Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Biuletyn - 28 kwietnia 2019
 • Zapraszamy dzisiaj wszystkich o godz. 15.00 do naszego kościoła na Godzinę Miłosierdzia Bożego, przygotowaną przez Apostolstwo Miłosierdzia Bożego.
 • Trwają w naszej parafii warsztaty charyzmatyczne „Odnów w sobie moc Ducha" prowadzone przez ks. Waldemara Grzyba i jego grupę ewangelizacyjną. Zakończą się one w niedzielę wieczorem Mszą św. z modlitwą o uzdrowienie.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do pp. Anety i Piotra Rusieckich, za tydzień do pp. Iwony i Piotra Łukomskich, natomiast Relikwie św. Stanisława Kostki - do p. Jadwigi Strumidło, za tydzień do pp. Darii i Tomasza Łysików.
 • W poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza św. będzie odprawiona o godz. 10.30, a wieczorem w godz. 20.00-20.30, ze względu na próby dzieci I-komunijnych, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W poniedziałek wznawiamy próby dzieci I-komunijnych w poniedziałki, środy i niedziele wg ustalonego wcześniej harmonogramu. Prosimy o stuprocentową frekwencję.
 • W środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będą one odprawiane w ciągu tygodnia po Mszach św. o godz. 10.30.
 • W środę, po Mszy św. o godz. 10.30, zapraszamy na spotkanie biblijne, a o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie Komitetu Jubileuszowego.
 • W najbliższy czwartek, 2 maja, zapraszamy członków Koła Seniorów na świąteczny Day Centre. Zapisy u księdza proboszcza.
 • W piątek przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszamy na Msze św. o godz. 11.00 i 19.00. W tym dniu odnowimy nasz Millenijny Akt Oddania Polski Matce Bożej.
 • W piątek, z racji przypadającego pierwszego piątku miesiąca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego i spotkanie grupy młodzieżowej.
 • W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie już o godz. 17.30. Rozpoczynamy modlitwą różańcową w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
 • W następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00, zapraszamy na zmianę tajemnic Żywego Różańca.
 • Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza w przyszłą niedzielę na 228 obchody rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja połączone z 250 rocznicą oficjalnego ustanowienia polsko-brytyjskich stosunków dyplomatycznych. Będziemy obchodzić te ważne rocznice w ramach edycji Polish Heritage Days.  Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 11.00, a po niej, w domu parafialnym, nastąpi okolicznościowa akademia przygotowana przez klasy 4A, 4B, 7  i A-level. Po Mszach św. o godz 9.00 i 11.00 odbędzie się kiermasz polskich przysmaków i rękodzieł, wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Będą też domowe ciasta, przygotowane przez nasze mamy, kawa i herbata. Serdecznie zapraszamy i bardzo liczymy na Państwa obecność.
 • W przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy św., odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, połączone z próbą. Na to spotkanie zapraszamy również wszystkich świadków.
 • Zachęcamy do obejrzenia filmu „Miłość i Miłosierdzie” w reżyserii Marka Kondrata, który będzie emitowany w kinie „Odeon” w Coventry w sobotę, 4 maja, w godzinach wieczornych.
 • We wtorek, 7 maja, o godz. 19.00 po dłuższej przerwie odbędzie się pierwsze spotkanie Grupy Teatralnej, która prowadzi nabór do nowego przedsięwzięcia teatralnego. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby nie bojące się wyzwań, chcące spróbować czegoś nowego.
 • W środę, 8 maja, o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie Rady Administracyjnej.
 • Za dwa tygodnie, w niedzielę, 12 maja, ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W tym dniu w naszym klubie odbywać się będzie Przegląd Pieśni Patriotycznej, organizowany przez Instytut Polski Akcji Katolickiej. Zgłosić się mogą soliści lub grupy muzyczne: http://ipakwb.eu/kalendarz/przeglad-piesni-patriotycznej/. Gościem specjalnym przeglądu będzie chór Concerto Glacensis, który specjalnie na tę okazję przyleci z Kłodzka i wspólnie z zespołem Senza Nome wystąpi na zakończenie przeglądu. Połączone chóry wykonają „Mszę Góralską” Tadeusza Maklakiewicza. Koncert ten odbędzie się w naszym kościele w niedzielę, 12 maja, o godz. 17.00. W programie znajdą się również piosenki lwowskie. Wstęp wolny.
 • Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu troska Naszej Matki o nasz cały świat i nas samych, o pełne pokory i ufności bożego dziecka  odpowiedzenie Matce Bożej na Jej coraz bardziej naglące wezwania.  W dniu 13 maja, o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na specjalną Wieczornicę Fatimską. Krucjata Jednej Intencji, do której Maryja wzywa swoje dzieci, niech nie będzie ci obojętna! Niech nas nie zabraknie!
 • W niedzielę, 26 maja, na Mszach św. o godz. 9.30 i 13.00, dzieci naszej parafii otrzyma po raz pierwszy Komunię świętą.
 • W niedzielę, 2 czerwca, na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy celebrować jubileusz 55-lecia święceń kapłańskich naszego seniora, ks. kanonika Jana Główczyka.
 • Zespół Senza Nome poszukuje pianisty. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 • Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuł o pożarze katedry Notre Dame w Paryżu, o brazylijskim chłopcu Nelsonie Santana, którego proces beatyfikacyjny się rozpoczął, o niezwykłej kaplicy katolickiej w Jerozolimie, o Kościele współczesnych męczenników, o wierze Stanisława Soyki i wiele innych.
 • W dniach 13-14 czerwca w naszej parafii przebywać będzie, jak w ubiegłym roku. o. John Bashobora. Poprowadzi warsztaty modlitewne i modlitwę o uzdrowienie. Więcej szczegółów już w najbliższym czasie.
 • POGRZEB: W ostatnim tygodniu zmarła śp. Janina Kijewska, lat 92. Jej pogrzeb odbędzie się w Heart of England Crematorium w Nuneaton w poniedziałek, 29 kwietnia, o godz. 14.00. W Wielki Piątek zmarł śp. Stanisław Jurczak, lat 93. Niech Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego...
 • Polska Szkoła Sobotnia zaprasza osoby z wykształceniem pedagogicznym do podjęcia posługi nauczania polskich dzieci w naszej sobotniej szkole. Osoby te proszone są o kontakt z Panią Dyrektor lub księdzem proboszczem.
 • W zakrystii można wciąż nabyć audiobooki naszego rekolekcjonisty, ks. Michała Olszewskiego SCJ, w cenie £ 10,- za sztukę.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.
 • Ogłaszamy dwie pielgrzymki na rok 2020. Pierwsza to pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 27 lutego do 5 marca. Koszt pielgrzymki to 4990 PLN plus 230 USD. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Zgłoszenia na pierwszą pielgrzymkę do końca czerwca. Więcej szczegółów w zakrystii.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:


Taca - Wielki Czwartek:    £    169.70;
Fundusz Ziemi Świętej:    £    444.15;
Taca - Wigilia Paschalna:    £    436.54;
Taca - Niedziela Zmartwychwstania:    £    833.52;
Taca - Poniedziałek Wielkanocny:    £    327.47;
Gift Aid:    £    934.00;
Na Kościół:   R. Velicko £ 20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!Niedziela, 28 IV 2019 - Niedziela Miłosierdzia Bożego
9.00    śp. Janina Owsiana (3 roczn. śmierci) 
10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. rodzice Stanisława i Edward, Sabina i Ludwik Siemieńczuk i zmarli z Rodziny - int. T. Garlicka z Rodziną
18.00    śp. Krzysztof Tełowski (2 roczn. śmierci) - int. B. Kitt

Poniedziałek, 29 IV 2019 - Uroczystość św. Wojciecha
10.30    o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Kingi Chrobok - int. Mama Chrzestna z Rodziną
19.15    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 30 IV 2019
10.30    śp. Gustaw, rodzice Aniela i Andrzej Parciankowscy - int. F. Szafaryn
19.00      śp. Patrick Logan - int. Irena z Rodziną

Środa, 1 V 2019 - Wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika
10.30    śp. mąż Jerzy, synowie Piotr i Zdzisław Skrzeczkowscy - int. R. Skrzeczkowska z Rodziną

Czwartek, 2 V 2019 - Wspomnienie św. Atanazego
10.30    śp. Zbigniew Garlicki - int. B. Kitt
19.00    w intencji Parafian

Piątek, 3 V 2019 - Uroczystość NMP Królowej Polski
11.00    śp. bracia Franciszek i Jan Wronkowscy - int. Małżonka z Rodziną
19.00    śp. Stefania Sycz (2 roczn. śmierci) - int. Wnuczka z Rodziną

Sobota, 4 V 2019 - Wspomnienie św. Floriana
17.30    NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE
18.00    o błogosławieństwo dla Bogumiły i Sławomira Chodakowskich z okazji urodzin - int. Siostra

Niedziela, 5 V 2019 - III Niedziela Wielkanocna
9.00    o błogosławieństwo Boże dla córki Hani z okazji 9-tych urodzin - int. kochający Rodzice i Brat
10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE 
11.00    w intencji Ojczyzny
18.00    śp. Stanisława i Adam Zimniccy - int. Córka z Rodziną

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 755601