Biuletyn - 3 marca 2019

· Dzisiaj, po wieczornej Mszy św. - spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

· Dzisiaj - spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. Rozpoczęcie - adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, od 16.00 - spotkanie na plebanii.

· W najbliższy wtorek Msza św. odprawiona będzie o godz. 9.30. W tym dniu nieczynne będzie biuro parafialne, przepraszamy. Nie będzie też Mszy św. wieczornej.

· W tym tygodniu kończy się czas hucznych wesel i zabaw, a rozpoczyna czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową odprawione będą dwie Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Podczas nich nastąpi błogosławieństwo i posypanie popiołem. Środa Popielcowa jest w całym Kościele szczególnym dniem pokuty, w którym, tak jak i w Wielki Piątek, obowiązuje zachowanie ścisłej wstrzemięźliwości i postu. Post zalecany jest również we wszystkie piątki roku kościelnego.

· W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową, po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Do prowadzenia wieczornej Drogi Krzyżowej zapraszamy wszystkie nasze grupy parafialne lub indywidualne osoby.

· Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek. Zgłoszenia u proboszcza.

· Już w najbliższą niedzielę rozpoczynamy nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Odbędą się od niedzieli do środy. Naszym rekolekcjonistą będzie w tym roku, oczekiwany przez nas od trzech lat, ks. Michał Olszewski SCJ. Jest cenionym rekolekcjonistą, związanym z Odnową w Duchu Świętym, redaktorem naczelnym portalu ewangelizacyjnego profeto.pl, autorem książek Żyć w Duchu Świętym, Egzorcyzm. Posługa miłości i Bóg daje charyzmaty. Prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (slowopana.com). Ułóżmy sobie tak nasz program, abyśmy mogli wziąć udział w naszych rekolekcjach wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne odbywać się będę podczas naszych Mszy św. niedzielnych i w tygodniu o 10.30 i 19.00.

· Kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet Pełna łaski odbędzie się w przyszłą niedzielę, 10 marca. Rozpoczęcie spotkania - adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, od 15.45 - spotkanie w klubie.

· W dniach 8-18 marca w naszej wspólnocie będzie przebywał ks. Łukasz Polkowski, doktorant filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

· W sobotę, 16 marca, o godz. 19.30 w naszym klubie odbędzie się Recital Fortepianowy światowej sławy pianistki Varvary Maggs. W programie utwory Haydna, Prokofiewa i Liszta. Bilety w cenie £5,- do nabycia w zakrystii oraz na stronie internetowej chóru: www.senzanome.co.uk. Serdecznie zapraszamy.

· W ostatnich dniach marca gościć będziemy w naszej parafii ks. prof. dr hab. Wojciecha Cichosza, kierownika Katedry Pedagogiki, Katolickiej Nauki Społecznej i Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz profesora zwyczajnego w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni, doświadczonego duszpasterza nauczycieli i wychowawców oraz eksperta Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego nauczycieli. Przyjedzie w towarzystwie pana Rafała Klamanna, kierownika administracyjnego Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni.

· Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 20 marca, o godz. 19.30, spotkanie Rady Duszpasterskiej - wyjątkowo w czwartek, 21 marca, o godz. 19.30.

· Kolejne spotkanie Komitetu Jubileuszowego odbędzie się we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 19.30.

· W niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się w naszej parafii Kiermasz Wielkanocny. Zapraszamy wszystkich parafialnych artystów do podzielenia się swoim talentem i wystawienia swoich prac, rękodzieł. Zgłoszenia u Oli pod nr tel. 07816.418.343.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o ostatnich dniach karnawału, o grzechu i miłości, o praktykach wielkopostnych, o licznych objawieniach Maryjnych, o politycznej rewolucji w Hiszpanii, o sztuce oszczędzania oraz wiele innych. Jako dodatek polecamy świetne opracowanie IPN pt. „Młodzi, niezłomni, wyklęci” o młodzieżowych grupach konspiracyjnych w czasie wojny i w czasach komunizmu.

· W zakrystii można nabyć pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· POGRZEBY: Pogrzeb śp. Jana Korwela, lat 57, odbędzie się w kaplicy na cmentarzu Canley w najbliższą środę, 6 marca, o godz. 15.45. Pogrzeb śp. Józefa Dobosza, lat 93, odbędzie się w kaplicy na cmentarzu Canley we wtorek, 12 marca, o godz. 12.45. Pogrzeb śp. Wacława Witczak-Kamińskiego, lat 87, odbędzie się w naszym kościele w środę, 20 marca, o godz. 10.00. Niech dobry Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego...

Taca niedzielna: £ 518.83;

Gift Aid: £ 531.50;

Biuletyny: £ 32.37;

Fundusz Odnowy Kościoła (z kolędy): Gift Aid £ 1369.00; Non Gift Aid £ 1125.00;

Niedziela, 3 III 2019 - VIII Niedziela Zwykła

9.00 śp. Stanisław Hajkowski - int. T. Rutkowska + CHRZEST: Julia Urbańska

11.00 śp. Marysia Porosło (1 roczn. śmierci) - int. Rodzice i Siostra

18.00 śp. Grzegorz Gdula - int. Jola, Dagmara i Przyjaciele