Biuletyn - 26 maja 2019

· Dzisiaj na Mszach św. o godz. 9.30 i 13.00 47-cioro dzieci naszej parafii otrzyma po raz pierwszy Komunię świętą.

· W związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego w naszym klubie parafialnym mieści się Państwowa Komisja Wyborcza nr 177.

· W najbliższym tygodniu dzieci I-komunijne przeżywać będą Biały Tydzień. Codziennie odprawiane będą Msze św. o godz. 19.00, na które serdecznie zapraszamy.

· Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe. Są one odprawiane w ciągu tygodnia po Mszach św. o godz. 10.30.

· Kolejne spotkanie grupy teatralnej odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Grupa prowadzi nabór do nowego przedsięwzięcia teatralnego. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby nie bojące się wyzwań, chcące spróbować czegoś nowego.

· Instytut Polski Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii zaprasza w najbliższą sobotę, 1 czerwca, do Bristolu na Zjazd Katolicki pt. „Przyszłość Europy idzie przez rodzinę. Przesłanie Jana Pawła II. Szczegóły na www.ipakwb.eu/zjazd. Wykład wygłosi ks. prof. dr hab. Jarosław Merecki SDS.

· W najbliższą sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy je modlitwa Różańca św. o godz. 17.30.

· Za tydzień, w niedzielę - obowiązkowa zbiórka na Fundację Jana Pawła II.

· Za tydzień, w niedzielę - na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy celebrować jubileusz 55-lecia święceń kapłańskich naszego seniora, ks. kanonika Jana Główczyka.

· Po Mszy św. o godz. 11.00 - zmiana tajemnic Żywego Różańca.

· W sobotę, 8 czerwca, zapraszamy na wieczorne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.

· Tegoroczne Święto Rodziny w Laxton Hall pod hasłem „Moc Ducha Świętego w małżeństwie i rodzinie” odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.

· Polska Szkoła Sobotnia informuje, że w sobotę zakończyły się zapisy dla uczniów uczęszczających już do szkoły. Zapisy na rok szkolny 2019/20 dla nowych uczniów odbędą się w niedziele, 9-ego i 23-ego czerwca, w godz. od 10.30 do 13.30 w parafialnym klubie. Zapraszamy.

· W dniach 13-14 czerwca w naszej parafii przebywać będzie, jak w ubiegłym roku, o. John Bashobora. Poprowadzi warsztaty modlitewne i modlitwę o uzdrowienie. Zgłoszenia na warsztaty, które odbędą się w czwartek i piątek od godz. 19.00, tylko u p. Ilony Goljan: tel. 07849.511.683. U niej również zgłoszenia na spotkania indywidualne z Ojcem.

· W czwartek, 20 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie czterech ołtarzy prosimy w tym roku Koło Żywego Różańca, Polską Szkołę Sobotnią, Odnowę w Duchu Świętym i Mężczyzn św. Józefa.

· W niedzielę, 30 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy tych wszystkich, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Włoch na spotkanie do naszego klubu, z udziałem pani Joanny Kuć i, daj Boże, o. Izaaka Adama Kusiona OFM.

· W październiku rozpocznie się w Londynie kurs teologii dogmatycznej przeznaczony dla liderów, animatorów, członków grup i wspólnot parafialnych. Szczegóły i zapisy na www.teologia.uk.

· Ruszyły zapisy na dwie pielgrzymki na rok 2020. Pierwsza to pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 27 lutego do 5 marca. Koszt pielgrzymki to 4990 PLN plus 230 USD. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuł o świętych matkach, o kard. Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia, o sanktuarium Maryjnym w rwandyjskim Kibeho, o recepcie Ireny Santor na życie, o geniuszu Leonardo da Vinci, o śpiewaniu z niepełnosprawnymi w synagogach Podlasia i wiele innych.

· W zakrystii można wciąż nabyć audiobooki naszego rekolekcjonisty, ks. Michała Olszewskiego SCJ, w cenie £ 10,- za sztukę.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Rajmunda Ignatowicza, lat 85, odbędzie się w poniedziałek, 10 czerwca o godz. 9.00. Niech Bóg obdarzy Go radością życia wiecznego...

Taca niedzielna: £ 383.31;

Gift Aid: £ 333.00;

Świece: £ 94.48;

Niedziela, 26 V 2019 - VI Niedziela Wielkanocna

7.00        w intencji Parafian