Biuletyn - 13 października 2019

· Dzisiaj kolekta specjalna na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ta to szlachetne dzieło, które od 18 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Dzisiaj wybory do polskiego Parlamentu. W naszym klubie mieści się Okręgowa Komisja Wyborcza nr 277.

· Trwają prace remontowe w naszej parafii. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia. Ofiary na remont można składać do skrzyni na balaskach. Jeśli ktoś może, prosimy o składanie ich w formie GiftAid.

· Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po każdej Mszy św. o 10.30.

· W poniedziałek i piątek zapraszamy na godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek o 19.15 w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Kartki wyłożone są na balaskach przy chrzcielnicy. W piątek o 19.00 adoracja w ciszy.

· We wtorek, 15 października, na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za Dzieci Utracone. Imiona tych dzieci należy przynosić do zakrystii.

· Dzieci komunijne mają swoje obowiązkowe spotkanie w kościele za tydzień, w niedzielę, 20 października, na Mszy św. o 9.00.

· Tak jak co roku, w niedziele października, będziemy liczyć wiernych, zarówno przychodzących do kościoła, jak i przyjmujących Komunię św. Liczenie nastąpi za tydzień i w ostatnią niedzielę października.

· Wspólnota Betel serdecznie zaprasza wszystkich na kolejne spotkanie z niepełnosprawnymi w niedzielę, 20 października, o 14.30. To jest czas, w którym możesz spotkać się z Bogiem w drugim, potrzebującym Twojej pomocy człowieku. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św., a później przejdziemy w dogodne miejsce, gdzie będziemy mogli porozmawiać. Więcej informacji pod nr tel. 07557.096.032.

· Najbliższy Day Centre - w czwartek, 24 października. Zgłoszenia u proboszcza.

· Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie w niedzielę, 27 października, po wieczornej Mszy św.

· Zbliża się miesiąc listopad. Zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na balaskach. Wypełnione należy przynosić do zakrystii.

· Tegoroczne ceremonie na cmentarzach odbędą się w sobotę i niedzielę, 2-3 listopada. Sobota: 12.00 Canley, 13.30 St. Paul’s, 14.30 Lenton’s Lane; Niedziela: 13.00 London Rd, 15.00 Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandar naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.

· Zespół Senza Nome zaprasza w swoje szeregi wszystkich, którzy lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Będzie to wyjątkowy sezon artystyczny ze względu na Jubileusz Parafii. Jest możliwość umówienia się na indywidualne konsultacje wokalne: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

· PIELGRZYMKI 2020: Jest jedno wolne miejsce na pielgrzymkę do Ziemi Świętej na przełomie lutego i marca. Więcej informacji w zakrystii. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. W okresie ferii wielkanocnych, w dniach 13-18 kwietnia, organizujemy rodzinną pielgrzymkę do Medjugorje. W programie pielgrzymki również Tichalina, Wodospady Kravica i Mostar. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości uczestników, np. przy 15 osobach chętnych: 425 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy, za 40 osób chętnych: 310 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy. Dla dzieci oferujemy atrakcyjne obniżki cen. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy do końca listopada.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o św. kard. John’ie Henry Newman’ie, o zakonnicach z Chin, o śp. Kornelu Morawieckim i wiele innych.

· 22 września zmarł w Krakowie ks. kan. Ryszard Juszczak, kapłan archidiecezji krakowskiej, wikariusz w naszej parafii u boku ks. prał. Celestyna Sowińskiego w latach 1977-78. Niech dobry Bóg obdarzy go radością życia wiecznego...

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £ 497.72;

Gift Aid:             £  555.50;

Świece:             £    48.49;

Ofiara na kościół: śp. Anna i Józef Minuta £ 2600.00;

Niedziela, 13 X 2019 - XXVIII Niedziela Zwykła

9.00       śp. Stanisława, Stefania, Tadeusz i Bolesław Irzyńscy - int. K. Kunze

10.30       NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00       o błogosławieństwo Boże dla Joanny i Zbigniewa Kowalskich z okazji 5-tej rocznicy ich małżeństwa oraz dla ich dzieci + CHRZEST