Biuletyn - 21 lipca 2019

· Dzisiaj - spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. Potem spotkanie w klubie o godz. 16.00.

· Trwają prace remontowe w naszej parafii. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia. Ofiary na remont można składać do skrzyni na balaskach lub w zakrystii. Jeśli ktoś może, prosimy o składanie ich w formie GiftAid.

· Spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w poniedziałki o godz. 18.00 w naszym klubie.

· W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach wyłożonych na balaskach.

· Kolejne spotkanie grupy teatralnej - we wtorek o godz. 19.00. Grupa prowadzi nabór do nowego przedsięwzięcia teatralnego. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby nie bojące się wyzwań, chcące spróbować czegoś nowego w życiu.

· Day Centre, ostatni przed wakacjami, odbędzie się w najbliższy czwartek, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza.

· W najbliższy piątek do naszej wspólnoty przyjeżdża na miesiąc znany nam dobrze z wcześniejszych u nas pobytów o. Izaak Adam Kusion OFM.

· W ostatnią sobotę miesiąca Apostolstwo Maryjne zaprasza na wspólne śpiewanie wezwań do Matki Bożej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie na zakończenie Mszy św. wieczornej.

· UWAGA: W każdą niedzielę sierpnia o godz. 19.00 zapraszamy do naszego klubu na wspólne śpiewanie pod hasłem "Śpiewać każdy może". Wstęp wolny. Zapewniamy herbatę, kawę i coś do kawy. Serdecznie zapraszamy.

· W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, przypadającym w tym tygodniu, w następną niedzielę po każdej Mszy św. święcić będziemy wszelkie pojazdy na naszym parkingu parafialnym.

· Wspólnota Żywego Różańca organizuje całodniową wycieczkę autokarową do Bournemouth w sobotę, 10 sierpnia. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu parafialnego. Koszt uczestnictwa £10,- od osoby. Zgłoszenia na wycieczkę w zakrystii. Liczba miejsc jest ograniczona.

· Trwają zapisy na dwie pielgrzymki na rok 2020. Pierwsza to pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 27 lutego do 5 marca. Koszt pielgrzymki to 4990 PLN plus 230 USD. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii. Na pierwszą pielgrzymkę przyjmujemy zapisy tylko do końca sierpnia (maksimum 45 osób). Zgłosiło się już ponad 40 osób. Decyduje kolejność zgłoszenia. Potem pozostanie lista rezerwowa. Zapisy na drugą pielgrzymkę do końca listopada.

· Informujemy, że w przyszłym roku planujemy pielgrzymkę rodzinna do Medjugorje w okresie ferii świąt wielkanocnych. Więcej szczegółów w najbliższym czasie.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły Marcina Jakimowicza o akcji „Nie ma śniadania bez czytania” (No Bible - no breakfast) i pt. „Strzelanina” o rozproszeniach na modlitwie, o heroiczności cnót ks. Władysława Korniłowicza z podwarszawskich Lasek, o wielkim traktacie Maryjnym ks. Dolindo, o słowackiej Lewoczy i wiele innych.

· Biuro parafialne w miesiącu sierpniu czynne będzie jedynie w soboty w godz. 16.00-17.30.

· JUBILEUSZ: W grudniu tego roku przeżywać będziemy Jubileusz 70-lecia naszej wspólnoty parafialnej, razem z bpem Wiesławem Lechowiczem, delegatem KEP ds. emigracji. Do albumu, który przygotowujemy, poszukujemy historycznych zdjęć z początków życia naszej parafii, z powstawania naszego kościoła, plebanii, klubu, z pielgrzymek parafialnych, z życia grup parafialnych. Prosimy o przynoszenie zdjęć do zakrystii. Będą zeskanowane i oddane właścicielom.

· PILNE: Poszukujemy osób, które mogłyby się zaangażować w prowadzenie liturgii dla dzieci podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 9.00.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· W okresie wakacyjnym Restauracja „Cracovianka” będzie zamknięta od poniedziałku, 29 lipca do czwartku, 5 września.

· Pomoc dla Szymonka: Ofiary na pomoc dla Szymonka można składać drogą elektroniczną poprzez GoFundMe. Należy wejść na stronę www.gofundme.com i poszukać Help Simon Get Better. Albo przynieść ofiarę w kopercie do zakrystii.

Taca niedzielna: £ 462.89;

Gift Aid:             £    372.00;

Świece:             £      39.54; Ofiara na Kościół / remont / kwiaty: S., M. Grzeszcz £ 20.00;

Niedziela, 21 VII 2019 - XVI Niedziela Zwykła

9.00      o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla dzieci Jakuba i Adrianka i dar życia wiecznego dla śp. Alicji Polak (1 roczn. śmierci)

10.30      NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00      o błogosławieństwo Boże dla córek Gabrieli, Elżbiety i Zofii - int. kochający Rodzice