Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 
Biuletyn - 23 czerwca 2019

· Dzisiejsze świadectwa Rodzin są zaproszeniem dla naszych rodzin do przyłączenia się do wspólnoty Domowego Kościoła. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę, 14 lipca, po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy.

· Polska Szkoła Sobotnia informuje, że ostatnie zapisy na rok szkolny 2019/20 dla nowych uczniów odbywają się dzisiaj, w godz. 10.30-13.30 w naszym parafialnym klubie. Zapraszamy.

· Zapraszamy również dzisiaj na ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne dla kobiet „Pełna Łaski”. Rozpoczęcie modlitwą o godz. 14.00 w kościele, później spotkanie z posiłkiem w restauracji Cracovianka.

· W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· Kolejne spotkanie grupy teatralnej - we wtorek o godz. 19.00. Grupa prowadzi nabór do nowego przedsięwzięcia teatralnego. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby nie bojące się wyzwań, chcące spróbować czegoś nowego.

· Spotkanie Rady Administracyjnej w najbliższą środę, o godz. 19.30.

· Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza.

· W piątek o godz. 19.00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu .

· Od najbliższej soboty zapraszamy w każdą ostatnią sobotę miesiąca tuż po Mszy św. na nabożeństwo do Matki Bożej. Nabożeństwo będzie w formie śpiewanych wezwań wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu. Szczególnie pragniemy zaprosić wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

· Najbliższe spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. Spotkanie o godz. 16.00.

· W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy uczestników pielgrzymki do Włoch na spotkanie do naszego klubu.

· W przyszłą niedzielę - dodatkowa składka na Świętopietrze.

· Spotkanie Komitetu Jubileuszowego w środę, 10 lipca, o godz. 19.30.

· W sobotę, 13 lipca, o godz. 10.00 zapraszamy panów do prac porządkowych na naszym parkingu, związanych z przestawieniem metalowego ogrodzenia i uporządkowania płyty parkingowej. Prosimy o zabranie ze sobą narządzi, np. łopat, szczotek.

· Trwają zapisy na dwie pielgrzymki na rok 2020. Pierwsza to pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 27 lutego do 5 marca. Koszt pielgrzymki to 4990 PLN plus 230 USD. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii. Przyjmujemy zapisy do końca sierpnia. Decyduje kolejność zgłoszenia.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o mocy Eucharystii, o ideologii gender, o powrotach do Polski z emigracji, o tajemnicy ojcostwa, o 80-tych urodzinach Krzysztofa Zanussiego, o wakacjach bez smartfona i wiele innych. Jako dodatek: wkładka o przetworach owocowych, które leczą.

· JUBILEUSZ: W grudniu tego roku przeżywać będziemy Jubileusz 70-lecia naszej wspólnoty parafialnej, razem z bpem Wiesławem Lechowiczem, delegatem KEP ds. emigracji. Do albumu, który przygotowujemy, poszukujemy historycznych zdjęć z początków życia naszej parafii, z powstawania naszego kościoła, plebanii, klubu, z pielgrzymek parafialnych, z życia grup parafialnych. Prosimy o przynoszenie zdjęć do zakrystii. Będą zeskanowane i oddane właścicielom.

· Poszukujemy pilnie osób, które mogłyby się zaangażować w prowadzenie liturgii dla dzieci podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 9.00.

· PILNE: Wciąż poszukujemy nauczyciela historii do naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Kandydaci proszeni są o kontakt z proboszczem lub bezpośrednio z panią dyrektor szkoły (nr tel. w stopce biuletynu).

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· Pomoc: Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na operację dla naszego parafianina, Szymonka. Jeśli ktoś nie zdążył złożyć swojej ofiary, może to uczynić drogą elektroniczną poprzez GoFundMe. Należy wejść na stronę www.gofundme.com i poszukać Help Simon Get Better. Albo przynieść ofiarę w kopercie do zakrystii.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna:          £    465.38;

Gift Aid:             £    227.52;

Świece:             £      60.91;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania !!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 23 VI 2019 - XII Niedziela Zwykła

9.00      śp. Stanisław Ostas - int. Rodzina z Wnuczką i Zięciem

10.30      NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00      śp. Zbyszek Maciejewski, jego rodzice Eleonora i Stanisław - int. Małżonka

18.00      o błogosławieństwo Boże dla Ewy i Grzegorza Pawlikowskich z okazji rocznicy ich małżeństwa oraz dla ich dzieci

 

Poniedziałek, 24 VI 2019 - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

10.30 śp. Jan Orliński - int. Wnuczka

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 25 VI 2019

10.30 śp. mąż Romek Ignatowicz, rodzice Mieczysław i Olga, brat Wacław, siostra Leokadia Żotkiewicz - int. A. Ignatowicz

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Natalii Musiał z okazji jej 15-tych urodzin

 

Środa, 26 VI 2019

10.30 śp. Geoffrey Vincent - int. Małżonka

 

Czwartek, 27 VI 2019

10.30 w intencji Parafian

19.00 w intencji Parafian

 

Piątek, 28 VI 2019 - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

10.30 śp. Anna Naglik, Regina Burek, Halina Musielok, zmarli z Koła Biblijnego

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 29 VI 2019 - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Beaty i Kazimierza Cieślów z okazji 25-tej rocznicy ich małżeństwa - int. Córki

CHRZEST: Franciszek Cieśla, Olaf Kisiel, Ryan Robert Lessels, Emilia Jarzemska, Nikola Jarzemska, Wiktoria Jarzemska.

NABOŻEŃSTWO MARYJNE

 

Niedziela, 30 VI 2019 - XIII Niedziela Zwykła

9.00 śp. Halina Czajka, Feliks Czajka - int. Rodzina Gzella

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże dla Nikodema Polańskiego z okazji 3-ich urodzin oraz dla jego siostry Nikoli - int. Ciocia Kasia i Wujek Sławek

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Antosia Raka z okazji 4-tych urodzin

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 730549