Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 
Biuletyn - 30 czerwca 2019

· Dzisiaj - dodatkowa składka na Świętopietrze, przeznaczona na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

· Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy uczestników pielgrzymki do Włoch na spotkanie do naszego klubu.

· Dzisiaj spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, a potem spotkanie w klubie o godz. 16.00.

· Spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym odbywać się od tego tygodnia w poniedziałki o godz. 18.00 w naszym klubie.

· W poniedziałek nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. O godz. 19.15 zapraszamy natomiast na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego.

· We wtorek i czwartek nie będzie w tym tygodniu Mszy św. wieczornej. Nie będzie też otwarte w te dni biuro parafialne. Będzie ono czynne w sobotę od 16.00 do 17.30.

· Kolejne spotkanie grupy teatralnej - we wtorek o godz. 19.00. Grupa prowadzi nabór do nowego przedsięwzięcia teatralnego. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby nie bojące się wyzwań, chcące spróbować czegoś nowego.

· W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego i Grupy Młodzieżowej. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.

· Wizyty u chorych odbędą się w przyszłym tygodniu.

· W najbliższą sobotę w Bishop Ullathorne School odprawiona zostanie o godz. 9.15 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

· Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00.

· Spotkanie Komitetu Jubileuszowego w środę, 10 lipca, o godz. 19.30.

· Day Centre odbędzie się w czwartek, 11 lipca, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza.

· W sobotę, 13 lipca, o godz. 10.00 zapraszamy panów do prac porządkowych na naszym parkingu, związanych z przestawieniem metalowego ogrodzenia i uporządkowania płyty parkingowej. Prosimy o zabranie ze sobą narządzi, np. łopat, szczotek.

· Spotkanie organizacyjne wspólnoty Domowego Kościoła odbędzie się w niedzielę, 14 lipca, po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy.

· Trwają zapisy na dwie pielgrzymki na rok 2020. Pierwsza to pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 27 lutego do 5 marca. Koszt pielgrzymki to 4990 PLN plus 230 USD. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii. Przyjmujemy zapisy do końca sierpnia. Decyduje kolejność zgłoszenia.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, o niezwykłej historii 100-letniego kapłana we Włoszech, o dr Helenie Pyz, matce trędowatych w Indiach, która gościła w naszej parafii, o znanym reżyserze Franco Zeffirellim, o litewskim Szydłowie i wiele innych.

· JUBILEUSZ: W grudniu tego roku przeżywać będziemy Jubileusz 70-lecia naszej wspólnoty parafialnej, razem z bpem Wiesławem Lechowiczem, delegatem KEP ds. emigracji. Do albumu, który przygotowujemy, poszukujemy historycznych zdjęć z początków życia naszej parafii, z powstawania naszego kościoła, plebanii, klubu, z pielgrzymek parafialnych, z życia grup parafialnych. Prosimy o przynoszenie zdjęć do zakrystii. Będą zeskanowane i oddane właścicielom.

· PILNE: Poszukujemy osób, które mogłyby się zaangażować w prowadzenie liturgii dla dzieci podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 9.00. Wciąż też poszukujemy nauczyciela historii do naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Kandydaci proszeni są o kontakt z proboszczem lub bezpośrednio z panią dyrektor szkoły (nr tel. w stopce biuletynu).

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· Pomoc dla Szymonka. Ofiary na pomoc dla Szymonka można składać drogą elektroniczną poprzez GoFundMe. Należy wejść na stronę www.gofundme.com i poszukać Help Simon Get Better. Albo przynieść ofiarę w kopercie do zakrystii.

· Prace remontowe w naszej parafii rozpoczną się w poniedziałek, 8 lipca. Już teraz przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £ 427.99;

Taca - Boże Ciało: £ 159.67;

Gift Aid: £ 448.50;

Biuletyny: £ 28.33;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 30 VI 2019 - XIII Niedziela Zwykła

9.00    śp. Halina Czajka, Feliks Czajka - int. Rodzina Gzella

10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00    o błogosławieństwo Boże dla Nikodema Polańskiego z okazji 3-ich urodzin oraz dla jego siostry Nikoli - int. Ciocia Kasia i Wujek Sławek

18.00    o błogosławieństwo Boże dla Antosia Raka z okazji 4-tych urodzin

 

Poniedziałek, 1 VII 2019

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 2 VII 2019

10.30 śp. Andrzej i Ludwika Wróbel - int. E., B. Kuncewicz

 

Środa, 3 VII 2019 - Święto św. Tomasza, Apostoła

10.30 śp. Emil Piórkowski - int. Małżonka z Dziećmi

 

Czwartek, 4 VII 2019

10.30 śp. ks. Jacek Trochim SDB (17 roczn. śmierci)

 

Piątek, 5 VII 2019

10.30 śp. Ewa Bryndza i zmarli sąsiedzi z Dąbrowy Bór - int. rodzina Węcławskich

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Magdaleny i Sebastiana Kalek z okazji 1-szej rocznicy ich małżeństwa

 

Sobota, 6 VII 2019 - Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

9.15 SZKOŁA SOBOTNIA: Msza św. na zakończenie roku szkolnego

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 dziękczynna i z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Małgorzaty i Andrzeja z okazji 20-tej rocznicy ich małżeństwa oraz dla ich córki Chloe - int. T. Jaszczyk

 

Niedziela, 7 VII 2019 - XIV Niedziela Zwykła

9.00 śp. Jerzy Czyż - int. Przyjaciel

CHRZEST: Amelia Jennifer Kaja

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Jadwiga i Feliks Strumidło, zmarli z rodzin Strumidło, Dmochowskich, Grabke i Krajewskich - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 śp. Bronisława Musiał, Aleksy Rutkowski - int. Wnuczka z Rodziną

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 730544