Biuletyn - 14 kwietnia 2019

· Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej, razem z harcerzami, sprzedają dzisiaj przed kościołem palmy.

· Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią.

· Zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

· Biuro parafialne będzie nieczynne przez najbliższe dwa tygodnie.

· Wizyty u chorych w tym tygodniu od poniedziałku do środy.

poniedziałek (11.30): Jabłońska, Kobylak, Skrzeczkowska, Pasik, Burtni, Szyszka, Ruła, Pacut, Kler, Filak.

wtorek (11.30): Głowacz, Kunze, Dubiel, Kolmas, Musiolik, Piórkowska, Niezgorska, Czaja.

środa (11.30): Merdzio, Faltyn, Cetkowska, Zajkowska, Roberts, Ostrowska, Romanowska, Hołowenko, Jawdoszak.

· W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 20.00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny podczas adoracji Najświętszego Sakramentu za modlitwę słowami strofy „Przed tak wielkim Sakramentem”.

· W Wielki Piątek zapraszamy na Adorację Krzyża o godz. 15.00 i na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 20.00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy, tzn. ścisły, nazwany świętym postem paschalnym. Ofiary złożone podczas Adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie i innych miejsc świętych. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w Adoracji Krzyża, za przeżycie nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz po przyjęciu Komunii św. za modlitwę przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego słowami „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…”.

· W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy na Jutrznię i Godzinę Czytań o godz. 9.00.

· W Wielką Sobotę zapraszamy od godz. 10.00 do godz. 15.00 na błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny. W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, zaleca się je jednak jako przygotowanie do posiłku z pobłogosławionych pokarmów. Należy uszanować, że dzień ten jest dniem milczenia Kościoła.

· Tego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Wigilię Paschalną, Mszę najbardziej uroczystą w całym roku kościelnym. Prosimy o przyniesienie świec na to nabożeństwo. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych podczas nabożeństwa Wigilii Paschalnej.

· Pomocy duszpasterskiej w czasie Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa udzielać będą ks. kan. dr Krzysztof Tyliszczak, kanclerz PMK i ks. kan. Jan Główczyk, nasz dekanalny senior.

· W dniach 26-28 kwietnia w naszej parafii odbędą się warsztaty charyzmatyczne „Odnów w sobie moc Ducha" prowadzone przez ks. Waldemara Grzyba. Zakończą się one Mszą św. z modlitwą o uzdrowienie. Szczegółowe informacje i zapisy u p. Renaty pod tel. 07967.341.314.

· W czwartek, 2 maja, zapraszamy członków Koła Seniorów na świąteczny Day Centre. Zapisy u księdza proboszcza.

· W niedzielę, 12 maja, ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

· Tego dnia w naszym klubie odbywać się będzie Przegląd Pieśni Patriotycznej. Zgłosić się mogą soliści lub grupy muzyczne. Więcej informacji na stronie IPAK-u, organizatora konkursu: http://ipakwb.eu/kalendarz/przeglad-piesni-patriotycznej/.

· Gościem specjalnym Przeglądu będzie chór Concerto Glacensis, który specjalnie na tę okazję przyleci z Kłodzka i wspólnie z zespołem Senza Nome wystąpi na zakończenie Przeglądu. Połączone chóry wykonają „Mszę Góralską” Tadeusza Maklakiewicza. Koncert ten odbędzie się w naszym kościele w niedzielę, 12 maja, o godz. 17.00. W programie znajdą się również piosenki lwowskie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

· Zespół Senza Nome poszukuje pianisty. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuł o celebracji Triduum Paschalnego, o ideologii gender, o adhortacji papieża Franciszka „Christus vivit”, o mieście Wielbark - bramie do Mazur oraz wiele innych.

· Polska Szkoła Sobotnia zaprasza osoby z wykształceniem pedagogicznym do podjęcia posługi nauczania polskich dzieci w naszej sobotniej szkole. Osoby te proszone są o kontakt z Panią Dyrektor lub księdzem proboszczem.

· W zakrystii można wciąż nabyć audiobooki naszego rekolekcjonisty, ks. Michała Olszewskiego SCJ, w cenie £ 10,- za sztukę oraz pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· POGRZEB: W ostatnim tygodniu zmarła śp. Janina Kijewska, lat 92. Jej pogrzeb odbędzie się w Heart of England Crematorium w Nuneaton w poniedziałek, 29 kwietnia, o godz. 14.00. Niech Bóg obdarzy naszą Zmarłą radością życia wiecznego...

Świece: £24.31;

Na kwiaty do Grobu Pańskiego: D. Maciejewska £20.00; B., P. Zakrzewscy £10.00; T. Wronkowska £40.00; A. Gradkowska £40.00;

Na Kościół: Kiermasz £177.22;

Niedziela, 14 IV 2019 - Niedziela Palmowa
9.00    śp. Marzena Justyna Tymoszuk (w dniu urodzin) - int. Mąż z Rodziną
10.40    GORZKIE ŻALE
11.00    śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną