Biuletyn - 27października 2019

· Dzisiaj kolekta specjalna na Papieskie Dzieła Misyjne. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania dzisiaj po wieczornej Mszy św.

· Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii obchodzi dziś 125-lecie swego istnienia. Główne uroczystości odbywają się w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Devonii. Mszy św. przewodniczy abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

· Trwają prace remontowe w naszej parafii. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia. Ofiary na remont można składać do skrzyni na balaskach. Jeśli ktoś może, prosimy o składanie ich w formie GiftAid.

· Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe po każdej Mszy św. o 10.30.

· W poniedziałek o 19.15 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Kartki wyłożone są na balaskach przy chrzcielnicy.

· W czwartek nie będzie Mszy św. porannej ze względu na spotkanie kapelanów etnicznych z abpem Bernard’em Longley’em w Birmingham.

· W czwartek, 31 października, serdecznie zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych. Zabawa potrwa od 16.30 do 18.30. Składka od dziecka to symboliczny £ 1. Zakończenie zabawy Mszą św. o 19.00. Zachęcamy do przebrania się za któregoś ze Świętych. Zapisy pod nr tel. 07557.096.032.

· W piątek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszamy na Msze św. o 11.00 i 19.00.

· W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą różańca św. o 17.30.

· Zbliża się miesiąc listopad. Zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na balaskach. Wypełnione należy przynosić do zakrystii.

· Tegoroczne ceremonie na cmentarzach odbędą się w sobotę i niedzielę, 2-3 listopada. Sobota: 12.00 Canley, 13.30 St. Paul’s, 14.30 Lenton’s Lane; Niedziela: 13.00 London Rd, 15.00 Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandar naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.

· Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: wzbudzić intencję jego otrzymania; być w stanie łaski uświęcającej; wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; przyjąć w tym dniu Komunię św.; odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

· Zmiana tajemnic Żywego Różańca - za tydzień po Mszy św. o 11.00.

· Najbliższy Day Centre - w czwartek, 7 listopada. Zgłoszenia u proboszcza.

· Wspólnota w Leamington Spa organizuje Kurs Ewangelizacyjny „Nowe Życie” w dniach 16-17 listopada. Więcej informacji na plakatach. Zapisy do 9 listopada pod nr tel. 07927.937.999 (Joanna) lub 07526.730.369 (Hanna).

· Zespół Senza Nome zaprasza w swoje szeregi wszystkich, którzy lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Będzie to wyjątkowy sezon artystyczny ze względu na Jubileusz Parafii. Jest możliwość umówienia się na indywidualne konsultacje wokalne: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

· PIELGRZYMKI 2020: Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. W okresie ferii wielkanocnych, w dniach 13-18 kwietnia, organizujemy rodzinną pielgrzymkę do Medjugorje. W programie pielgrzymki również Tichalina, Wodospady Kravica i Mostar. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości uczestników, np. przy 15 osobach chętnych: 425 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy, za 40 osób chętnych: 310 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy. Dla dzieci oferujemy atrakcyjne obniżki cen. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy do końca listopada.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. Polecamy w nim artykuły o św. Bernadecie z Lourdes, o św. kard. John’ie Newman’ie, o współczesnych mistykach, o ludzie kurdyjskim, o inwazji biedronek i wiele innych. Dzisiaj jako dodatek: film „Bernadetta. Cud w Lourdes” i specjalna część poświęcona Jubileuszowi Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Od dzisiaj cena za „Gościa Niedzielnego” wynosić będzie £2.

· W związku z jubileuszem 125-lecia Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii jest do nabycia 3-tomowa pozycja książkowa księdza proboszcza pt. „Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii” w cenie £30 za komplet.

· Serdecznie zapraszamy na taneczną Zabawę Andrzejkową do naszego klubu parafialnego w sobotę, 30 listopada, od godz. 19.15. DJ, muzyka na żywo oraz wiele ciekawych i nowych atrakcji. Więcej szczegółów na plakatach i naszej parafialnej stronie Facebook.

Taca niedzielna:          £  573.88;

Gift Aid:             £  341.00;

Świece:             £    85.53;

Ofiara na kościół: Jałmużna (skrzynki) £ 197.70;

Niedziela, 27 X 2019 - XXX Niedziela Zwykła

9.00       o pełnię łask Bożych dla Zuzanny w dniu 10-tych urodzin i o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Babci Grażyny w dniu 71-szych urodzin - int. Matka i Córka z Wnuczkami

10.30       NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00       dziękczynna w podziękowaniu Bogu za 25 lat pożycia małżeńskiego Katarzyny i Sławomira Góralczyków