają nagrody, a dzieci, których prace będą najwyżej ocenione dostaną nagrody specjalne. Bardzo prosimy, aby wasze prace były bardzo czytelnie podpisane imieniem i nazwiskiem. Napiszcie obok, ile macie lat. Czekamy na wasze dzieła do 20 grudnia. Przynoście je do zakrystii.

· W dniach 13 grudnia-27 stycznia w naszej parafii gościć będzie o. Izaak Adam Kusion OFM.

· W dniach 14-15 grudnia nasza parafia obchodzić będzie jubileusz 70-lecia istnienia. Uroczystościom przewodniczyć będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji polskiej. Program jubileuszu: sobota, 14 grudnia: 16.30 modlitwa dziękczynna w kościele, potem akademia w klubie i posiłek dla zaproszonych w restauracji; niedziela, 15 grudnia: 10.30 wizyta na cmentarzu przy grobie ks. prał. Celestyna Sowińskiego, 11.30 uroczysta Msza św. w kościele, 13.00 otwarcie wystawy jubileuszowej i poczęstunek dla parafian w klubie.

· PIELGRZYMKI 2020: Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Zapisy do końca listopada. Ze względu na brak chętnych nie odbędzie się pielgrzymka do Medjugorje.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £2 za sztukę. Polecamy w nim artykuł o atakach na wierzących w Polsce, o katolikach w Japonii, o drodze synodalnej w Niemczech, o wyborach parlamentarnych w Polsce, o niepokojach w krajach Ameryki Łacińskiej, o siostrze Gabrieli ze wspólnoty Matki Bożej z Walsingham, o koncercie Arethy Franklin i wiele innych. Jako dadatek w tym numerze - kalendarz na 2020 z św. Janem Pawłem II.

· W zakrystii do nabycia 3-tomowa pozycja książkowa księdza proboszcza pt. „Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii” w cenie £ 30 za komplet oraz pilot do bramy w cenie £10 za sztukę.

· Już za tydzień będzie można nabyć nasz jubileuszowy kalendarz na 2020 w cenie £5 za sztukę ze zdjęciami z życia naszej wspólnoty parafialnej.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £ 437.37;

Gift Aid:             £  394.93;

Biuletyny:         £    27.10;

Ofiary na Kościół: T. Wronkowska £ 100.00; M. Trudzik £ 100.00; W. Kaźmierczyk £ 20.00; Jałmużna (skrzynka) £ 58.57;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!

Niedziela, 24 XI 2019 - Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

9.00        o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Renaty Kurowskiej z okazji jej urodzin

10.30        NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00        śp. Wacław Wagner, Henryk i Janina Przesmyccy - int. R. Przesmycka