Biuletyn - 21 kwietnia 2019

· Dziękujemy ks. kan. dr Krzysztofowi Tyliszczakowi, kanclerzowi PMK i ks. kan. Janowi Główczykowi, nasz dekanalnemu seniorowi, za pomoc duszpasterską w czasie Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

· Biuro parafialne będzie jeszcze nieczynne w tym tygodniu.

· Informacja dla pielgrzymów wyjeżdżających do Włoch: zbiórka na parkingu parafialnym w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 4.45.

· W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę.

· W dniach 26-28 kwietnia w naszej parafii odbędą się warsztaty charyzmatyczne „Odnów w sobie moc Ducha" prowadzone przez ks. Waldemara Grzyba. Zakończą się one Mszą św. z modlitwą o uzdrowienie. Szczegółowe informacje i zapisy u p. Renaty pod tel. 07967.341.314.

· W czwartek, 2 maja, zapraszamy członków Koła Seniorów na świąteczny Day Centre. Zapisy u księdza proboszcza.

· W niedzielę, 12 maja, ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

· Tego dnia w naszym klubie odbywać się będzie Przegląd Pieśni Patriotycznej. Zgłosić się mogą soliści lub grupy muzyczne. Więcej informacji na stronie IPAK-u, organizatora konkursu: http://ipakwb.eu/kalendarz/przeglad-piesni-patriotycznej/.

· Gościem specjalnym Przeglądu będzie chór Concerto Glacensis, który specjalnie na tę okazję przyleci z Kłodzka i wspólnie z zespołem Senza Nome wystąpi na zakończenie Przeglądu. Połączone chóry wykonają „Mszę Góralską” Tadeusza Maklakiewicza. Koncert ten odbędzie się w naszym kościele w niedzielę, 12 maja, o godz. 17.00. W programie znajdą się również piosenki lwowskie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

· Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu troska Naszej Matki o nasz cały świat i nas samych, o pełne pokory i ufności bożego dziecka  odpowiedzenie Matce Bożej na Jej coraz bardziej naglące wezwania.  W dniu 13 maja, o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na specjalną Wieczornicę Fatimską. Krucjata Jednej Intencji, do której Maryja wzywa swoje dzieci, niech nie będzie ci obojętna! Niech nas nie zabraknie!

· Zespół Senza Nome poszukuje pianisty. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

· Zachęcamy do zakupu najnowszego świątecznego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę.

· Polska Szkoła Sobotnia zaprasza osoby z wykształceniem pedagogicznym do podjęcia posługi nauczania polskich dzieci w naszej sobotniej szkole. Osoby te proszone są o kontakt z Panią Dyrektor lub księdzem proboszczem.

· W zakrystii można wciąż nabyć audiobooki naszego rekolekcjonisty, ks. Michała Olszewskiego SCJ, w cenie £ 10,- za sztukę.

· W dniach 13-14 czerwca w naszej parafii przebywać będzie, jak w ubiegłym roku. o. John Bashobora. Poprowadzi warsztaty modlitewne i modlitwę o uzdrowienie. Więcej szczegółów już w najbliższym czasie.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· PODZIĘKOWANIA: Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do piękna tych ważnych liturgicznych wydarzeń: Polskiej Szkole Sobotniej za piękne dekoracje Grobu Pańskiego, pani Julii Janik za udekorowanie naszej świątyni, całej służbie liturgicznej, ministrantom, lektorom i nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., a w sposób szczególny panom Łukaszowi Stankiewiczowi i Piotrowi Mazurkiewiczowi za wzorowe koordynowanie liturgii i panu Andrzejowi Ziębie za troskę o zakrystię i ołtarz, zespołowi muzycznemu i wszystkim kantorom za oprawę muzyczną na ręce pani Joanny Kundy i Katarzyny Stankiewicz, pani Katarzynie Góralczyk za przygotowanie pięknych wzruszających rozważań Drogi Krzyżowej, wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za przeprowadzenie wielkosobotniej ewangelizacji, pani Sylwii Łuszcz za przygotowanie posiłków dla kapłanów i wszystkim którzy swój czas poświęcili w przygotowanie tych dni. Na koniec chcielibyśmy podziękować księżom: ks. kan. dr Krzysztofowi Tyliszczakowi i ks. kan. Janowi Główczykowi za ich ofiarną posługę przy ołtarzu i w konfesjonale.

· POGRZEB: W ostatnim tygodniu zmarła śp. Janina Kijewska, lat 92. Jej pogrzeb odbędzie się w Heart of England Crematorium w Nuneaton w poniedziałek, 29 kwietnia, o godz. 14.00. Niech Bóg obdarzy naszą Zmarłą radością życia wiecznego...

Aby Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione,

ożywił to, co już martwe;

niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności.

Radosnych Świąt w gronie rodzinnym życzą

Kapłani, Rada Administracyjna, Rada Duszpasterska.

Biuletyny: £63.24;
Na kwiaty do Grobu Pańskiego: Bezimiennie £5.00; S. Czaja £10.00; R. Velicko £20.00; D. T. Łysik £20.00; H.Jankowski £20.00; Żywy Różaniec £35.00; D. Majkowska £10.00; T. Ostrowska £20.00; T. Rutkowska £20.00; T. Zajkowska £10.00;

Niedziela, 21 IV 2019 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
9.00    śp. Franciszek Wronkowski - int. Syn Piotr z Rodziną
CHRZEST: Bianca Eliza Wołoszyn, Hugo Stanisław Olszewski, Phoebe Maria Olden Prusinowska
11.00    śp. Maria Kibilska - int. Córka B. Kitt