Biuletyn - 11 sierpnia 2019

· Trwają prace remontowe w naszej parafii. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia. Ofiary na remont można składać do skrzyni na balaskach. Jeśli ktoś może, prosimy o składanie ich w formie GiftAid.

· W miesiącu sierpniu biskupi polscy zachęcają do podjęcia dobrowolnej abstynencji od spożywania napojów alkoholowych.

· W każdą niedzielę sierpnia o godz. 19.00 zapraszamy do naszego klubu na wspólne śpiewanie pod hasłem "Śpiewać każdy może". Wstęp wolny. Zapewniamy herbatę, kawę i coś do kawy.

· Biuro parafialne w sierpniu czynne jest jedynie w soboty: 16.00-17.30.

· W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach wyłożonych na balaskach.

· W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane z obowiązkiem uczestniczenia w Eucharystii. Msze św. w naszej parafii w tym dniu sprawowane będą o godz. 11.00 i 19.00. W tym dniu święcić będziemy kłosy zbóż, zioła, kwiaty i owoce.

· W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· PIELGRZYMKI 2020: Na pierwszą pielgrzymkę do Ziemi Świętej na przełomie lutego i marca pozostała już tylko lista rezerwowa. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy do końca listopada. W okresie ferii wielkanocnej, w dniach 13-18 kwietnia, organizujemy rodzinną pielgrzymkę do Medjugorje. W programie pielgrzymki również Tichalina, Wodospady Kravica i Mostar. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości uczestników, np. przy 15 osobach chętnych: 425 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy, za 40 osób chętnych: 310 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy. Dla dzieci oferujemy atrakcyjne obniżki cen. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy do końca listopada.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim wyjątkowy wywiad z o. Zdzisławem Kijasem OFMConv o świętości o. Maksymiliana Marii Kolbego i jego pobycie w Auschwitz, o coraz bardziej popularnych rekolekcjach ignacjańskich, o Johnie Bradburne, opiekunie trędowatych, o poezji Czesława Miłosza, o sanktuarium Maryjnym w niemieckim Rosenthal i wiele innych. Jako dodatek: wyjątkowa płyta CD „Boże coś Polskę” z pieśniami patriotycznymi i religijnymi w wykonaniu Wojska Polskiego.

· JUBILEUSZ: W grudniu tego roku przeżywać będziemy Jubileusz 70-lecia naszej wspólnoty parafialnej, razem z bpem Wiesławem Lechowiczem, delegatem KEP ds. emigracji. Do albumu, który przygotowujemy, poszukujemy historycznych zdjęć z początków życia naszej parafii, z powstawania naszego kościoła, plebanii, klubu, z pielgrzymek parafialnych, z życia grup parafialnych. Prosimy o przynoszenie zdjęć do zakrystii. Będą zeskanowane i oddane właścicielom.

· PILNE: Poszukujemy osób, które mogłyby się zaangażować w prowadzenie liturgii dla dzieci podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 9.00.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, 12 września.

· Pomoc dla Szymonka: Ofiary na pomoc dla Szymonka można składać drogą elektroniczną poprzez GoFundMe. Należy wejść na stronę www.gofundme.com i poszukać Help Simon Get Better. Albo przynieść ofiarę w kopercie do zakrystii. Szymonek w najbliższych dniach poddany będzie skomplikowanej operacji. Pamiętajmy o nim również w naszych modlitwach.

Taca niedzielna: £ 411.32;

Gift Aid:         £  361.00;

Biuletyny:      £    23.16;

Ofiara na kościół / kwiaty: W. Casson £ 20.00; Z. Kamińska £ 40.00;

Niedziela, 11 VIII 2019 - XIX Niedziela Zwykła

9.00    o Boże błogosławieństwo dla Anny i Łukasza Gwiazdowskich w 1-szą rocznicę ich małżeństwa

10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00    śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną