Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 
Biuletyn - 24 marca 2019

· Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 - spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch w kwietniu tego roku. Jest jeszcze jedno wolne miejsce. Zgłoszenia u proboszcza.

· Dzisiaj, po Mszy św. wieczornej - spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

· W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową, po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Do prowadzenia Drogi Krzyżowej zapraszamy nasze grupy parafialne lub indywidualne osoby. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową prowadzić będą panie Anna i Adrianna.

· Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania NMP, Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 19.00 rozpoczynamy nowe dzieło Duchowej Adopcji Poczętego Życia. Kolejne nienarodzone dziecko zagrożone aborcją czeka na nasze wsparcie modlitewne. Adoptujmy Je duchowo i otoczmy swoją modlitwą. Wszelkie informacje u Joanny pod tel. 07595.675.442.

 

· Wizyty u chorych w tym tygodniu według następującego grafiku:

poniedziałek, 25 marca: Proboszcz (11.30): Jabłońska, Kolmas, Skrzeczkowska.

wtorek, 26 marca: Proboszcz (13.00): Czaja, Musiolik, Piórkowska, Niezgorska; Szafarz Andrzej (15.15): Głowacz, Kunze, Dubiel.

środa, 27 marca: Szafarz Łukasz (11.15): Pasik, Szyszka, Burtni.

piątek, 29 marca: Szafarz Andrzej (14.15): Kobylak, Faltyn, Cetkowska.

sobota, 30 marca: Szafarz Mariusz (11.30): Merdzio, Hołowenko, Romanowska.

niedziela, 31 marca: Szafarz Bogdan (12.15) Kler, Filak; Szafarz Marcin (10.15): Zajkowska, Roberts, Ostrowska; Szafarz Piotr (12.15): Ruła, Pacut, Jawdoszak.

· W środę, po Mszy św. o godz. 10.30 wznawiamy spotkania biblijne.

· W następną niedzielę kazania głosić będzie w naszej parafii ks. prof. dr hab. Wojciech Cichosz, kierownik Katedry Pedagogiki, Katolickiej Nauki Społecznej i Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz profesor zwyczajny w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni, doświadczony duszpasterz nauczycieli i wychowawców oraz ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego nauczycieli. Przyjedzie w towarzystwie pana Rafała Klamanna, kierownika administracyjnego Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni. W sobotę, 30 marca, ks. prof. Cichosz będzie miał spotkanie dla nauczycieli polskiej szkoły sobotniej nt. „Nauczyciel świadkiem wiary w Polskiej Szkole Sobotniej wg Fides et Ratio”, a w niedzielę, 31 marca, po wieczornej Mszy św. wygłosi wykład nt. „Chrześcijanin wierny prawdzie”. Zapraszamy serdecznie.

· Za tydzień, w niedzielę Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza na specjalną akademię z okazji Dnia Mamy. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 11.00, a zaraz po niej zapraszamy do klubu parafialnego. Jak co roku, będą występy naszych dzieci, specjalne  konkursy, wystawa prac zgłoszonych do szkolnego konkursu na kartkę dla Mamy, będą pyszne domowe ciasta do kawy i herbaty. Zapraszamy.

· Spotkanie Komitetu Jubileuszowego - we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 19.30.

· W niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się w naszej parafii Kiermasz Wielkanocny. Zapraszamy wszystkich parafialnych artystów do podzielenia się swoim talentem i wystawienia swoich prac, rękodzieł. Zgłoszenia u Oli pod nr tel. 07816.418.343.

· Spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie miała miejsce w środę, 10 kwietnia, od godz. 17.00 do 19.00. Będą kapłani z pobliskich parafii.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły Franciszka Kucharczaka pt. „Imperium sługi”, o błogosławionym ks. Michale Sopoćko, o dobrej spowiedzi świętej (jako dodatek: dobry rachunek sumienia), o potrzebie odnowy moralnej Kościoła, o ratowaniu Żydów w czasie wojny, o życiu niepełnosprawnych oraz wiele innych.

· W zakrystii można wciąż nabyć audiobooki naszego rekolekcjonisty, ks. Michała Olszewskiego SCJ, w cenie £ 10,- za sztukę oraz pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Parafia w Birmingham organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Bośni, w tym do sanktuarium Maryjnego w Medjugorie w dniach 29 maja-5 czerwca. Jest tam kilka wolnych miejsc. Więcej informacji w zakrystii.

· Wspólnota w Leamington Spa zaprasza na warsztaty dla rodziców dzieci z autyzmem, aby inspirować je w rozwoju i realizowania celów terapii. 18 maja przyjedzie p. Adrian Borowik, znany w Polsce terapeuta i będzie uczył rodziców, jak bawić się z dzieckiem, by nawiązać z nim relacje, jak odzyskać utraconą już nadzieję i jak zobaczyć w autyzmie drugiego człowieka. Zapraszamy serdecznie. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce przed biurem parafialnym.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £ 463.79;

Kolekta specjalna - Fundacja Ad Gentes: £ 439.45;

Gift Aid: £ 489.50;

Świece: £ 84.27;

Na Kościół / Na kwiaty do Grobu Pańskiego: J. Dambrawa £ 40.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania !!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 24 III 2019 - III Niedziela Wielkiego Postu
9.00    śp. Jerzy Pieczewski (7 roczn. śmierci) - int. Córka Adrianna z Córkami, Małżonka Grażyna
CHRZEST: Maximilian Franciszek Chyra, Helena Natalie Żołnacz
10.30    GORZKIE ŻALE
11.00    w podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Agaty i jej całej rodziny z okazji jej 40-tych urodzin
18.00    śp. Józef i Gertruda Menzel - int. Syn z Rodziną

Poniedziałek, 25 III 2019 - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
10.30    śp. Rysio Pietruszkiewicz - int. F. Vincent
19.00    o błogosławieństwo Boże dla nowego dzieła Duchowej Adopcji Poczętego Życia

Wtorek, 26 III 2019
10.30    o błogosławieństwo Boże dla Cezarii w dniu urodzin oraz jej męża, Łukasza
19.00    śp. Zbigniew Urasiński (10 roczn. śmierci) - int. Rodzina

Środa, 27 III 2019
10.30    śp. Waldemar Garlicki - int. Małżonka z Rodziną

Czwartek, 28 III 2019
10.30    śp. Elżbieta Wróblewska - int. S. Czaja
19.00    o błogosławieństwo Boże dla Łukasza Wołczyńskiego

Piątek, 29 III 2019
10.30    za dusze w czyśćcu cierpiące + DROGA KRZYŻOWA
19.00    w intencji Parafii + DROGA KRZYŻOWA

Sobota, 30 III 2019
18.00    1) o błogosławieństwo Boże dla Magdaleny Kalek w dniu jej 30-tych urodzin - int. mąż Sebastian
2) śp. Franciszka i Stanisław Kaczyńscy - int. Wnuczka A. Gradkowska

Niedziela, 31 III 2019 - IV Niedziela Wielkiego Postu
9.00    śp. Maria Ostrowska (4 roczn. śmierci) - int. Córka Magda z Rodziną
10.30    GORZKIE ŻALE
11.00    w intencji wszystkich naszych Matek
18.00    śp. Krystyna Macugowska - int. Syn i Córka

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 683500