Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 
Biuletyn - 10 lutego 2019

· Dzisiaj spotkanie formacyjne dla kobiet Pełna Łaski. Zapraszamy wszystkie panie na spotkanie. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 14.15. Od godz. 15.00 - dalsza część w restauracji Cracovianka.

· Trwają wizyty kolędowe. Spis najbliższych wizyt jest dostępny na naszej stronie internetowej i w biuletynie. W tym roku podczas kolęd zbieramy ofiary rodzinne na projekty odnowy naszej parafii. Można je złożyć w formie GiftAid. To ostatni tydzień zgłaszania się na wizyty.

· W najbliższy wtorek, ze względu na uroczystości pogrzebowe w Nuneaton, nie będzie Mszy św. porannej. Nieczynne będzie też biuro parafialne, przepraszamy.

· Day Centre odbędzie się w czwartek, 14 lutego. Zgłoszenia u proboszcza.

· Kurs przedmałżeński rozpoczyna się w naszej parafii za tydzień, w sobotę, po wieczornej Mszy św. Potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Opłata za udział wynosi £ 20 od osoby. Zgłoszenia przy pierwszym spotkaniu.

· Jednym z wykładowców kursu przedmałżeńskiego będzie prof. Mieczysław Guzewicz, doktor teologii biblijnej, rekolekcjonista, wykładowca oraz autor wielu książek, konsultant Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny. Przyjedzie do naszej parafii w weekend, 23-24 lutego. Już teraz zapraszamy na warsztaty małżeńskie z naszym gościem w niedzielę, 24 lutego, w godz. 15.00-18.00. Będzie też możliwość indywidualnych spotkań.

· Obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych w naszym kościele - w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 9.00.

· Spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00, wyjątkowo na plebanii.

· Pierwsze organizacyjne spotkanie Komitetu Jubileuszowego odbędzie się w środę, 27 lutego, o godz. 19.30.

· Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, 3 marca, po wieczornej Mszy św.

· Nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 10-13 marca. Naszym rekolekcjonistą będzie w tym roku ks. Michał Olszewski SCJ. Jest cenionym rekolekcjonistą, związanym z Odnową w Duchu Świętym, redaktorem naczelnym portalu ewangelizacyjnego profeto.pl, autorem książek Żyć w Duchu Świętym, Egzorcyzm. Posługa miłości i Bóg daje charyzmaty. Prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (slowopana.com).

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuł o płaczącej Matce Bożej z Akity, rozpoczęciu Soboru Watykańskiego II i jego wpływie na życie Kościoła, o „mowie nienawiści” w mediach, o karierze Krzysztofa Piątka, o wierze Poli Negri, o Podlasiu, gdzie czas wyrzeźbił już swoje koryto i płynie powoli oraz wiele innych. Dzisiaj jako dodatek - opracowanie IPN: „Stulecie Sejmu Ustawodawczego”.

· W zakrystii można nabyć pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· PODZIĘKOWANIA: Zespół Senza Nome pragnie gorąco podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach jubileuszowych, 26 stycznia. Chórzyści dziękują za obecność na koncercie, za piękne kwiaty, życzenia i dobre słowa. Jednocześnie zespół zaprasza na swoje próby, które odbywają się w każdą niedzielę o godz. 19.00 w klubie parafialnym. Właśnie teraz jest idealny moment, aby dołączyć, gdyż zespół rozpoczyna przygotowania do nowego projektu. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią muzykę. Jest też możliwość umówienia się na indywidualną konsultację wokalną (email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

· Po koncercie 26 stycznia podczas pakowania sprzętu nagłośnieniowego zaginęło gdzieś 5 czarnych mikrofonów pojemnościowych; są one rozmiarem i kształtem podobne do długopisu. Gdyby ktoś je znalazł prosimy o zwrot do zakrystii.

· POGRZEBY: W poniedziałek, 11 lutego, o godz. 12.00 w kaplicy na cmentarzu Canley odbędzie się pogrzeb śp. Włodzimierza Gwiazdowskiego, lat 70. We wtorek, 12 lutego, o godz. 12.00 w angielskim kościele Our Lady of Angels w Nuneaton odbędzie się pogrzeb śp. Andrzeja Klera, lat 88. W poniedziałek, 18 lutego, w kaplicy na cmentarzu Canley odbędzie się pogrzeb śp. Kazimierza Ziółkowskiego, lat 68. W piątek, 22 lutego, o godz. 11.00 w naszym kościele odbędzie się pogrzeb śp. Stefani Jarosińskiej, l. 89. Niech dobry Bóg obdarzy naszych zmarłych radością życia wiecznego...


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £ 445.99;

Gift Aid: £ 432.50;

Świece: £ 51.00;

Na kościół: Żłóbek £ 79.43;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 10 II 2019 - V Niedziela Zwykła

9.00 śp. Antoni Kowalski i zmarli z Rodziny - int. Małżonka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Józefa i Wacław Bochenek - int. Depozyt

18.00 o życie wieczne dla zmarłych z rodzin Milewskich, Sarneckich i Orzechowskich - int. Rodzina

 

Poniedziałek, 11 II 2019 - Wspomnienie dowolne NMP z Lourdes

10.30 śp. Jadwiga Sieńkowska - int. Depozyt

12.00 CANLEY CREMATORIUM: Pogrzeb śp. Włodzimierza Gwiazdowskiego

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 12 II 2019

12.00 OUR LADY OF ANGELS CHURCH, NUNEATON: Pogrzeb śp. Andrzeja Klera

19.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Boskiej dla Tomasza i Gabrysia Kocińskich w dniu ich urodzin - int. Małżonka i Matka

 

Środa, 13 II 2019

10.30 śp. rodzice Antoni i Maria Rymaszewscy, siostra Jadwiga Bogulicz i zmarli z rodziny Zdanowicz - int. J. Dambrawa

 

Czwartek, 14 II 2019 - Święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy

10.30 o błogosławieństwo Boże dla chrześniaczki Natalki Krężelok z okazji 15-tych urodzin

19.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla brata Marcina w dniu urodzin - int. Brat Piotr

 

Piątek, 15 II 2019

10.30 śp. Janina Szyndler, Michalina Mgłosik - int. Córka i Syn z Rodzinami

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 16 II 2019

18.00 śp. rodzice Ludwik i Janina Młynarczyk, brat Mieczysław, siostra Teresa i jej mąż Roman Cichoccy, szwagier Bogusław Piesiewicz - int. M. Konarzewicz

 

Niedziela, 17 II 2019 - VI Niedziela Zwykła

9.00 śp. Stanisław Hajkowski - int. T. Rutkowska z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Janina i Stanisław Skowrońscy (4 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże i potrzebne dary dla Dominika Musiała z okazji 18-tych urodzin - int. Kochający Rodzice i Siostry

 

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 692157