Biuletyn - 24 marca 2019

· Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 - spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch w kwietniu tego roku. Jest jeszcze jedno wolne miejsce. Zgłoszenia u proboszcza.

· Dzisiaj, po Mszy św. wieczornej - spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

· W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową, po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Do prowadzenia Drogi Krzyżowej zapraszamy nasze grupy parafialne lub indywidualne osoby. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową prowadzić będą panie Anna i Adrianna.

· Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania NMP, Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 19.00 rozpoczynamy nowe dzieło Duchowej Adopcji Poczętego Życia. Kolejne nienarodzone dziecko zagrożone aborcją czeka na nasze wsparcie modlitewne. Adoptujmy Je duchowo i otoczmy swoją modlitwą. Wszelkie informacje u Joanny pod tel. 07595.675.442.

· Wizyty u chorych w tym tygodniu według następującego grafiku:

poniedziałek, 25 marca: Proboszcz (11.30): Jabłońska, Kolmas, Skrzeczkowska.

wtorek, 26 marca: Proboszcz (13.00): Czaja, Musiolik, Piórkowska, Niezgorska; Szafarz Andrzej (15.15): Głowacz, Kunze, Dubiel.

środa, 27 marca: Szafarz Łukasz (11.15): Pasik, Szyszka, Burtni.

piątek, 29 marca: Szafarz Andrzej (14.15): Kobylak, Faltyn, Cetkowska.

sobota, 30 marca: Szafarz Mariusz (11.30): Merdzio, Hołowenko, Romanowska.

niedziela, 31 marca: Szafarz Bogdan (12.15) Kler, Filak; Szafarz Marcin (10.15): Zajkowska, Roberts, Ostrowska; Szafarz Piotr (12.15): Ruła, Pacut, Jawdoszak.

· W środę, po Mszy św. o godz. 10.30 wznawiamy spotkania biblijne.

· W następną niedzielę kazania głosić będzie w naszej parafii ks. prof. dr hab. Wojciech Cichosz, kierownik Katedry Pedagogiki, Katolickiej Nauki Społecznej i Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz profesor zwyczajny w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni, doświadczony duszpasterz nauczycieli i wychowawców oraz ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego nauczycieli. Przyjedzie w towarzystwie pana Rafała Klamanna, kierownika administracyjnego Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni. W sobotę, 30 marca, ks. prof. Cichosz będzie miał spotkanie dla nauczycieli polskiej szkoły sobotniej nt. „Nauczyciel świadkiem wiary w Polskiej Szkole Sobotniej wg Fides et Ratio”, a w niedzielę, 31 marca, po wieczornej Mszy św. wygłosi wykład nt. „Chrześcijanin wierny prawdzie”. Zapraszamy serdecznie.

· Za tydzień, w niedzielę Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza na specjalną akademię z okazji Dnia Mamy. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 11.00, a zaraz po niej zapraszamy do klubu parafialnego. Jak co roku, będą występy naszych dzieci, specjalne  konkursy, wystawa prac zgłoszonych do szkolnego konkursu na kartkę dla Mamy, będą pyszne domowe ciasta do kawy i herbaty. Zapraszamy.

· Spotkanie Komitetu Jubileuszowego - we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 19.30.

· W niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się w naszej parafii Kiermasz Wielkanocny. Zapraszamy wszystkich parafialnych artystów do podzielenia się swoim talentem i wystawienia swoich prac, rękodzieł. Zgłoszenia u Oli pod nr tel. 07816.418.343.

· Spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie miała miejsce w środę, 10 kwietnia, od godz. 17.00 do 19.00. Będą kapłani z pobliskich parafii.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły Franciszka Kucharczaka pt. „Imperium sługi”, o błogosławionym ks. Michale Sopoćko, o dobrej spowiedzi świętej (jako dodatek: dobry rachunek sumienia), o potrzebie odnowy moralnej Kościoła, o ratowaniu Żydów w czasie wojny, o życiu niepełnosprawnych oraz wiele innych.

· W zakrystii można wciąż nabyć audiobooki naszego rekolekcjonisty, ks. Michała Olszewskiego SCJ, w cenie £ 10,- za sztukę oraz pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Parafia w Birmingham organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Bośni, w tym do sanktuarium Maryjnego w Medjugorie w dniach 29 maja-5 czerwca. Jest tam kilka wolnych miejsc. Więcej informacji w zakrystii.

· Wspólnota w Leamington Spa zaprasza na warsztaty dla rodziców dzieci z autyzmem, aby inspirować je w rozwoju i realizowania celów terapii. 18 maja przyjedzie p. Adrian Borowik, znany w Polsce terapeuta i będzie uczył rodziców, jak bawić się z dzieckiem, by nawiązać z nim relacje, jak odzyskać utraconą już nadzieję i jak zobaczyć w autyzmie drugiego człowieka. Zapraszamy serdecznie. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce przed biurem parafialnym.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

Taca niedzielna: £ 463.79;

Kolekta specjalna - Fundacja Ad Gentes: £ 439.45;

Gift Aid: £ 489.50;

Świece: £ 84.27;

Na Kościół / Na kwiaty do Grobu Pańskiego: J. Dambrawa £ 40.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania !!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!

Niedziela, 24 III 2019 - III Niedziela Wielkiego Postu
9.00    śp. Jerzy Pieczewski (7 roczn. śmierci) - int. Córka Adrianna z Córkami, Małżonka Grażyna
CHRZEST: Maximilian Franciszek Chyra, Helena Natalie Żołnacz
10.30    GORZKIE ŻALE