Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Biuletyn - 3 listopada 2019

 

· Zmiana tajemnic Żywego Różańca - dzisiaj po Mszy św. o 11.00.

· Ceremonie na cmentarzach 13.00 London Rd, 15.00 Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandar naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.

· Nawiedzając z modlitwą cmentarz do 8 listopada, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Możemy go uzyskać raz dziennie. Warunki jego uzyskania: wzbudzić intencję jego otrzymania; być w stanie łaski uświęcającej; wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; przyjąć w tym dniu Komunię św.; odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

· Trwają prace remontowe w naszej parafii. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia. Ofiary na remont można składać do skrzyni na balaskach. Jeśli ktoś może, prosimy o składanie ich w formie GiftAid.

· W poniedziałek o 19.15 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Kartki te wyłożone są na balaskach przy chrzcielnicy.

· Zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na balaskach. Wypełnione należy przynosić do zakrystii. Odprawiane będą w środy i piątki na Mszach św. o 10.30.

· Najbliższy Day Centre - w czwartek, 7 listopada. Zgłoszenia u proboszcza.

· W najbliższy piątek odprawiona zostanie jedynie Msza św. o godz. 19.00 ze względu na udział proboszcza w European Communities Seminar w Birmingham.

· Zapraszamy wszystkich panów w sobotę, 9 listopada, na godz. 10.00 na dokończenie projektu stawiania metalowego ogrodzenia przy naszym kościele. Proszę o przyniesienie ze sobą sprzętu: jeśli posiada młotów pneumatycznych etc. Podziękowania za dotychczasową prace składamy na ręce panów Artura Sampolskiego i Bogusława Skowrońskiego.

· Zespół Senza Nome zaprasza na warsztaty wokalne z muzyką polską i kolędami, które odbędą się w niedzielę, 10 listopada, w godz. 10.00-17.00. Zgłoszenia do 6 listopada na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

· Wspólnota w Leamington Spa organizuje Kurs Ewangelizacyjny „Nowe Życie” w dniach 16-17 listopada. Więcej informacji na plakatach. Zapisy do 9 listopada pod nr tel. 07927.937.999 (Joanna) lub 07526.730.369 (Hanna).

· W niedzielę, 17 listopada, po Mszy św. o godz. 11.00 Polska Szkoła Sobotnia zaprasza do naszego klubu na akademię z okazji Święta Niepodległości naszej ojczyzny i Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata.

· W Uroczystość Chrystusa Króla, 24 listopada, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na muzyczno-modlitewne uwielbienie. Chcemy tak, jak Dawid głośno i radośnie oddać Bogu cześć, niech wszyscy usłyszą kto jest naszym Panem i Królem.

· Serdecznie zapraszamy na taneczną Zabawę Andrzejkową do naszego klubu parafialnego w sobotę, 30 listopada, od godz. 19.15. DJ, muzyka na żywo oraz wiele ciekawych i nowych atrakcji. Więcej szczegółów na plakatach i naszej parafialnej stronie Facebook.

· W sobotę, 7 grudnia, w naszym ośrodku o godz. 12.00 odbędzie się 2-godzinne obowiązkowe szkolenie z zakresu safeguarding. Do uczestnictwa zobowiązani są nadzwyczajni szafarze Komunii św., opiekunowie scholi dziecięcej, jak i prowadzący liturgie dla dzieci.

· W dniach 13 grudnia-27 stycznia w naszej parafii gościć będzie o. Izaak Adam Kusion OFM, znany nam już z wcześniejszych pobytów.

· W dniach 14-15 grudnia nasza parafia obchodzić będzie jubileusz 70-lecia istnienia. Uroczystościom przewodniczyć będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji polskiej.

· PIELGRZYMKI 2020: Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. W okresie ferii wielkanocnych, w dniach 13-18 kwietnia, organizujemy rodzinną pielgrzymkę do Medjugorje. W programie pielgrzymki również Tichalina, Wodospady Kravica i Mostar. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości uczestników, np. przy 15 osobach chętnych: 425 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy, za 40 osób chętnych: 310 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy. Dla dzieci oferujemy atrakcyjne obniżki cen. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy do końca listopada.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £2 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o społeczności świętych w niebie i ich wpływie na nas, żyjących na ziemi, o największym na świecie laboratorium cząstek CERN, o odrodzeniu wspólnoty grekokatolików na Białorusi, o miśnieńskiej porcelanie, o św. Karolu Boromeuszu i wiele innych. Na stoliku wciąż do nabycia poprzedni numer „Gościa Niedzielnego” z filmem o św. Bernadecie i dodatkiem o jubileuszu Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

· W związku z jubileuszem 125-lecia Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii jest do nabycia 3-tomowa pozycja książkowa księdza proboszcza pt. „Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii” w cenie £30 za komplet.OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 

Taca niedzielna: £ 450.64;

Taca - Papieskie Dzieła Misyjne: £ 208.04;

Gift Aid: £ 399.00;

Biuletyny: £ 27.81;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania !!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


 

 

Niedziela, 3 XI 2019 - XXXI Niedziela Zwykła

9.00       śp. Edward Pacut (5 roczn. śmierci) - int. Małżonka

10.30       NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00       śp. Maria Rymaszewska, Władysław Dambrawa i jego Rodzice Wincenty i Konstancja - int. J. Dambrawa

18.00       śp. Janina Studzińska - int. Siostra z Rodziną

 

Poniedziałek, 4 XI 2019 - Wspomnienie św. Karola Boromeusza

10.30 śp. Anna i Józef Minuta

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 5 XI 2019

10.30 śp. Karolina, Franciszek i Stefan Myśliwiec - int. T. Zajkowska

19.00 w intencji Parafian

 

Środa, 6 XI 2019

10.30 śp. Władysław Dambrawa, rodzice Konstancja i Wincenty - int. Małżonka

 

Czwartek, 7 XI 2019

10.30 śp. Ludwika i Andrzej Wróbel

19.00 śp. Jadwiga (4 roczn. śmierci) i Zdzisław Banaszak oraz zmarli z rodzin Banaszak i Kowalskich - int. Córka z Rodziną

 

Piątek, 8 XI 2019

19.00 śp. ks. prał. Celestyn Sowiński - int. T. Garlicka

 

Sobota, 9 XI 2019 - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

18.00 o dalsze błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego z okazji 1-szej rocznicy ślubu Iwony i Tomasza Kocińskich oraz o szczęśliwe rozwiązanie

CHRZEST: Maja Romanowska

 

Niedziela, 10 XI 2019 - XXXII Niedziela Zwykła

9.00 śp. Maria i Tadeusz Królewscy - int. Wnuczka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o dar nieba dla zmarłych z rodzin Góralczyków i Kołodziejczyków

18.00 śp. Lesław Cieślik (16 roczn. śmierci), dziadkowie Władysław i Irmgarda - int. Syn i Wnuk

 

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 773712