Biuletyn - 8 września 2019

· Trwają prace remontowe w naszej parafii. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia. Ofiary na remont można składać do skrzyni na balaskach. Jeśli ktoś może, prosimy o składanie ich w formie GiftAid.

· Rozpoczynamy liturgie dla dzieci na Mszy św. o 9.00. Wciąż poszukujemy osób, które chciałyby zająć się prowadzeniem katechez dla dzieci.

· Katolicki Ruch Dobroczynny Betel zaprasza o 14.00 na spotkanie formacyjne. Spotkanie rozpocznie się Mszą św., na którą pragniemy zaprosić osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół. Więcej informacji tel. 07557.096.032.

· Najbliższe spotkanie Mężczyzn św. Józefa - dzisiaj, o 16.00.

· Spotkanie Komitetu Jubileuszowego - w środę o 19.00.

· Najbliższy Day Centre - w czwartek po Mszy św. o 10.30.

· Wizyty u chorych odbędą się wg następującego harmonogramu:

czwartek, 12 IX: x Proboszcz: Zajkowska, Roberts, Ostrowska.

piątek, 13 IX: szafarz Jacek: Kunze, Dubiel, Głowacz, Niezgorska; szafarz Andrzej: Musiolik, Piórkowska, Kobylak, Pasik; x Proboszcz: Jawdoszak, Ruła, Pacut.

sobota, 14 IX: x Proboszcz: Skrzeczkowska, Burtni, Jabłońska, Hołowenko.

niedziela, 15 IX: szafarz Bogdan: Kler, Filak; szafarz Dariusz: Kolmas; szafarz Mariusz: Cetkowska, Faltyn, Romanowska, Merdzio.

· W sobotę w Bishop’s Ullathorne School zaraz po apelu obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

· Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego - w sobotę po wieczornej Mszy św. Potrwa trzy kolejne soboty. Koszt: £20 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· Obowiązkowe spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. w niedzielę, 15 września, po Mszy św. o 11.00.

· W niedzielę, 15 września, o godz. 14.00 zapraszamy na uroczystości przy grobach poległych lotników w Nuneaton przy Oaston Road (Nuneaton, CV11 6JZ). Obecny będzie sztandar naszej Polskiej Szkoły. Nie zabraknie modlitw po polsku.

· Spotkanie Kręgów Rodzin - w niedzielę, 15 września, o godz. 15.00.

· W niedzielę, 22 września, w dniu parafialnego odpustu, po Mszach św. o 9.00 i 11.00 zapraszamy wszystkich na smaczny i pełen atrakcji kiermasz charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na skomplikowane i długotrwałe leczenie naszego małego parafianina - Szymonka. Odpust ku czci św. Stanisława Kostki to doskonała okazja na to, by otworzyć serce i okazać miłosierdzie bliźniemu w potrzebie. Dobro zawsze wraca do ofiarodawcy. Dla Szymonka będzie również w tym dniu zbierana ofiara po wszystkich Mszach świętych. Prosimy także o przynoszenie na plebanię fantów w dobrym stanie, które uatrakcyjnią loterię fantową, a w dniu kiermaszu ciast i łakoci. Niech ten kiermasz będzie naszym pospolitym ruszeniem z pomocą i erupcją wielkiego dobra w naszej wspólnocie.

· W sobotę, 28 września, o.15.00 zapraszamy do naszej świątyni, by z koronką w ręku pokornie prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. W rocznicę beatyfikacji bł. ks. Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zapraszamy wszystkich, aby gdziekolwiek będą połączyli się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówili wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.

· Najbliższe spotkanie Pełna Łaski - w sobotę, 28 września. Będzie to dzień warsztatowo-rekolekcyjny prowadzony przez Annę Powideł, autorkę książki „Cesarzowa rodzi w domu” i założycielkę (wraz z mężem) organizacji FILOME w Polsce.

· Zespół Senza Nome zaprasza w swoje szeregi wszystkich, którzy lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Będzie to wyjątkowy sezon artystyczny ze względu na Jubileusz Parafii. Jest możliwość umówienia się na indywidualne konsultacje wokalne: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

· Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę, 29 września, po wieczornej Mszy św.

· Parafialna Pielgrzymka do Walsingham - w sobotę, 12 października. Pielgrzymce będzie przewodniczyć bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy łomżyński, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Zapisy w zakrystii. Koszt uczestnictwa £10 od osoby.

· PIELGRZYMKI 2020: Zapraszamy wszystkich uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej na przełomie lutego i marca na obowiązkowe spotkanie organizacyjne w niedzielę, 22 września, po Mszy św. o 11.00. Przypominamy pielgrzymom, że do 15 września należy dokonać wpłaty pierwszej transzy. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. W okresie ferii wielkanocnych, w dniach 13-18 kwietnia, organizujemy rodzinną pielgrzymkę do Medjugorje. W programie pielgrzymki również Tichalina, Wodospady Kravica i Mostar. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości uczestników, np. przy 15 osobach chętnych: 425 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy, za 40 osób chętnych: 310 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy. Dla dzieci oferujemy atrakcyjne obniżki cen. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy do końca listopada.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o spotkaniu młodych z Polski i Węgier w Krasiczynie, o stanie polskich kolei, o wizycie papieża Franciszka w Afryce, o płonącej Amazonii, o gazetowych dietach i wiele innych.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna:          £  510.59;

Taca - MB Częstochowskiej:              £    85.28;

Gift Aid:             £  402.00;

Biuletyny:         £    27.57;

Niedziela, 8 IX 2019 - XXIII Niedziela Zwykła

9.00        o błogosławieństwo Boże dla Anny i Michała Gwiazdowskich z okazji zawarcia sakramentu małżeństwa

10.30        NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE