Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 
Biuletyn - 15 września 2019

 

· Obowiązkowe spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. po Mszy św. o godz. 11.00.

· Uroczystości przy grobach poległych lotników w Nuneaton przy Oaston Road (Nuneaton, CV11 6JZ) o godz. 14.00. Obecny będzie sztandar naszej Polskiej Szkoły. Nie zabraknie modlitw po polsku.

· Spotkanie Kręgów Rodzin - o godz. 15.00.

· Trwają prace remontowe w naszej parafii. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia. Ofiary na remont można składać do skrzyni na balaskach. Jeśli ktoś może, prosimy o składanie ich w formie GiftAid.

· Wznawiamy spotkania grup parafialnych po okresie wakacyjnym. Spotkania scholi dziecięcej DoReMiFaSolki odbywają się w każdy piątek o godz. 18.00.

 

· Za tydzień, w niedzielę, w dniu parafialnego odpustu po Mszach św. o 9.00 i 11.00 zapraszamy wszystkich na smaczny i pełen atrakcji kiermasz charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na skomplikowane i długotrwałe leczenie naszego małego parafianina - Szymonka. Odpust ku czci św. Stanisława Kostki to doskonała okazja na to, by otworzyć serce i okazać miłosierdzie bliźniemu w potrzebie. Dobro zawsze wraca do ofiarodawcy. Dla Szymonka będzie również w tym dniu zbierana ofiara po wszystkich Mszach św. Prosimy o przynoszenie na plebanię fantów w dobrym stanie, które uatrakcyjnią loterię fantową, a w dniu kiermaszu ciast i łakoci. Niech ten kiermasz będzie naszym pospolitym ruszeniem z pomocą i erupcją wielkiego dobra w naszej wspólnocie.

· Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 25 września o godz. 19.30.

· Najbliższy Day Centre - w czwartek, 26 września. Zgłoszenia u proboszcza.

· W sobotę, 28 września, o 15.00 zapraszamy do naszej świątyni, by z koronką w ręku pokornie prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. W rocznicę beatyfikacji bł. ks. Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zapraszamy wszystkich, aby gdziekolwiek będą połączyli się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówili wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.

· Najbliższe spotkanie Pełna Łaski - w sobotę, 28 września, w godz. 10.00-17.00. Będzie to dzień warsztatowo-rekolekcyjny pt. „Macierzyńska tożsamość kobiety” prowadzony przez Annę Powideł, autorkę książki „Cesarzowa rodzi w domu” i założycielkę (wraz z mężem) organizacji FILOME w Polsce. Zgłoszenia do 26 września: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub nr tel. 07837.251.703.

· Wspólnota Mężczyźni św. Józefa w niedzielę, 29 września, w godz. 15.00-18.00 zaprasza wszystkich panów na warsztaty pt. „Ojcowska tożsamość mężczyzny” prowadzony przez Grzegorza Powideł, autora książki „Cesarzowa rodzi w domu” i założyciela (wraz z żoną) organizacji FILOME w Polsce. Zgłoszenia do 26 września: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

· Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę, 29 września, po wieczornej Mszy św.

· Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę, 2 października, o godz. 19.00.

· Parafialna Pielgrzymka do Walsingham - w sobotę, 12 października. Pielgrzymce będzie przewodniczyć bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy łomżyński, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Zapisy w zakrystii. Koszt uczestnictwa £10 od osoby.

· Zespół Senza Nome zaprasza w swoje szeregi wszystkich, którzy lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Będzie to wyjątkowy sezon artystyczny ze względu na Jubileusz Parafii. Jest możliwość umówienia się na indywidualne konsultacje wokalne: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

· PIELGRZYMKI 2020: Zapraszamy wszystkich uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej na przełomie lutego i marca na obowiązkowe spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę, 22 września, po Mszy św. o 11.00. Są jeszcze dwa miejsca wolne. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. W okresie ferii wielkanocnych, w dniach 13-18 kwietnia, organizujemy rodzinną pielgrzymkę do Medjugorje. W programie pielgrzymki również Tichalina, Wodospady Kravica i Mostar. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości uczestników, np. przy 15 osobach chętnych: 425 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy, za 40 osób chętnych: 310 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy. Dla dzieci oferujemy atrakcyjne obniżki cen. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy do końca listopada.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o znaczeniu Krzyża w naszym życiu, o ojcu Łucjanie Królikowskim OFMConv, który opiekował się polskimi sierotami w Afryce, o królowej Elżbiecie II, o świadectwie życia niepełnosprawnego Janusza i wiele innych.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £ 387.06;

Gift Aid:             £  511.00;

Świece:             £    51.38;

Ofiara na kościół: A. K. Lisek £ 50.00; O. Sampolska / G. Power £ 100.00;

Jałmużna £ 106.01; B. Kolmas £ 10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 15 IX 2019 - XXIV Niedziela Zwykła

9.00 śp. wujek Julian Kimmer + CHRZEST: Henryk Zalewski

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. rodzice Maria i Piotr Pietruszkiewicz - int. F. Vincent

18.00 dziękczynna w 17-tą rocznicę Sakramentu Chrztu św. Magdy, Mai i Mikołaja za otrzymane łaski i dar Chrztu św., z prośbą o łaskę wytrwania w wierze przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej - int. kochający Rodzice

 

Poniedziałek, 16 IX 2019 - Wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana

10.30 o błogosławieństwo Boże dla pań Janiny Waglewskiej i Teresy Garlickiej

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 17 IX 2019

10.30 śp. ojciec Jan (roczn. śmierci), mama Józefa, siostra Bogumiła, mama Bronisława - int. A. Ignatowicz

19.00 z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze z okazji 25-tej rocznicy małżeństwa Małgorzaty i Czesława Czempków

 

Środa, 18 IX 2019

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Ireny Kuczmerowicz z okazji 62-gich urodzin

 

Czwartek, 19 IX 2019

10.30 śp. Stanisław Laskowski, Aniela Pomietlarz, Maria Klima - int. D. Pacut

19.00 w intencji Parafian

 

Piątek, 20 IX 2019 - Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Teresy Jaszczyk - int. M. Sztucka z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 21 IX 2019 - Święto św. Mateusza

18.00 śp. rodzice Magdalena i Karol Kisiel, małżonka Gladys Kisiel - int. T. Kisiel

CHRZEST: Navpreet Oscar Singh Basra

 

Niedziela, 22 IX 2019 - Uroczystość św. Stanisława Kostki

9.00 o Boże błogosławieństwo dla Ewy i Marcina Woleńskich z okazji 18-tej rocznicy ich małżeństwa

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Wacław Wagner i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka z Rodziną

18.00 o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Joanny i Rafała Lubomskich w 10-tą rocznicę ich małżeństwa

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 773717