Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 
Biuletyn - 7 kwietnia 2019

· Dzisiaj o 9.00 - obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych. Dzieci otrzymają modlitewniki, różańce i świece. Po Mszy św. o 11.00 - zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy też dzisiaj wszystkie panie na wyjątkowe spotkanie dla kobiet „Pełna łaski” pt. „Przyjaciółka od serca”. Rozpoczęcie o godz. 15.00 adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele, od 16.00 dalsza część spotkania w klubie. Po Mszy św. wieczornej - spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy dzisiaj do naszego klubu na Kiermasz Wielkanocny. Tam oprócz świątecznych prezentów, zapraszamy na domowe ciasto, herbatę i kawę.

· Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Rozpoczęły się próby dzieci komunijnych. Te, które będą miały uroczystość komunijną na Mszy św. o godz. 9.30, mają swoje próby w środy o godz. 18.30 i soboty o godz. 15.30, natomiast te, które będą miały uroczystość komunijną na Mszy św. o godz. 13.00 - w poniedziałki o godz. 18.30 i soboty o godz. 13.45. Najbliższe próby odbędą się w dniach 29 kwietnia i 1 maja.

· Spowiedź wielkopostna w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę w godz. 17.00-19.00. Będą kapłani z pobliskich parafii. Zaplanujmy sobie dobrze nasz czas, aby skorzystać z tej okazji.

· W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Wieczorną Drogę Krzyżową poprowadzą uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej.

· Zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym roku Grób Pański przygotowuje nam Polska Szkoła Sobotnia.

· W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Jak co roku przed każdą Mszą św. uczniowie naszej Polskiej Szkoły Sobotniej razem z naszymi harcerzami sprzedawać będą palmy.

· O czytanie Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową prosimy następujące osoby: sobota, 18.00: Piotr Mazurkiewicz, Andrzej Zięba; niedziela, 9.00: Tadeusz Jelec, Anna Jelec; niedziela, 11.00: Sławomir Góralczyk, Katarzyna Góralczyk; niedziela, 18.00: Łukasz Stankiewicz, Monika Domaradzka.

· Prosimy o zapoznanie się z programem Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

· Służbę liturgiczną (ministrantów i nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.) prosimy o zdeklarowanie swojej obecności w czasie Triduum Paschalnego i świąt Wielkanocy.

· Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu o stałej porze, natomiast będzie nieczynne w Wielkim Tygodniu i w tygodniu po świętach.

· Do czytań w Wielkim Tygodniu zapraszamy: w Wielki Czwartek panie Annę Kmieć i Katarzynę Góralczyk, w Wielki Piątek panie Annę Sokalską i Julię Janik, na Wigilię Paschalną panie Annę Jelec, Anetę Malinowską i Hannę Marzańską oraz panów Tadeusza Jelca i Bogdana Kuncewicza.

· W Wielki Czwartek do obrzędu mycia nóg na Mszy św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 20.00 prosimy panów: Wojciecha Bogackiego, Roberta Bronikowskiego, Jana Dziewę, Artura Gałczyńskiego, Piotra Gronkę, Sebastiana Kalka, Jana Kubiszyna, Gabriela Radwana, Szczepana Rumana, Waldemara Stężyckiego, Stanisława Tymoszuka i Marcina Uchańskiego. Gdyby któryś z panów nie mógłby być obecny, prosimy o wcześniejsze poinformowanie.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuł o Rwandzie 25 lat po ludobójstwie, o efektach działań łączących pokolenia ludzi starszych i młodych oraz wiele innych. Jako dodatek polecamy wyśmienity, długo oczekiwany film o św. Ignacym Loyoli.

· W dniach 26-28 kwietnia w naszej parafii odbędą się warsztaty charyzmatyczne "Odnów w sobie moc Ducha" prowadzone przez ks. Waldemara Grzyba. Zakończą się one Mszą św. z modlitwą o uzdrowienie. Szczegółowe informacje i zapisy u pani Renaty pod nr tel. 07967.341.314. Serdecznie zapraszamy!

· W czwartek, 2 maja, zapraszamy członków Koła Seniorów na świąteczny Day Centre. Zapisy u księdza proboszcza.

· Polska Szkoła Sobotnia zaprasza osoby z wykształceniem pedagogicznym do podjęcia posługi nauczania polskich dzieci w naszej sobotniej szkole. Osoby te proszone są o kontakt z Panią Dyrektor lub księdzem proboszczem.

· Parafia w Redditch przyjmuje zgłoszenia na pielgrzymkę do Lourdes i Montserrat. Koszty wyjazdu: £730 na osobę. Więcej informacji w zakrystii.

· W zakrystii można wciąż nabyć audiobooki naszego rekolekcjonisty, ks. Michała Olszewskiego SCJ, w cenie £ 10,- za sztukę oraz pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £ 494.98;

Gift Aid: £ 414.60;

Świece: £ 59.26;

Na kwiaty do Grobu Pańskiego: M. Wańczycka £ 30.00; J. Pawelec £ 10.00; Z. Kamińska £ 10.00; A. Mara (córka śp. E. Misiuk) £ 100.00; Z pogrzebu śp. Wacława Kamińskiego £ 30.00; bezimiennie £ 20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 7 IV 2019 - V Niedziela Wielkiego Postu

9.00 śp. Mirosława Freus (1 roczn. śmierci) i Zbigniew Kuźniak

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 śp. Helena Orlińska, Bronisława Rebinowska, Teresa i brat Mirosław - int. Irena

18.00 śp. Krzysztof Macugowski (10 roczn. śmierci) - int. Rodzina

 

Poniedziałek, 8 IV 2019

10.30 śp. Krystyna, Renata i Janina z Mężami i Rodzicami - int. J. Strumidło

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 9 IV 2019

10.30 śp. Arthur i Catherine Blinco - int. A. Gradkowska

19.00 w podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Violetty i Artura Sampolskich z okazji 25-tej rocznicy ich małżeństwa

 

Środa, 10 IV 2019

10.30 śp. ks. Jan Szczesiak (31 roczn. śmierci)

17.00-19.00 SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA

 

Czwartek, 11 IV 2019

10.30 śp. Zbigniew Maciejewski i jego rodzice Eleonora i Stanisław - int. Małżonka

19.00 w intencji Parafian

 

Piątek, 12 IV 2019

10.30 śp. teściowie Tomasz i Franciszka Wronkowscy - int. Synowa z Rodziną

+ DROGA KRZYŻOWA

19.00 w intencji Parafian + DROGA KRZYŻOWA

 

Sobota, 13 IV 2019

18.00 śp. Bronisław Wańczycki (13 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Rodziną

 

Niedziela, 14 IV 2019 - Niedziela Palmowa

9.00 śp. Marzena Justyna Tymoszuk (w dniu urodzin) - int. Mąż z Rodziną

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 śp. Amelka i Max Dziewa (6 roczn. śmierci), Bogdan Dziewa

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 730547