Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Biuletyn - 26 maja 2019

· Dzisiaj na Mszach św. o godz. 9.30 i 13.00 47-cioro dzieci naszej parafii otrzyma po raz pierwszy Komunię świętą.

· W związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego w naszym klubie parafialnym mieści się Państwowa Komisja Wyborcza nr 177.

· W najbliższym tygodniu dzieci I-komunijne przeżywać będą Biały Tydzień. Codziennie odprawiane będą Msze św. o godz. 19.00, na które serdecznie zapraszamy.

· Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe. Są one odprawiane w ciągu tygodnia po Mszach św. o godz. 10.30.

· Kolejne spotkanie grupy teatralnej odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Grupa prowadzi nabór do nowego przedsięwzięcia teatralnego. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby nie bojące się wyzwań, chcące spróbować czegoś nowego.

· Instytut Polski Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii zaprasza w najbliższą sobotę, 1 czerwca, do Bristolu na Zjazd Katolicki pt. „Przyszłość Europy idzie przez rodzinę. Przesłanie Jana Pawła II. Szczegóły na www.ipakwb.eu/zjazd. Wykład wygłosi ks. prof. dr hab. Jarosław Merecki SDS.

· W najbliższą sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy je modlitwa Różańca św. o godz. 17.30.

· Za tydzień, w niedzielę - obowiązkowa zbiórka na Fundację Jana Pawła II.

· Za tydzień, w niedzielę - na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy celebrować jubileusz 55-lecia święceń kapłańskich naszego seniora, ks. kanonika Jana Główczyka.

· Po Mszy św. o godz. 11.00 - zmiana tajemnic Żywego Różańca.

· W sobotę, 8 czerwca, zapraszamy na wieczorne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.

· Tegoroczne Święto Rodziny w Laxton Hall pod hasłem „Moc Ducha Świętego w małżeństwie i rodzinie” odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.

· Polska Szkoła Sobotnia informuje, że w sobotę zakończyły się zapisy dla uczniów uczęszczających już do szkoły. Zapisy na rok szkolny 2019/20 dla nowych uczniów odbędą się w niedziele, 9-ego i 23-ego czerwca, w godz. od 10.30 do 13.30 w parafialnym klubie. Zapraszamy.

· W dniach 13-14 czerwca w naszej parafii przebywać będzie, jak w ubiegłym roku, o. John Bashobora. Poprowadzi warsztaty modlitewne i modlitwę o uzdrowienie. Zgłoszenia na warsztaty, które odbędą się w czwartek i piątek od godz. 19.00, tylko u p. Ilony Goljan: tel. 07849.511.683. U niej również zgłoszenia na spotkania indywidualne z Ojcem.

· W czwartek, 20 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie czterech ołtarzy prosimy w tym roku Koło Żywego Różańca, Polską Szkołę Sobotnią, Odnowę w Duchu Świętym i Mężczyzn św. Józefa.

· W niedzielę, 30 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy tych wszystkich, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Włoch na spotkanie do naszego klubu, z udziałem pani Joanny Kuć i, daj Boże, o. Izaaka Adama Kusiona OFM.

· W październiku rozpocznie się w Londynie kurs teologii dogmatycznej przeznaczony dla liderów, animatorów, członków grup i wspólnot parafialnych. Szczegóły i zapisy na www.teologia.uk.

· Ruszyły zapisy na dwie pielgrzymki na rok 2020. Pierwsza to pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 27 lutego do 5 marca. Koszt pielgrzymki to 4990 PLN plus 230 USD. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuł o świętych matkach, o kard. Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia, o sanktuarium Maryjnym w rwandyjskim Kibeho, o recepcie Ireny Santor na życie, o geniuszu Leonardo da Vinci, o śpiewaniu z niepełnosprawnymi w synagogach Podlasia i wiele innych.

· W zakrystii można wciąż nabyć audiobooki naszego rekolekcjonisty, ks. Michała Olszewskiego SCJ, w cenie £ 10,- za sztukę.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Rajmunda Ignatowicza, lat 85, odbędzie się w poniedziałek, 10 czerwca o godz. 9.00. Niech Bóg obdarzy Go radością życia wiecznego...


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £ 383.31;

Gift Aid: £ 333.00;

Świece: £ 94.48;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 26 V 2019 - VI Niedziela Wielkanocna

7.00        w intencji Parafian

9.30 w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych

13.00 w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych

18.00        śp. Kazimierz Ziółkowski - int. Małżonka i Córki z Rodzinami

 

Poniedziałek, 27 V 2019

10.30        śp. Jadwiga Sieńkowska - int. Depozyt + CHRZEST: Sebastian Podraza

19.00        śp. Jimmy Sobik - int. Rodzina

 

Wtorek, 28 V 2019

10.30 śp. Mama Bronisława (roczn. śmierci), Rodzice Jan i Józefa, Siostra Bogumiła - int. A. Ignatowicz

19.00  o błogosławieństwo Boże dla Małgorzaty i Adriana Okoń z okazji 2-giej rocznicy ich małżeństwa

 

Środa, 29 V 2019 - Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

10.30 śp. Augustyn Kitowski, Tadeusz Kołodziejski - int. Rodzina Wronkowskich

19.00 o szczęśliwą operację dla Taty - int. Córka J. Kunda z Rodziną

 

Czwartek, 30 V 2019

10.30 śp. Ojciec Mieczysław (roczn. śmierci), Matka Olga, Brat Wacław - int. A. Ignatowicz

19.00 w intencji Parafian

 

Piątek, 31 V 2019 - Święto Nawiedzenia NMP

10.30 śp. Teresa Sujkowska (3 roczn. śmierci) - int. Syn Piotr

19.00 w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych

 

Sobota, 1 VI 2019 - Wspomnienie św. Justyna

13.00 ŚLUB: Joanna Buchowiecka - Mariusz Plewniok

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej w 23-cią rocznicę przyjęcia Sakramentu Małżeństwa przez Anetę i Dariusza Malinowskich

 

Niedziela, 2 VI 2019 - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

9.00 śp. Bronisława i Bolesław Pilinko i zmarli z rodziny - int. D. Maciejewska

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną + CHRZEST: Daniel Kończyło

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Adrianki i Marco Machała - int. kochający Rodzice

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 708049