Biuletyn - 17 listopada 2019

· Dzisiaj na Mszy św. o 9.00 obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych.

· Po Mszy św. o godz. 11.00 Polska Szkoła Sobotnia zaprasza do naszego klubu na akademię z okazji Święta Niepodległości naszej ojczyzny i Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Przygotowują je klasy IIIa, Vb, VIb oraz klasa A-level. Zaraz po Mszy św. zapraszamy do naszego klubu na domowego wypieku pyszne ciasta, kawę i herbatę.

· Dzisiaj również najbliższe spotkanie formacyjne dla kobiet Pełna Łaski. Rozpoczęcie w kościele o 15.00 czasem indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Dalsza część spotkania od 16.00 w klubie. Zapraszamy serdecznie!

· Trwają prace remontowe w naszej parafii. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia. Ofiary na remont można składać do skrzyni na balaskach. Jeśli ktoś może, prosimy o składanie ich w formie GiftAid.

· Modlitwy wypominkowe odprawiane są w środy i piątki na Mszach św. o 10.30.

· W poniedziałek obchodzimy wspomnienie liturgiczne bł. Karoliny Kózkówny. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. na odnowienie przyrzeczeń Ruchu Czystych Serc.

· Ze względu na udział proboszcza w spotkaniach w Londynie nastąpią zmiany w programie Mszy św. w tym tygodniu. We wtorek Msza św. odprawiona zostanie już o 9.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej i nieczynne będzie biuro parafialne. Natomiast w środę Msza św. parafialna odprawiona będzie dopiero o 19.00.

· Najbliższe spotkanie Rady Administracyjnej - w środę o 19.30.

· Najbliższy Day Centre - w czwartek, 21 listopada. Zgłoszenia u proboszcza.

· W piątek o 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

· W Uroczystość Chrystusa Króla, 24 listopada, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na muzyczno-modlitewne uwielbienie. Chcemy tak, jak Dawid głośno i radośnie oddać Bogu cześć, niech wszyscy usłyszą kto jest naszym Panem i Królem.

· W dniach 27 listopada-1 grudnia wizytę w naszej parafii złożą goście: ks. prof. dr hab. Wojciech Cichosz, kierownik Katedry Pedagogiki, Katolickiej Nauki Społecznej i Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz mgr Rafał Klamann, kierownik administracyjny Zespołu Szkół Katolickich w Gdyni.

· Serdecznie zapraszamy na taneczną Zabawę Andrzejkową do naszego klubu w sobotę, 30 listopada, od 19.15. DJ, muzyka na żywo oraz wiele atrakcji.

· W sobotę, 7 grudnia, w naszym ośrodku o godz. 12.00 odbędzie się 2-godzinne obowiązkowe szkolenie z zakresu safeguarding. Do uczestnictwa zobowiązani są nadzwyczajni szafarze Komunii św., opiekunowie scholi dziecięcej, jak i prowadzący liturgie dla dzieci. Zgłoszenia do jutra u księdza proboszcza.

· Szybkimi krokami zbliża się czas adwentu, a tym samym czas wizyt duszpasterskich. Rozpoczynamy od wizyt poza Coventry. Zapisów można dokonać poprzez stronę internetową, smsem na 07926.736.849 lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Podczas wizyt kolędowych będziemy zbierali ofiary na dokończenie naszych projektów związanych z chodnikiem wokół naszego kościoła.

· W czasie adwentu zapraszamy na nasze parafialne roraty we wtorki i czwartki na Mszy św. o 19.00. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów.

· Tradycyjnie, jak co roku, w dniach 1-15 grudnia urządzamy zbiórkę żywności dla rodzin w potrzebie. Prosimy o przynoszenie jej na plebanię lub do zakrystii.

· Poszukujemy osób, które chciałyby w tym roku zająć się przygotowaniem stajenki betlejemskiej w naszym kościele.

· KONKURS: Drogie dzieci! Już zbliżają się najpiękniejsze w roku święta - Boże Narodzenie. Znowu malutki Pan Jezus narodzi się w stajence i przyniesie nam radość i wszystko to, co najlepsze.  Zróbmy i my Panu Jezusowi niespodziankę! Udekorujmy kościół naszymi świątecznymi pracami. Kolejny raz ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Wszystkie wasze prace ozdobią nasze choinki w kościele i otrzymają nagrody, a dzieci, których prace będą najwyżej ocenione dostaną nagrody specjalne. Bardzo prosimy, aby wasze prace były bardzo czytelnie podpisane imieniem i nazwiskiem. Napiszcie obok, ile macie lat. Czekamy na wasze dzieła do 20 grudnia. Przynoście je do zakrystii.

· Już w przyszłym tygodniu będzie można nabyć świece wigilijne Caritasu i opłatek.

· W związku z jubileuszem, poszukujemy osoby chętne do prac porządkowych wokół kościoła w sobotę, 24 listopada, od godz. 10.00. Poświęćmy naszej wspólnocie odrobinę swego czasu.

· W dniach 13 grudnia-27 stycznia w naszej parafii gościć będzie o. Izaak Adam Kusion OFM.

· W dniach 14-15 grudnia nasza parafia obchodzić będzie jubileusz 70-lecia istnienia. Uroczystościom przewodniczyć będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji polskiej.

· PIELGRZYMKI 2020: Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Zapisy do końca listopada.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £2 za sztukę. Polecamy w nim artykuł o opcji na ubogich, o nawróceniu głównej bohaterki filmu „Nieplanowane”, o czystości przedmałżeńskiej, o głoszeniu Ewangelii muzułmanom, o dzienniku abpa Józefa Gawliny i wiele innych.

· W związku z jubileuszem 125-lecia Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii jest do nabycia 3-tomowa pozycja książkowa księdza proboszcza pt. „Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii” w cenie £30 za komplet.

· W zakrystii można również nabyć pilota do bramy w cenie £10 za sztukę.

Taca niedzielna: £ 511.29;

Gift Aid:             £  347.00;

Świece:             £    31.02;

Niedziela, 17 XI 2019 - XXXIII Niedziela Zwykła

9.00    śp. Justyna Marzena Tymoszuk - int. Mąż z Rodziną

10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE