Biuletyn - 30 czerwca 2019

· Dzisiaj - dodatkowa składka na Świętopietrze, przeznaczona na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

· Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy uczestników pielgrzymki do Włoch na spotkanie do naszego klubu.

· Dzisiaj spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, a potem spotkanie w klubie o godz. 16.00.

· Spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym odbywać się od tego tygodnia w poniedziałki o godz. 18.00 w naszym klubie.

· W poniedziałek nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. O godz. 19.15 zapraszamy natomiast na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego.

· We wtorek i czwartek nie będzie w tym tygodniu Mszy św. wieczornej. Nie będzie też otwarte w te dni biuro parafialne. Będzie ono czynne w sobotę od 16.00 do 17.30.

· Kolejne spotkanie grupy teatralnej - we wtorek o godz. 19.00. Grupa prowadzi nabór do nowego przedsięwzięcia teatralnego. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby nie bojące się wyzwań, chcące spróbować czegoś nowego.

· W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego i Grupy Młodzieżowej. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.

· Wizyty u chorych odbędą się w przyszłym tygodniu.

· W najbliższą sobotę w Bishop Ullathorne School odprawiona zostanie o godz. 9.15 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

· Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00.

· Spotkanie Komitetu Jubileuszowego w środę, 10 lipca, o godz. 19.30.

· Day Centre odbędzie się w czwartek, 11 lipca, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza.

· W sobotę, 13 lipca, o godz. 10.00 zapraszamy panów do prac porządkowych na naszym parkingu, związanych z przestawieniem metalowego ogrodzenia i uporządkowania płyty parkingowej. Prosimy o zabranie ze sobą narządzi, np. łopat, szczotek.

· Spotkanie organizacyjne wspólnoty Domowego Kościoła odbędzie się w niedzielę, 14 lipca, po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy.

· Trwają zapisy na dwie pielgrzymki na rok 2020. Pierwsza to pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 27 lutego do 5 marca. Koszt pielgrzymki to 4990 PLN plus 230 USD. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii. Przyjmujemy zapisy do końca sierpnia. Decyduje kolejność zgłoszenia.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, o niezwykłej historii 100-letniego kapłana we Włoszech, o dr Helenie Pyz, matce trędowatych w Indiach, która gościła w naszej parafii, o znanym reżyserze Franco Zeffirellim, o litewskim Szydłowie i wiele innych.

· JUBILEUSZ: W grudniu tego roku przeżywać będziemy Jubileusz 70-lecia naszej wspólnoty parafialnej, razem z bpem Wiesławem Lechowiczem, delegatem KEP ds. emigracji. Do albumu, który przygotowujemy, poszukujemy historycznych zdjęć z początków życia naszej parafii, z powstawania naszego kościoła, plebanii, klubu, z pielgrzymek parafialnych, z życia grup parafialnych. Prosimy o przynoszenie zdjęć do zakrystii. Będą zeskanowane i oddane właścicielom.

· PILNE: Poszukujemy osób, które mogłyby się zaangażować w prowadzenie liturgii dla dzieci podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 9.00. Wciąż też poszukujemy nauczyciela historii do naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Kandydaci proszeni są o kontakt z proboszczem lub bezpośrednio z panią dyrektor szkoły (nr tel. w stopce biuletynu).

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· Pomoc dla Szymonka. Ofiary na pomoc dla Szymonka można składać drogą elektroniczną poprzez GoFundMe. Należy wejść na stronę www.gofundme.com i poszukać Help Simon Get Better. Albo przynieść ofiarę w kopercie do zakrystii.

· Prace remontowe w naszej parafii rozpoczną się w poniedziałek, 8 lipca. Już teraz przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia.

Taca niedzielna: £ 427.99;

Taca - Boże Ciało: £ 159.67;

Gift Aid: £ 448.50;

Biuletyny: £ 28.33;

Niedziela, 30 VI 2019 - XIII Niedziela Zwykła

9.00    śp. Halina Czajka, Feliks Czajka - int. Rodzina Gzella