Biuletyn - 7 lipca 2019

· Zmiana tajemnic Żywego Różańca - po Mszy św. o godz. 11.00.

· Prace remontowe w naszej parafii rozpoczną się w najbliższy poniedziałek. Już teraz przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia.

· Spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w poniedziałki o godz. 18.00 w naszym klubie.

· W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego.

· Kolejne spotkanie grupy teatralnej - we wtorek o godz. 19.00. Grupa prowadzi nabór do nowego przedsięwzięcia teatralnego. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby nie bojące się wyzwań, chcące spróbować czegoś nowego.

· Wizyty u chorych odbędą się wg następującego harmonogramu:

środa, 10 lipca: szafarz Jacek (od 11.00): Głowacz, Niezgorska; szafarz Łukasz (od 11.15): Kunze, Dubiel.

piątek, 12 lipca: szafarz Krzysztof (od 10.00): Musiolik, Piórkowska, Hołowenko.

sobota, 13 lipca: szafarz Andrzej A. (od 11.00): Kobylak, Pasik, Skrzeczkowska; Proboszcz (od 11.00): Jabłońska, Burtni.

niedziela, 14 lipca: szafarz Andrzej Z. (od 12.30): Zajkowska, Roberts, Ostrowska, Merdzio; szafarz Bogdan (od 12.30): Kler, Filak; szafarz Dariusz (od 12.30): Kolmas; szafarz Mariusz (od 12.30): Cetkowska, Faltyn, Romanowska; szafarz Piotr (od 12.45): Ruła, Pacut, Jawdoszak.

· Spotkanie Komitetu Jubileuszowego - w środę o godz. 19.30.

· Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza.

· W sobotę, 13 lipca, o godz. 10.00 zapraszamy panów do prac porządkowych na naszym parkingu, związanych z przestawieniem metalowego ogrodzenia i uporządkowania płyty parkingowej. Prosimy o zabranie ze sobą narządzi, np. łopat, szczotek.

· Spotkanie organizacyjne wspólnoty Domowego Kościoła odbędzie się w niedzielę, 14 lipca, po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy.

· Trwają zapisy na dwie pielgrzymki na rok 2020. Pierwsza to pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 27 lutego do 5 marca. Koszt pielgrzymki to 4990 PLN plus 230 USD. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii. Przyjmujemy zapisy do końca sierpnia. Decyduje kolejność zgłoszenia.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim wywiad z ks. Tomaszem Horakiem, artykuły o chrzcie małych dzieci, mocy modlitwy ks. Dolindo Ruotolo, o sytuacji katolików w Chinach, o legendzie angielskiej królowej Marii Tudor, o Górze Krzyży w Szawlach i wiele innych.

· JUBILEUSZ: W grudniu tego roku przeżywać będziemy Jubileusz 70-lecia naszej wspólnoty parafialnej, razem z bpem Wiesławem Lechowiczem, delegatem KEP ds. emigracji. Do albumu, który przygotowujemy, poszukujemy historycznych zdjęć z początków życia naszej parafii, z powstawania naszego kościoła, plebanii, klubu, z pielgrzymek parafialnych, z życia grup parafialnych. Prosimy o przynoszenie zdjęć do zakrystii. Będą zeskanowane i oddane właścicielom.

· PILNE: Poszukujemy osób, które mogłyby się zaangażować w prowadzenie liturgii dla dzieci podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 9.00. Wciąż też poszukujemy nauczyciela historii do naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Kandydaci proszeni są o kontakt z proboszczem lub bezpośrednio z panią dyrektor szkoły (nr tel. w stopce biuletynu).

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· Pomoc dla Szymonka. Ofiary na pomoc dla Szymonka można składać drogą elektroniczną poprzez GoFundMe. Należy wejść na stronę www.gofundme.com i poszukać Help Simon Get Better. Albo przynieść ofiarę w kopercie do zakrystii.

Taca niedzielna: £ 450.70;

Kolekta specjalna - Świętopietrze:              £    219.76;

Gift Aid:             £    411.00;

Świece:             £      51.22; Ofiara na kwiaty: B. Gzella £ 10.00;

Niedziela, 7 VII 2019 - XIV Niedziela Zwykła

9.00    śp. Jerzy Czyż - int. Przyjaciel + CHRZEST: Amelia Jennifer Kaja

10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00    śp. Jadwiga i Feliks Strumidło, zmarli z rodzin Strumidło, Dmochowskich, Grabke i Krajewskich - int. J. Strumidło z Rodziną