Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 
Biuletyn - 17 marca 2019

· Kazania w naszej wspólnocie głosi dzisiaj ks. Łukasz Polkowski z Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Życzymy mu ogromu łask Ducha Świętego na czas obrony jego pracy doktorskiej. Ks. Łukasz przywiózł ze sobą płyty CD zespołu „Gaudeamus” z muzyką uwielbienia w cenie £5,- za sztukę.

· Dzisiaj kolekta specjalna przeznaczona jest na polskich misjonarzy, pracujących na całym świecie, poprzez fundację Ad Gentes. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 - spotkanie dla dzieci I-komunijnych.

· W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową, po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Do prowadzenia Drogi Krzyżowej zapraszamy nasze grupy parafialne lub indywidualne osoby. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową prowadzić będzie Apostolstwo Miłosierdzia Bożego.

· Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.

 

· W poniedziałek o godz. 19.15 - godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

· We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień szczególnych modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie.

· Proszę zwrócić uwagę na zmianę programu Mszy św. w środę i czwartek.

· W środę w naszym kościele o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb śp. Wacława Witczak-Kamińskiego, lat 87. Niech dobry Bóg obdarzy Go radością życia wiecznego. Ofiary złożone z okazji pogrzebu przeznaczone będą na cele parafialne.

· Spotkanie Rady Administracyjnej - w najbliższą środę, o godz. 19.30.

· W czwartek, ze względu na udział proboszcza w spotkaniu Ethnic Chaplains w Birmingham, nie będzie Mszy św. porannej. Odbędzie się natomiast, tak jak wcześniej zaplanowano, Day Centre. Prosimy Seniorów o przejście bezpośrednio do klubu o godz. 11.00. Zapisy na Day Centre - u proboszcza.

· Spotkanie Rady Duszpasterskiej - wyjątkowo w najbliższy czwartek, o godz. 19.30.

· Wizyty u chorych odbędą się dopiero w przyszłym tygodniu.

· W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 - spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch w kwietniu tego roku. Jest jeszcze jedno wolne miejsce. Zgłoszenia u proboszcza.

· W przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej - spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

· W poniedziałek, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy św. o godz. 19.00 rozpoczynamy nowe dzieło Duchowej Adopcji Poczętego Życia. Kolejne nienarodzone dziecko zagrożone aborcją czeka na nasze wsparcie modlitewne. Adoptujmy Je duchowo i otoczmy swoją modlitwą. Wszelkie informacje pod nr tel. 07595.675.442.

· W środę, 27 marca, po Mszy św. o godz. 10.30 wznawiamy spotkania biblijne.

· W ostatnich weekend marca kazania głosić będzie w naszej parafii ks. prof. dr hab. Wojciech Cichosz, kierownik Katedry Pedagogiki, Katolickiej Nauki Społecznej i Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz profesor zwyczajny w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni, doświadczony duszpasterz nauczycieli i wychowawców oraz ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego nauczycieli. Przyjedzie w towarzystwie pana Rafała Klamanna, kierownika administracyjnego Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni. W sobotę, 30 marca, ks. prof. Cichosz będzie miał spotkanie dla nauczycieli polskiej szkoły sobotniej: prelekcja nt. „Nauczyciel świadkiem wiary w Polskiej szkole Sobotniej wg Fides et Ratio” i panel dyskusyjny, a w niedzielę, 31 marca, po wieczornej Mszy św. wygłosi wykład nt. „Chrześcijanin wierny prawdzie”.

· Spotkanie Komitetu Jubileuszowego - we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 19.30.

· W niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się w naszej parafii Kiermasz Wielkanocny. Zapraszamy wszystkich parafialnych artystów do podzielenia się swoim talentem i wystawienia swoich prac, rękodzieł. Zgłoszenia u Oli pod nr tel. 07816.418.343.

· Poszukujemy osób, które podjęłyby się w tym roku przygotowania Grobu Pańskiego. Chętnych prosimy o kontakt z proboszczem.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły Marcina Jakimowicza o łapaniu węża za ogon, o roli mężczyzny w kościele, rodzinach i na świecie, o niezłomniej postawie Yvesa Congara OP oraz wiele innych.

· Nasz były duszpasterz, ks. Andrzej Budzyński, otrzymał od papieża godność prałacką (Kapelan Jego Świątobliwości). Ks. Andrzej jest obecnie proboszczem w Laxton Hall. Jego adres: Ks. Prałat Andrzej Budzyński, Laxton Hall Residential Care Home, Corby, NN17 3AU.

· Parafia nasza otrzymała w prezencie od pp. Violetty i Artura Sampolskich piękny woskowy paschał na święta Wielkiej Nocy. Bóg zapłać!

· W zakrystii można wciąż nabyć audiobooki naszego rekolekcjonisty, ks. Michała Olszewskiego SCJ, w cenie £ 10,- za sztukę oraz pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· PODZIĘKOWANIA: Wyrażamy naszą wdzięczność pani Julii Janik za piękną koordynację przyjazdu ks. Michała Olszewskiego SCJ do naszej parafii na tegoroczne wielkopostne rekolekcje. Bóg zapłać!

· W niedzielę, 31 marca, Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza na specjalną akademię z okazji Dnia Mamy. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 11.00, a zaraz po niej zapraszamy do klubu parafialnego. Jak co roku, będą występy naszych dzieci, specjalne  konkursy, wystawa prac zgłoszonych do szkolnego konkursu na kartkę dla Mamy, będą pyszne domowe ciasta do kawy i herbaty. Zapraszamy.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £ 622.24;

Gift Aid: £ 512.00;

Biuletyny: £ 33.43;

Na Kościół: Kwiaty (skrzynki) £ 46.25; K. Czarnecka-Żołnierczuk £ 20.00; Z pogrzebu śp. Józefa Dobosza £ 100.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 17 III 2019 - II Niedziela Wielkiego Postu

9.00      śp. Stanisław i Agnieszka Dorczak, Włodzimierz Kołodziejski, Jan Kamiński - int. T. Rutkowska z Rodziną

10.30      GORZKIE ŻALE

11.00      1) śp. Zbigniew Śmiga (5 roczn. śmierci) - int. Siostra z Rodziną

2) śp. Marian i Wiktoria Raś i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

18.00      śp. Janusz Iwanowski (5 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną

Poniedziałek, 18 III 2019

10.30 1) śp. Józefa, Bogumiła, Jana i Bronisława - int. A., R. Ignatowicz

2) śp. rodzice Makary i Józefa Nawroccy - int. Córka z Rodziną

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 19 III 2019

10.30 śp. Józef Rinz - int. J. Dambrawa

19.00 śp. Justyna Marcinczyk (1 roczn. śmierci) - int. Siostra z Rodziną

Środa, 20 III 2019

10.00 POGRZEB śp. Wacława Kamińskiego

Czwartek, 21 III 2019

19.00 śp. Ryszard Bękos (1 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

Piątek, 22 III 2019

10.30 śp. Feliksa, Stanisław i Bolesław Łączni - int. M. Łączna

+ DROGA KRZYŻOWA

19.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Grażyny Pęcherskiej i Iwony Kocińskiej - int. Tomasz z Gabrysiem + DROGA KRZYŻOWA

Sobota, 23 III 2019

18.00 śp. Leon Kitt - int. Małżonka

Niedziela, 24 III 2019 - III Niedziela Wielkiego Postu

9.00 śp. Jerzy Pieczewski (7 roczn. śmierci) - int. Córka Adrianna z Córkami, Małżonka Grażyna

10.30 GORZKIE ŻALE

11.00 w podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Agaty z okazji 40-tych urodzin i jej całej rodziny

18.00 śp. Józef i Gertruda Menzel - int. Syn z Rodziną

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 683512