Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Biuletyn - 14 lipca 2019

· Spotkanie organizacyjne wspólnoty Domowego Kościoła odbędzie się dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy.

· Rozpoczęły się prace remontowe w naszej parafii. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia. Ofiary na remont można składać do skrzyni na balaskach lub w zakrystii. Jeśli ktoś może, prosimy o składanie ich w formie GiftAid.

· Relikwie św. Stanisława Kostki wędrują do pp. Eweliny i Jarosława Romańskich, za tydzień do pp. Haliny i Stanisława Schiedel, a Obraz Jezusa Miłosiernego do pp. Moniki i Marcina Iwanowskich, za tydzień do pp. Katarzyny i Marka Stankiewiczów. Zapisy na przyjęcie Relikwii i Obrazu w zakrystii.

· Spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w poniedziałki o godz. 18.00 w naszym klubie.

· W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach wyłożonych na balaskach.

 

· Kolejne spotkanie grupy teatralnej - we wtorek o godz. 19.00. Grupa prowadzi nabór do nowego przedsięwzięcia teatralnego. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby nie bojące się wyzwań, chcące spróbować czegoś nowego w życiu.

· Spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w następną niedziele, 21 lipca. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. Spotkanie w klubie o godz. 16.00.

· Day Centre, ostatni przed wakacjami, odbędzie się w czwartek, 25 lipca, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza.

· W piątek, 26 lipca, do naszej wspólnoty przyjeżdża o. Izaak Adam Kusion OFM, którego znamy z wcześniejszych u nas pobytów.

· Wspólnota Żywego Różańca organizuje całodniową wycieczkę autokarową do Bournemouth w sobotę, 10 sierpnia. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu parafialnego. Koszt uczestnictwa £10,- od osoby. Zgłoszenia na wycieczkę w zakrystii. Liczba miejsc jest ograniczona.

· Trwają zapisy na dwie pielgrzymki na rok 2020. Pierwsza to pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 27 lutego do 5 marca. Koszt pielgrzymki to 4990 PLN plus 230 USD. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii. Na pierwszą pielgrzymkę przyjmujemy zapisy do końca sierpnia (maksimum 45 osób). Zgłosiło się już około 40 osób. Decyduje kolejność zgłoszenia. Potem pozostanie lista rezerwowa. Zapisy na drugą pielgrzymkę do końca listopada.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuł Marcina Jakimowicza pt. „Pod płaszczykiem” o Karmelu i szkaplerzu karmelitańskim, wywiad z Ewą Błaszczyk o Klinice „Budzik” i pomocy drugiemu człowiekowi, o Słudze Bożym ks. Stanisławie Sudole, o Czarnobylu - co jest prawdą, a co mitem, o sanktuarium w Svatým Hostýnie na Morawach, o terminie kanonizacji błog. kard. Newmana i wiele innych.

· Biuro parafialne w miesiącu sierpniu czynne będzie jedynie w soboty w godz. 16.00-17.30.

· JUBILEUSZ: W grudniu tego roku przeżywać będziemy Jubileusz 70-lecia naszej wspólnoty parafialnej, razem z bpem Wiesławem Lechowiczem, delegatem KEP ds. emigracji. Do albumu, który przygotowujemy, poszukujemy historycznych zdjęć z początków życia naszej parafii, z powstawania naszego kościoła, plebanii, klubu, z pielgrzymek parafialnych, z życia grup parafialnych. Prosimy o przynoszenie zdjęć do zakrystii. Będą zeskanowane i oddane właścicielom.

· PILNE: Poszukujemy osób, które mogłyby się zaangażować w prowadzenie liturgii dla dzieci podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 9.00.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· Pomoc dla Szymonka. Ofiary na pomoc dla Szymonka można składać drogą elektroniczną poprzez GoFundMe. Należy wejść na stronę www.gofundme.com i poszukać Help Simon Get Better. Albo przynieść ofiarę w kopercie do zakrystii.OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £ 439.24;

Gift Aid: £ 409.50;

Biuletyny: £ 33.13; Ofiara na Kościół / remont / kwiaty: bezimiennie £ 20.00; T. Rutkowska £ 30.00; Jałmużna (skrzynka) £ 90.00; bezimiennie £ 70.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania !!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


 

Niedziela, 14 VII 2019 - XV Niedziela Zwykła

9.00    z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o błogosławieństwo Boże dla Agaty i Toma Summerell z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa

10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00    śp. Józef, Jadwiga, Henryk i Jadwiga Michałowicz - int. D. Maciejewska

18.00    śp. Włodzimierz Gwiazdowski (pół roku po śmierci) - int. Małżonka

 

Poniedziałek, 15 VII 2019 - Wspomnienie św. Bonawentury

10.30 śp. Janina, Ryszard i Halina Leszczyńscy

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 16 VII 2019 - Wspomnienie NMP z Góry Karmel

10.30 śp. Jadwiga Sieńkowska - int. Depozyt

19.00 w intencji Parafian

 

Środa, 17 VII 2019

10.30 dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o szczęśliwe wakacje dla dzieci i wnuków - int. Babcia

 

Czwartek, 18 VII 2019

10.30 za dusze w czyśćcu cierpiące

19.00 w intencji Parafian

 

Piątek, 19 VII 2019

10.30 śp. Helena i Stanisław Praciak - int. Z. Królewiak

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 20 VII 2019

18.00 śp. Józef Szalek (2 roczn. śmierci)

 

Niedziela, 21 VII 2019 - XVI Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla dzieci Jakuba i Adrianka i dar życia wiecznego dla śp. Alicji Polak (1 roczn. śmierci)

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże dla córek Gabrieli, Elżbiety i Zofii - int. kochający Rodzice

18.00 śp. Stefan Biegański - int. Córka z Rodziną

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 730522