Biuletyn - 4 sierpnia 2019

· Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 - zmiana tajemnic Żywego Różańca.

· W miesiącu sierpniu biskupi polscy zachęcają do podjęcia dobrowolnej abstynencji od spożywania napojów alkoholowych.

· Od dzisiaj w każdą niedzielę sierpnia o godz. 19.00 zapraszamy do naszego klubu na wspólne śpiewanie pod hasłem "Śpiewać każdy może". Wstęp wolny. Zapewniamy herbatę, kawę i coś do kawy.

· Biuro parafialne w sierpniu czynne będzie jedynie w soboty w godz. 16.00-17.30.

· Trwają prace remontowe w naszej parafii. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia. Ofiary na remont można składać do skrzyni na balaskach lub w zakrystii. Jeśli ktoś może, prosimy o składanie ich w formie GiftAid.

· Spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w poniedziałki o godz. 18.00 w naszym klubie.

· W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach wyłożonych na balaskach.

· W czwartek Msza św. parafialna odprawiona będzie już o godz. 9.30. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej.

· Wspólnota Żywego Różańca organizuje całodniową wycieczkę autokarową do Bournemouth w sobotę, 10 sierpnia. Informacja dla uczestników: wyjazd o godz. 8.00 z parkingu parafialnego. Koszt uczestnictwa £10,- od osoby płatne w autokarze.

· PIELGRZYMKI 2020: Na pierwszą pielgrzymkę do Ziemi Świętej na przełomie lutego i marca pozostała już tylko lista rezerwowa. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy do końca listopada. W okresie ferii wielkanocnej, w dniach 13-18 kwietnia, organizujemy rodzinną pielgrzymkę do Medjugorje. W programie pielgrzymki również Tichalina, Wodospady Kravica i Mostar. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości uczestników, np. przy 15 osobach chętnych: 425 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy, za 40 osób chętnych: 310 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy. Dla dzieci oferujemy atrakcyjne obniżki cen. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy do końca listopada.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £ 1.50 za sztukę. Polecamy w nim wyjątkowy wywiad z dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego, Janem Ołdakowskim, o wspólnocie Taizé, o parafii prowadzonej przez wspólnotę Chemin Neuf, o planie integracji Rosji z Białorusią, o nowym premierze Wielkiej Brytanii i wiele innych. Za tydzień: wyjątkowa płyta CD „Boże coś Polskę” z pieśniami patriotycznymi i religijnymi w wykonaniu Wojska Polskiego.

· JUBILEUSZ: W grudniu tego roku przeżywać będziemy Jubileusz 70-lecia naszej wspólnoty parafialnej, razem z bpem Wiesławem Lechowiczem, delegatem KEP ds. emigracji. Do albumu, który przygotowujemy, poszukujemy historycznych zdjęć z początków życia naszej parafii, z powstawania naszego kościoła, plebanii, klubu, z pielgrzymek parafialnych, z życia grup parafialnych. Prosimy o przynoszenie zdjęć do zakrystii. Będą zeskanowane i oddane właścicielom.

· PILNE: Poszukujemy osób, które mogłyby się zaangażować w prowadzenie liturgii dla dzieci podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 9.00.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, 12 września.

· Pomoc dla Szymonka: Ofiary na pomoc dla Szymonka można składać drogą elektroniczną poprzez GoFundMe. Należy wejść na stronę www.gofundme.com i poszukać Help Simon Get Better. Albo przynieść ofiarę w kopercie do zakrystii. Szymonek w najbliższych dniach poddany będzie skomplikowanej operacji. Pamiętajmy o nim również w naszych modlitwach.

· POGRZEB: W czwartek o godz. 11.00 w naszym kościele parafialnym odbędzie się pogrzeb śp. Romana Tadeusza Kowalika, l. 46. Niech miłosierny Bóg obdarzy go radością życia wiecznego…

Świece: £29.24;

Niedziela, 4 VIII 2019 - XVIII Niedziela Zwykła

9.00     dziękczynna w podziękowaniu za 13 lat życia w małżeństwie Magdy i Marcina Kniwel oraz wszelkie łaski od Maryi