Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Biuletyn - 10 listopada 2019

· Dzisiaj w całym kościele w Polsce obchodzony jest Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

· Trwają prace remontowe w naszej parafii. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia. Ofiary na remont można składać do skrzyni na balaskach. Jeśli ktoś może, prosimy o składanie ich w formie GiftAid.

· Zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na balaskach. Wypełnione należy przynosić do zakrystii. Odprawiane są w środy i piątki na Mszach św. o 10.30.

· W poniedziałek - w Święto Niepodległości - zapraszamy na dodatkową Mszę św. o 19.00.

· Wizyty u chorych w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:

niedziela, 10 listopada: Szafarz Bogdan (13.00): Kler.

poniedziałek, 11 listopada: xProboszcz (11.30): Jawdoszak, Ruła, Pacut, Kolmas.

środa, 13 listopada: xProboszcz (12.00): Hołowenko, Cetkowska, Faltyn, Zajkowska.

piątek, 15 listopada: Szafarz Jacek (11.30): Głowacz, Niezgorska; Szafarz Łukasz (11.30): Musiolik, Piórkowska, Romanowska; Szafarz Michał (14.00): Ostrowska, Roberts, Merdzio;

sobota, 16 listopada: Szafarz Mariusz (od 12.00): Kunze, Dubiel, Plewa; xProboszcz (11.00): Jabłońska, Kobylak, Pasik, Burtni, Skrzeczkowska.

· Obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych w kościele w przyszłą niedzielę, 17 listopada, na Mszy św. o 9.00.

· W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Polska Szkoła Sobotnia zaprasza do naszego klubu na akademię z okazji Święta Niepodległości naszej ojczyzny i Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata.

· Najbliższe spotkanie formacyjne dla kobiet Pełna Łaski będzie miało miejsce w przyszła niedzielę, 17 listopada. Rozpoczniemy czasem indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, w kościele o 15.00, aby tuż przed 16.00 przenieść się do sali klubu. Zakończenie przed Eucharystią o 18.00. Zapraszamy serdecznie!

· Najbliższy Day Centre - w czwartek, 21 listopada. Zgłoszenia u proboszcza.

· W Uroczystość Chrystusa Króla, 24 listopada, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na muzyczno-modlitewne uwielbienie. Chcemy tak, jak Dawid głośno i radośnie oddać Bogu cześć, niech wszyscy usłyszą kto jest naszym Panem i Królem.

· W dniach 27 listopada-1 grudnia wizytę w naszej parafii złożą ks. prof. dr hab. Wojciech Cichosz, kierownik Katedry Pedagogiki, Katolickiej Nauki Społecznej i Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i kanclerz Zespołu Szkół Katolickich im Jana Pawła II w Gdyni oraz mgr Rafał Klamann, kierownik administracyjny Zespołu Szkół Katolickich w Gdyni.

· Serdecznie zapraszamy na taneczną Zabawę Andrzejkową do naszego klubu w sobotę, 30 listopada, od 19.15. DJ, muzyka na żywo oraz wiele ciekawych i nowych atrakcji. Więcej szczegółów na plakatach i parafialnej stronie Facebook.

· W sobotę, 7 grudnia, w naszym ośrodku o godz. 12.00 odbędzie się 2-godzinne obowiązkowe szkolenie z zakresu safeguarding. Do uczestnictwa zobowiązani są nadzwyczajni szafarze Komunii św., opiekunowie scholi dziecięcej, jak i prowadzący liturgie dla dzieci. Zgłoszenia tylko do końca tygodnia u księdza proboszcza.

· W dniach 13 grudnia-27 stycznia w naszej parafii gościć będzie o. Izaak Adam Kusion OFM, znany nam już z wcześniejszych pobytów.

· W dniach 14-15 grudnia nasza parafia obchodzić będzie jubileusz 70-lecia istnienia. Uroczystościom przewodniczyć będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji polskiej.

· PIELGRZYMKI 2020: Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. W okresie ferii wielkanocnych, w dniach 13-18 kwietnia, organizujemy rodzinną pielgrzymkę do Medjugorje. W programie pielgrzymki również Tichalina, Wodospady Kravica i Mostar. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości uczestników, np. przy 15 osobach chętnych: 425 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy, za 40 osób chętnych: 310 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy. Dla dzieci oferujemy atrakcyjne obniżki cen. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy tylko do końca listopada.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £2 za sztukę. Polecamy w nim wyśmienity wywiad Marcina Jakimowicza z o. Leonem Knabitem OSB o skutecznym leku na lęk i upadkach ludzi Kościoła oraz artykuły o współczesnych męczennikach, o możliwości zniesienia celibatu, o wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii, o dziurze ozonowej i wiele innych. Na stoliku wciąż do nabycia numer „Gościa Niedzielnego” z filmem o św. Bernadecie i dodatkiem o jubileuszu Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

· W związku z jubileuszem 125-lecia Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii jest do nabycia 3-tomowa pozycja książkowa księdza proboszcza pt. „Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii” w cenie £30 za komplet.

· W zakrystii nabyć pilota do bramy w cenie £10 za sztukę.

· Szybkimi krokami zbliża się czas adwentu, a tym samym czas wizyt duszpasterskich. Rozpoczynamy od wizyt poza Coventry. Zapisów można dokonać poprzez stronę internetową, smsem na 07926.736.849 lub na kartkach na balaskach. Podczas wizyt kolędowych będziemy zbierali ofiary na dokończenie naszych projektów.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £ 474.70;

Taca - Wszystkich Świętych:              £  253.89;

Gift Aid:             £  497.00;

Biuletyny:         £    24.55;

Świece:             £    96.90;

Ofiara na kościół: Jałmużna (skrzynka) £ 62.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 10 XI 2019 - XXXII Niedziela Zwykła

9.00     śp. Maria i Tadeusz Królewscy - int. Wnuczka

10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00     o dar nieba dla zmarłych z rodzin Góralczyków i Kołodziejczyków

18.00     śp. Lesław Cieślik (16 roczn. śmierci), dziadkowie Władysław i Irmgarda - int. Syn i Wnuk

 

Poniedziałek, 11 XI 2019 - Wspomnienie św. Marcina z Tours

10.30 śp. Elżbieta Wróblewska, Stanisław Czajka - int. B. Gzella z Rodziną

19.00 śp. Julian Lesień - int. Córki Paulina i Agnieszka

 

Wtorek, 12 XI 2019 - Wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Magdaleny i Jana Mokrzyckich z okazji 59-tej rocznicy ich małżeństwa

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Natalii z okazji jej 7-mych urodzin

 

Środa, 13 XI 2019 - Wspomnienie Pierwszych Męczenników Polskich

10.30 śp. Cyprian Wajnert (4 roczn. śmierci) - int. Syn i Synowa

 

Czwartek, 14 XI 2019

10.30 za wszystkich naszych zmarłych kapłanów - int. T. Zajkowska

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Natalie Mszycy w dniu jej Chrztu św.


Piątek, 15 XI 2019

10.30 śp. Józef Gradkowski - int. Małżonka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 16 XI 2019

18.00 śp. rodzice Adam i Natalia Chmielewscy, siostry Irena i Maria - int. T. Jaszczyk

 

Niedziela, 17 XI 2019 - XXXIII Niedziela Zwykła

9.00 śp. Justyna Marzena Tymoszuk - int. Mąż z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Siostra Eugenia Rękas - int. F. Vincent

18.00 śp. Jan Komar (1 roczn. śmierci) - int. Siostra z Mężem

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 753949