Biuletyn - 10 marca 2019

· Już dzisiaj rozpoczynamy nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Będą trwać do środy. Naszym rekolekcjonistą jest w tym roku, oczekiwany przez nas od trzech lat, ks. Michał Olszewski SCJ, którego serdecznie witam w naszej wspólnocie. Jest cenionym rekolekcjonistą, związanym z Odnową w Duchu Świętym, redaktorem naczelnym portalu ewangelizacyjnego profeto.pl, autorem książek Żyć w Duchu Świętym, Egzorcyzm. Posługa miłości i Bóg daje charyzmaty. Prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (slowopana.com). Nauki rekolekcyjne odbywać się będę podczas naszych Mszy św. niedzielnych i w tygodniu o 10.30 i 19.00. Po wieczornych Mszach św. zapraszamy na dodatkowe nauki. Podczas nauk zbierać będziemy ofiary dla naszego ojca rekolekcjonisty.

· Witamy w naszej wspólnocie dobrze nam znanego ks. Łukasza Polkowskiego, doktoranta filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Będzie przebywał z nami do 18 marca.

· Spotkanie formacyjne dla kobiet Pełna łaski odbędzie się dzisiaj. Rozpoczęcie - adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, od 15.45 - spotkanie w klubie.

· W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową, po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Do prowadzenia Drogi Krzyżowej zapraszamy nasze grupy parafialne lub indywidualne osoby.

· Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· W sobotę, 16 marca, w kościele garnizonowym St. Nicholas w Bramcote (St. Nicholas Church, Gamecock Barracks, Bramcote, Nuneaton, CV11 6QJ) odbędzie się ceremonia odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci polskich lotników, której dokona pan Arkady Rzegocki, ambasador RP w Wielkiej Brytanii.

· W sobotę, 16 marca, o godz. 19.30 w naszym klubie odbędzie się Recital Fortepianowy światowej sławy pianistki Varvary Maggs. W programie utwory Haydna, Prokofiewa i Liszta. Bilety w cenie £5,- do nabycia w zakrystii oraz na stronie internetowej chóru: www.senzanome.co.uk. Serdecznie zapraszamy.

· W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona będzie na polskich misjonarzy, pracujących na całym świecie, poprzez fundację Ad Gentes. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· W przyszłą niedzielę odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych podczas Mszy św. o godz. 9.00.

· W ostatnich dniach marca gościć będziemy w naszej parafii ks. prof. dr hab. Wojciecha Cichosza, kierownika Katedry Pedagogiki, Katolickiej Nauki Społecznej i Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz profesora zwyczajnego w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni, doświadczonego duszpasterza nauczycieli i wychowawców oraz eksperta Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego nauczycieli. Przyjedzie w towarzystwie pana Rafała Klamanna, kierownika administracyjnego Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni.

· W poniedziałek, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy św. o godz. 19.00 rozpoczynamy nowe dzieło Duchowej Adopcji Poczętego Życia. Kolejne nienarodzone dziecko zagrożone aborcją czeka na nasze wsparcie modlitewne. Adoptujmy Je duchowo i otoczmy swoją modlitwą. Wszelkie informacje pod nr tel. 07595.675.442.

· Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 20 marca, o godz. 19.30, spotkanie Rady Duszpasterskiej - wyjątkowo w czwartek, 21 marca, o godz. 19.30, spotkanie Komitetu Jubileuszowego odbędzie się we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 19.30.

· W niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się w naszej parafii Kiermasz Wielkanocny. Zapraszamy wszystkich parafialnych artystów do podzielenia się swoim talentem i wystawienia swoich prac, rękodzieł. Zgłoszenia u Oli pod nr tel. 07816.418.343.

· Poszukujemy osób, które podjęłyby się w tym roku przygotowania Grobu Pańskiego. Chętnych prosimy o kontakt z proboszczem.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o podjęciu Drogi Krzyżowej, o godności kobiety, o twórczości ludowej, o patriotycznej poezji Jana Lechonia, o poście Daniela, o fascynującym świecie nad Bałtykiem oraz wiele innych.

· W zakrystii można nabyć pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· POGRZEBY: Pogrzeb śp. Józefa Dobosza, lat 93, odbędzie się w kaplicy na cmentarzu Canley we wtorek, 12 marca, o godz. 12.45. Pogrzeb śp. Wacława Witczak-Kamińskiego, lat 87, odbędzie się w naszym kościele w środę, 20 marca, o godz. 10.00. Niech dobry Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego...

Taca niedzielna: £ 601.74;

Gift Aid: £ 480.00;

Świece: £ 59.02;

Fundusz Odnowy Kościoła (z kolędy): Gift Aid £ 400.00; Non Gift Aid £ 110.00;

Na Kościół: Jałmużna £ 102.91; B. Kolmas £ 10.00;

Niedziela, 10 III 2019 - I Niedziela Wielkiego Postu

9.00 1) śp. Wanda, Sebastian, Józef, Kazimierz i Jadwiga Pszonka, Emilia i Jan Kawczyńscy - int. A. Kowalska z Rodziną

2) o błogosławieństwo Boże dla Aldony Zalewskiej z okazji urodzin - int. kochający Mąż i Dzieci

10.30 GORZKIE ŻALE