Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 
Biuletyn - 22 września 2019

· Dzisiaj dzień naszego parafialnego odpustu. Po Mszach św. o 9.00 i 11.00 zapraszamy wszystkich na smaczny i pełen atrakcji kiermasz charytatywny, z którego dochód przeznaczony jest na długotrwałe leczenie naszego małego parafianina - Szymonka. Na ten cel zbierane są również ofiary po wszystkich Mszach św.

· Aby dostąpić odpustu zupełnego należy przyjąć w tym dniu Komunię św. i pomodlić się w intencjach polecanych nam przez Ojca świętego.

· Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej na przełomie lutego i marca 2020.

· Trwają prace remontowe w naszej parafii. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia. Ofiary na remont można składać do skrzyni na balaskach. Jeśli ktoś może, prosimy o składanie ich w formie GiftAid.

· W tym tygodniu ze względu na liczne spotkania proboszcza w Polskiej Misji Katolickiej zmieniony jest program Mszy św. We wtorek Msza św. o 9.00, wieczorem godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę Msza św. o 9.00. W czwartek Msza św. o 10.30, wieczorem godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek nie ma Mszy św. porannej, wieczorem godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

· W tym tygodniu będzie nieczynne biuro parafialne. Nie będzie nauk przed chrztem.

· Najbliższy Day Centre - w czwartek, 26 września. Zgłoszenia u proboszcza.

· W sobotę, 28 września, o 15.00 zapraszamy do naszej świątyni, by z Koronką w ręku pokornie prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. W rocznicę beatyfikacji bł. ks. Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zapraszamy wszystkich, aby gdziekolwiek będą połączyli się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówili wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dla świata jest to nic nie znaczący kwadrans, dla Boga natomiast jest to wielkie wołanie o zbawienie grzeszników.

· Najbliższe spotkanie Pełna Łaski - w sobotę, 28 września, w godz. 10.00-17.00. Będzie to dzień warsztatowo-rekolekcyjny pt. „Macierzyńska tożsamość kobiety” prowadzony przez Annę Powideł, autorkę książki „Cesarzowa rodzi w domu” i założycielkę (wraz z mężem) organizacji FILOME w Polsce. Zgłoszenia do 26 września: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub nr tel. 07837.251.703.

· Wspólnota Mężczyźni św. Józefa w niedzielę, 29 września, w godz. 15.00-18.00 zaprasza wszystkich panów na warsztaty pt. „Ojcowska tożsamość mężczyzny” prowadzony przez Grzegorza Powideł, autora książki „Cesarzowa rodzi w domu” i założyciela (wraz z żoną) organizacji FILOME w Polsce. Zgłoszenia do 26 września: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

· Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę, 29 września, po wieczornej Mszy św.

· W przyszły weekend proboszcza zastępować będzie ks. kan. Jerzy Januszkiewicz, długoletni proboszcz polskiej emigracji.

· Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę, 2 października, o godz. 19.00.

· Parafialna Pielgrzymka do Walsingham - w sobotę, 12 października. Pielgrzymce będzie przewodniczyć bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy łomżyński, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Zapisy w zakrystii. Koszt uczestnictwa £10 od osoby.

· Zespół Senza Nome zaprasza w swoje szeregi wszystkich, którzy lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Będzie to wyjątkowy sezon artystyczny ze względu na Jubileusz Parafii. Jest możliwość umówienia się na indywidualne konsultacje wokalne: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

· Zespół Senza Nome zaprasza na koncert w sobotę, 28 września, o 19.30 w St. Barbara’s Church na Earlsdon (Rochester Rd). Informacje o biletach można znaleźć na plakacie przy wyjściu z kościoła.

· PIELGRZYMKI 2020: Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. W okresie ferii wielkanocnych, w dniach 13-18 kwietnia, organizujemy rodzinną pielgrzymkę do Medjugorje. W programie pielgrzymki również Tichalina, Wodospady Kravica i Mostar. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości uczestników, np. przy 15 osobach chętnych: 425 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy, za 40 osób chętnych: 310 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy. Dla dzieci oferujemy atrakcyjne obniżki cen. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy do końca listopada.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o napaści Związku Sowieckiego na Polskę we 1939 roku i zbrodni katyńskiej, o polskim kościele św. Stanisława w Rzymie, o posłudze kard. Konrada Krajewskiego papieskiego jałmużnika, o cudzie krwi św. Januarego w Neapolu, o odnalezionym wierszu Juliusza Słowackiego, o bajkach dla dzieci i wiele innych.

· W sobotę, 5 października, zapraszamy do klubu na zabawę taneczną. Rozpoczęcie o 19.30. Zagra DJ Łukasz.

· W niedzielę, 13 października, odbędą się wybory do polskiego parlamentu. Ruszyła już rejestracja wyborców. W naszym klubie będzie Okręgowa Komisja Wyborcza nr 277. Rejestracja na stronie www.eWybory.msz.gov.pl. Można dokonać jej również pisemnie (10 Bouverie Street, EC4Y 8AX London), ustnie (w siedzibie Konsulatu), telefonicznie (nr 020-7822.8967 lub 020-7822.8948) lub faxem (nr 020-7936.3571). Zgłoszenia tylko do 10 października.OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £ 458.22;

Gift Aid: £ 457.00;

Biuletyny: £ 25.27;

Ofiara na kościół: T. Koszela £ 100.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


 

Niedziela, 22 IX 2019 - Uroczystość św. Stanisława Kostki

9.00    o Boże błogosławieństwo dla Ewy i Marcina Woleńskich z okazji 18-tej rocznicy ich małżeństwa

10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00    śp. Wacław Wagner i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka z Rodziną

18.00    w intencji Parafian

 

Poniedziałek, 23 IX 2019 - Wspomnienie św. Ojca Pio

10.30 o powrót do zdrowia dla Doroty Matuszewskiej - int. Kuzyn z Rodziną

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 24 IX 2019

9.00 śp. Anna, Adela, Jan, Antoni Król, Tadeusz Romanowski - int. N. Romanowska

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Środa, 25 IX 2019

9.00 w intencji Parafian

 

Czwartek, 26 IX 2019

10.30 dziękczynna za zdrowie i otrzymane łaski oraz z prośbą o błogosławieństwo dla Mamy i Rodziny - int. Córki

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Piątek, 27 IX 2019 - Wspomnienie św. Wincentego à Paulo

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 28 IX 2019 - Wspomnienie św. Wacława

18.00 śp. ks. prał. Celestyn Sowiński (29 roczn. śmierci)

 

Niedziela, 29 IX 2019 - XXVI Niedziela Zwykła

9.00 o Boże błogosławieństwo dla Agnieszki i Krzysztofa Lisek z okazji 20-tej rocznicy ich małżeństwa

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Wacław Kamiński - int. Mirosław i Małgorzata

18.00 śp. Grażyna Wójcik (10 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 773715