Biuletyn - 31 marca 2019

· Kazania głosi dzisiaj w naszej parafii ks. prof. dr hab. Wojciech Cichosz, kierownik Katedry Pedagogiki, Katolickiej Nauki Społecznej i Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz profesor zwyczajny w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni, doświadczony duszpasterz nauczycieli i wychowawców oraz ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego nauczycieli. Przyjechał w towarzystwie pana Rafała Klamanna, kierownika administracyjnego Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni. Zapraszamy po wieczornej Mszy św. na specjalny wykład nt. „Chrześcijanin wierny prawdzie”.

· Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza dzisiaj na specjalną akademię z okazji Dnia Mamy. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 11.00, a zaraz po niej zapraszamy do klubu parafialnego. Jak co roku, będą występy naszych dzieci, specjalne  konkursy, wystawa prac zgłoszonych do szkolnego konkursu na kartkę dla Mamy, będą pyszne domowe ciasta do kawy i herbaty.

· Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Spotkanie Komitetu Jubileuszowego - w najbliższy wtorek o godz. 19.30.

· W środę zapraszamy na spotkanie biblijne.

· W najbliższy czwartek zapraszamy członków Koła Seniorów na Day Centre. Zapisy u księdza proboszcza w zakrystii.

· W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową, po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Do prowadzenia Drogi Krzyżowej zapraszamy nasze grupy parafialne lub indywidualne osoby. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową prowadzą panie Aneta Malinowska i Julia Janik.

· W najbliższy piątek, pierwszy piątek miesiąca, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego i spotkanie grupy młodzieżowej.

· W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca świętego o godz. 17.30.

· W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 9.00, odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych. Na Mszy św. dzieci otrzymają modlitewniki, różańce i świece.

· W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich sympatyków modlitwy różańcowej.

· W następną niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się w naszej parafii Kiermasz Wielkanocny. Zapraszamy wszystkich parafialnych artystów do podzielenia się swoim talentem i wystawienia swoich prac, rękodzieł. Zgłoszenia u Oli nr tel. 07816.418.343.

· Spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie miała miejsce w środę, 10 kwietnia, od godz. 17.00 do 19.00. Będą kapłani z pobliskich parafii. Zaplanujmy sobie dobrze nasz czas, aby skorzystać z tej okazji.

· Zwracamy się z prośbą do wszystkich nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. o wpisanie się na listę udziału w ceremoniach Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

· Polska Szkoła Sobotnia zaprasza osoby z wykształceniem pedagogicznym do podjęcia posługi nauczania polskich dzieci w naszej sobotniej szkole. Osoby gotowe do takiej posługi, proszone są o kontakt z panią Dyrektor lub księdzem proboszczem.

· Scena Polska zaprasza do Midlands Arts Centre w Birmingham w niedzielę, 7 kwietnia, o godz. 14.30 i 18.00 na sztukę „Zemsta” Aleksandra Fredry. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła.

· Zwracamy się z prośbą o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o niezwykłym świadectwie życia brata Gwali Walentego Torbińskiego, dominikanina, bibliotekarza i zakrystiana, o podróży papieża Franciszka do Maroka, o rozeznawaniu duchowym, o bałkańskiej wiośnie i Fukushimie 8 lat później oraz wiele innych.

· W zakrystii można wciąż nabyć audiobooki naszego rekolekcjonisty, ks. Michała Olszewskiego SCJ, w cenie £ 10,- za sztukę oraz pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· PODZIĘKOWANIA: Pani Zofia Kamińska, w imieniu całej swojej Rodziny, składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy brali udział w uroczystości pogrzebowej jej Męża Wacława, za wszelkie wyrazy współczucia, za ofiarowaną modlitwę. Podczas pogrzebu zebrano na cele parafialne £157.07. Bóg zapłać!

Taca niedzielna: £ 548.11;

Gift Aid: £ 512.00;

Biuletyny: £ 32.80;

Na Kościół / Na kwiaty do Grobu Pańskiego: T. Garlicka £ 10.00; J. Strumidło £ 10.00; J. Piórkowska £ 10.00; Z pogrzebu śp. Wacława Kamińskiego £ 157.07;

Niedziela, 31 III 2019 - IV Niedziela Wielkiego Postu (Niedziela Laetare)

9.00 śp. Maria Ostrowska (4 roczn. śmierci) - int. Córka Magda z Rodziną

10.30 GORZKIE ŻALE

11.00 w intencji wszystkich naszych Matek