Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Biuletyn - 5 maja 2019
 • Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na zmianę tajemnic Żywego Różańca.
 • Polska Szkoła Sobotnia zaprasza dzisiaj na 228 obchody rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja połączone z 250 rocznicą oficjalnego ustanowienia polsko-brytyjskich stosunków dyplomatycznych w ramach edycji Polish Heritage Days.  Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 11.00, a po niej w naszym klubie nastąpi okolicznościowa akademia przygotowana przez klasy 4A, 4B, 7 i A-level. Po Mszach św. o godz 9.00 i 11.00 odbywa się kiermasz polskich przysmaków i rękodzieł, wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Są też domowe ciasta, przygotowane przez nasze mamy, kawa i herbata. Bardzo liczymy na Państwa obecność.
 • Po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, połączone z próbą. Na to spotkanie zapraszamy również wszystkich świadków.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Są one odprawiane w ciągu tygodnia po Mszach św. o godz. 10.30.
 • Wizyty u chorych w tym tygodniu wg  harmonogramu:
  poniedziałek, 6 V: Szafarz Mariusz (od 11.15) Merdzio, Zajkowska, Roberts, Ostrowska; Szafarz Krzysztof (od 11.15) Jawdoszak, Ruła, Pacut; Szafarz Andrzej Z. (od 11.15) Kobylak, Pasik, Skrzeczkowska.wtorek, 7 V: Szafarz Łukasz (od 11.15) Głowacz, Kunze, Dubiel; Szafarz Jacek (od 11.15) Kolmas, Niezgorska.
  sobota, 11 V: Szafarz Andrzej A. (od 10.30) Cetkowska, Faltyn, Romanowska; Szafarz Andrzej P. (od 10.30) Jabłońska, Hołowenko; Ks. Proboszcz (od 11.15): Burtni, Czaja.
  niedziela, 12 V: Szafarz Bogusław (od 10.30) Kler, Filak; Szafarz Piotr (od 10.30) Musiolik, Piórkowska.
 • W najbliższy wtorek o godz. 19.00 po dłuższej przerwie odbędzie się pierwsze spotkanie Grupy Teatralnej, która prowadzi nabór do nowego przedsięwzięcia teatralnego. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby nie bojące się wyzwań, chcące spróbować czegoś nowego.
 • W środę, po Mszy św. o godz. 10.30, zapraszamy na spotkanie biblijne, a o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie Rady Administracyjnej.
 • Za tydzień, w niedzielę, ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W tym dniu w naszym klubie odbywać się będzie Przegląd Pieśni Patriotycznej, organizowany przez Instytut Polski Akcji Katolickiej. Gościem specjalnym przeglądu będzie chór Concerto Glacensis, który specjalnie na tę okazję przybył z Kłodzka i wspólnie z zespołem Senza Nome wystąpi na zakończenie przeglądu. Połączone chóry wykonają „Mszę Góralską” Tadeusza Maklakiewicza. Koncert ten odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. W programie znajdą się również piosenki lwowskie. Wstęp wolny.
 • Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu troska Naszej Matki o nasz cały świat i nas samych, o pełne pokory i ufności Bożego dziecka  odpowiedzenie Matce Bożej na Jej coraz bardziej naglące wezwania.  W dniu 13 maja, o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na specjalną Wieczornicę Fatimską. Krucjata Jednej Intencji, do której Maryja wzywa swoje dzieci, niech nie będzie ci obojętna! Niech nas nie zabraknie!
 • W niedzielę, 26 maja, na Mszach św. o godz. 9.30 i 13.00, dzieci naszej parafii otrzymają po raz pierwszy Komunię świętą.
 • W niedzielę, 2 czerwca, na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy celebrować jubileusz 55-lecia święceń kapłańskich naszego seniora, ks. kanonika Jana Główczyka.
 • Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim wywiad z dr Wandą Poltawską, więźniarką obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, działaczką pro-life, przyjaciółką Karola Wojtyły, artykuł o najpiękniejszych hymnach Maryjnych, o dzisiejszej historii narodu wybranego, o kościele Quo Vadis w Rzymie, o kamiennych kręgach w Stonehenge, o nowym prezydencie Ukrainy Wasylu Hołoborodko i wiele innych.
 • W dniach 13-14 czerwca w naszej parafii przebywać będzie, jak w ubiegłym roku. o. John Bashobora. Poprowadzi warsztaty modlitewne i modlitwę o uzdrowienie. Więcej szczegółów już w najbliższym czasie.
 • W niedzielę, 30 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy tych wszystkich, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Włoch na spotkanie do naszego klubu, z udziałem pani Joanny Kuć i, daj Boże, o. Izaaka Adama Kusiona OFM.
 • WAŻNE: W Anglii, co 15 minut dziecko trafia pod opiekę służb socjalnych, a wśród nich jest coraz więcej polskich dzieci. Z racji braku polskich rodzin zastępczych, nasze polskie dzieci trafiają do angielskich domów różnych kultur I wyznań. Dlatego jeśli Państwo zechcielibyście otworzyć wasze serca i domy dla dzieci w potrzebie i rozważyć zmianę kariery zawodowej - Urząd Miasta Coventry zaprasza do naszego klubu na spotkanie informacyjne we wtorek, 14 maja, o godz. 18.00.
 • W zakrystii można wciąż nabyć audiobooki naszego rekolekcjonisty, ks. Michała Olszewskiego SCJ, w cenie £ 10,- za sztukę.
 • PODZIĘKOWANIA: Polska Szkoła Sobotnia z wielką radością informuje, że z wielkopostnej jałmużny otrzymaliśmy £2990.80. Składamy gorące podziękowania wszystkim parafianom za wielką ofiarność. Jednocześnie chcemy poinformować, że cała ta suma pokryje częściowo koszty zakupu podręczników do geografii dla uczniów klas od IV-tej do XI-tej.
 • POGRZEB: W Wielki Piątek zmarł śp. Stanisław Jurczak, lat 93. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 23 maja, o godz. 10.00. W ostatni wtorek zmarła śp. Antonina Szyszka, lat 96. Jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w środę, 15 maja, o godz. 11.30. Niech Bóg obdarzy Zmarłych radością życia wiecznego...
 • Ogłaszamy dwie pielgrzymki na rok 2020. Pierwsza to pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 27 lutego do 5 marca. Koszt pielgrzymki to 4990 PLN plus 230 USD. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Zgłoszenia na pierwszą pielgrzymkę do końca czerwca. Więcej szczegółów w zakrystii.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

 


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £630.74;
Gift Aid: £301.20;
Świece:    £113.12;


Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 5 V 2019 - III Niedziela Wielkanocna
9.00    o błogosławieństwo Boże dla córki Hani z okazji 9-tych urodzin - int. kochający Rodzice i Brat
10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE 
11.00    w intencji Ojczyzny
18.00    śp. Stanisława i Adam Zimniccy - int. Córka z Rodziną

Poniedziałek, 6 V 2019 - Święto św. Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów
10.30    śp. Barbara Ruła     - int. Mąż z Rodziną
20.00-20.30        ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 7 V 2019
10.30    o błogosławieństwo Boże dla Teodozji z okazji jej urodzin, jej męża Aleksa i ich dzieci
19.00      w intencji Parafian

Środa, 8 V 2019 - Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika
10.30    dziękczynno-błagalna za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla całej rodziny Strumidło - int. J. Strumidło z Rodziną

Czwartek, 9 V 2019
10.30    śp. Zofia i Franciszek Kocur - int. Syn
19.00    o błogosławieństwo Boże dla Agaty i towarzysza jej życia 

Piątek, 10 V 2019
11.00    w intencji dusz czyśćcowych
19.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 11 V 2019
18.00    o błogosławieństwo Boże dla Adriana i Julii Kaczmarek z okazji urodzin - int. kochający Rodzice i brat Jakub

Niedziela, 12 V 2019 - IV Niedziela Wielkanocna (Dobrego Pasterza)
9.00    śp. Henryk i Janina Przesmyccy, Wacław Wagner - int. R. Przesmycka
10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE 
11.00    w intencji młodzieży bierzmowanej
17.00    KONCERT CONCERTO GLADENSIS I SENZA NOME
18.00    śp. Franciszek Wronkowski - int. Syn Piotr

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 755598