Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 
Biuletyn - 2 czerwca 2019

· Dzisiaj - obowiązkowa zbiórka na Fundację Jana Pawła II.

· Dzisiaj - na Mszy św. o godz. 11.00 celebrujemy jubileusz 55-lecia święceń kapłańskich naszego seniora, ks. kanonika Jana Główczyka.

· Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 - zmiana tajemnic Żywego Różańca.

· W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· We wtorek odprawiona zostanie jedynie jedna Msza św. o godz. 9.00.

· Kolejne spotkanie grupy teatralnej odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Grupa prowadzi nabór do nowego przedsięwzięcia teatralnego. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby nie bojące się wyzwań, chcące spróbować czegoś nowego.

· W środę w naszej parafii odbywać się będzie spotkanie kapłanów dekanatu środkowego. Msza św. parafialna będzie odprawiona już o godz. 9.00.

· Spotkanie Rady Administracyjnej - w najbliższą środę o godz. 19.30.

· W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie apostolstwa Miłosierdzia Bożego i grupy młodzieżowej.

· W sobotę, 8 czerwca, zapraszamy na wieczorne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00, zakończoną modlitwą uwielbienia.

· Tegoroczne Święto Rodziny w Laxton Hall pod hasłem „Moc Ducha Świętego w małżeństwie i rodzinie” odbędzie się w przyszłą niedzielę, 9 czerwca. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00. Gościem spotkania będzie prof. Mieczysław Guzewicz.

· Polska Szkoła Sobotnia informuje, że zapisy na rok szkolny 2019/20 dla nowych uczniów odbędą się w niedziele, 9-ego i 23-ego czerwca, w godz. od 10.30 do 13.30 w parafialnym klubie. Zapraszamy.

· Wizyty u chorych odbędą się w przyszłym tygodniu.

· Spotkanie Komitetu Jubileuszowego - w środę, 12 czerwca, o godz. 19.30.

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, 13 czerwca, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u księdza proboszcza.

· W dniach 13-14 czerwca w naszej parafii przebywać będzie, jak w ubiegłym roku, o. John Bashobora. Poprowadzi warsztaty modlitewne i modlitwę o uzdrowienie. Zgłoszenia na warsztaty, które odbędą się w czwartek i piątek od godz. 19.00, tylko u p. Ilony Goljan: tel. 07849.511.683. U niej również zgłoszenia na spotkania indywidualne z Ojcem.

· Grupa młodzieży z naszej parafii będzie brała udział w specjalnych Dniach Młodych w Laxton Hall w dniach 14-16 czerwca.

· W niedzielę, 16 czerwca, obchodzić będziemy Dzień Ojca.

· Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę, 19 czerwca, o godz. 19.00.

· W czwartek, 20 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie czterech ołtarzy prosimy w tym roku Koło Żywego Różańca, Polską Szkołę Sobotnią, Odnowę w Duchu Świętym i Mężczyzn św. Józefa.

· W niedzielę, 23 czerwca, zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne dla kobiet „Pełna Łaski”. Rozpoczęcie modlitwą o godz. 14.00 w kościele, później spotkanie z posiłkiem w restauracji Cracovianka. Zainteresowane Panie prosimy o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , ze względu na konieczność złożenia zamówienia. Zgłoszenia będą przyjmowane do środy, 19 czerwca. Zapraszamy!

· Najbliższe spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. Spotkanie o godz. 16.00.

· W niedzielę, 30 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy tych wszystkich, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Włoch na spotkanie do naszego klubu, z udziałem pani Joanny Kuć i, daj Boże, o. Izaaka Adama Kusiona OFM.

· Ruszyły zapisy na dwie pielgrzymki na rok 2020. Pierwsza to pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 27 lutego do 5 marca. Koszt pielgrzymki to 4990 PLN plus 230 USD. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii. Przyjmujemy zapisy do końca sierpnia. Decyduje kolejność zgłoszenia.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuł o nieznanych przemówieniach Ojca świętego Jana Pawła II wygłoszonych w Polsce, o mądrości i wyznawaniu wiary przez mężczyzn, o pierwszych w Polsce sześcioraczkach, o świadectwie życia Joasi Krypajtis, o Maderze wyspie wiecznej wiosny i wiele innych. Jako dodatek opracowanie IPN o pierwszej niezwykle ważnej pielgrzymce papieża Jana Pawła do Polski.

· PODZIĘKOWANIA: Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do piękna naszych ceremonii I-komunijnych. Za trud przygotowania dzieci dziękujemy p. dyrektor Hannie Marzańskiej, nauczycielkom pp. Katarzynie Wolczyk, Małgorzacie Bodziony-Olejnik i Krystynie Polaszewskiej, służbie muzycznej pp. Joannie Kundzie, Katarzynie Auguściak, Monice Brzozowskiej, Piotrowi Biegańskiemu, służbie liturgicznej, szafarzom Komunii świętej, lektorom, ministrantom. Dziękujemy rodzicom za sprawną organizację uroczystości. A nade wszystko dziękujemy dzieciom za ich otwarte serca i ich przyjaźń z Panem Jezusem.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Rajmunda Ignatowicza, lat 85, odbędzie się w poniedziałek, 10 czerwca o godz. 9.00. Niech Bóg obdarzy Go radością życia wiecznego...

· W październiku rozpocznie się w Londynie kurs teologii dogmatycznej przeznaczony dla liderów, animatorów, członków grup i wspólnot parafialnych. Szczegóły i zapisy na www.teologia.uk.

· Poszukujemy silnych panów do prac związanych z przestawieniem metalowego płotu na naszym parkingu. A także wolontariuszy do układania raz na dwa tygodnie w ławkach w kościele kopertek gift aid.

· Już wkrótce rozpoczynamy projekt wymiany chodnika. O szczegółach poinformuje w najbliższym czasie prezes naszej parafii.

· W zakrystii można wciąż nabyć audiobooki naszego rekolekcjonisty, ks. Michała Olszewskiego SCJ, w cenie £ 10,- za sztukę.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £911.83;

Gift Aid:  £328.00;

Biuletyny: £32.93;

Na Kościół: bezimiennie £ 100.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 2 VI 2019 - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

9.00 śp. Bronisława i Bolesław Pilinko i zmarli z rodziny - int. D. Maciejewska

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną + CHRZEST: Daniel Kończyło

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Adrianki i Marco Machała - int. kochający Rodzice

 

Poniedziałek, 3 VI 2019 - Wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy

10.30 śp. Rodzice Zofia i Ignacy Ferenc - int. A. Gradkowska

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 4 VI 2019

9.00 w podziękowaniu za otrzymane łaski - int. Grzegorz

 

Środa, 5 VI 2019 - Wspomnienie św. Bonifacego

9.00 śp. Zbigniew Buziewski - int. Szwagierka T. Wronkowska

 

Czwartek, 6 VI 2019

10.30 śp. Bracia Franciszek, Stanisław i Andrzej Szal, Mąż Wacław Witczak-Kamiński - int. Z. Kamińska z Rodziną

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Izabeli i Jana Polańskich z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa oraz o wszelkie potrzebne łaski dla ich Dzieci

 

Piątek, 7 VI 2019

10.30 śp. Antoni, Maria, Eugeniusz i Czesław Rymaszewscy, Jadwiga Bogulicz (roczn. śmierci) - int. J. Dambrawa

19.00 przez Miłosierdzie Boże o łaskę zdrowia dla mamy Barbary Kotarskiej - int. Syn z Małżonką

 

Sobota, 8 VI 2019 - Wspomnienie św. Jadwigi Królowej

18.00 śp. Roman Marek (1 roczn. śmierci) - int. Wnuczka A. Przesmycka i Wnuk K. Marek z Rodzinami + CHRZEST: Leon Krysteli

20.00 CZUWANIE PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Niedziela, 9 VI 2019 - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

9.00 o błogosławieństwo Boże i mądrość Bożą dla Krzysia Mizery z okazji jego urodzin

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Henryk i Janina Przesmyccy i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

18.00 śp. Barbara Markowska - int. Wnuki

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 708060